3DHR.net

Vray RT - rendanje u praksi

Poll

Jel koristite u praksi Vray RT i koliko?

stalno - on mi je finalni render
0 (0%)
ponekad - nije još savršen
1 (16.7%)
samo za privju
2 (33.3%)
upalio i ugasio
2 (33.3%)
nikad
1 (16.7%)

Total Members Voted: 0

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
  • pomalo :)
S obzirom da je GPU rendering postao popularan zanimaju me vaša iskustva i načini kako ste iskoristili potencijale vaših grafičkih kartica.

Offline Darko Vučenik

• Full Member
Meni je Vray RT vrlo koristan. Koristim ga kao active shade preview dok rihtam rasvjetu i materijale, ali takav, koristan, je postao tek sa novim kompom koji ima 2 grafičke. Jedna vrti max, druga radi preview. Za finalne rendove još mi je ponekad malo ograničen u mogučnostima, ali izgleda da će se to promjeniti sa verzijom 3 vraya. Nisam još probao betu, ali čim uhvatim vremena.
Da sam svizac, odmotavao bi čokolade.

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Darko bez sumnje i ja ga slično koristim jer nema recimo displacement opciju bar ova verzija al za pogledat nešto na brzinu i porihtat svjetla vrhunski. Čak sam ga koristio za tv produkciju sasvim normalno a rendovi od minutu na gtx 770 izgledaju skoro savršeno.
Koje ti grafičke koristiš i kakvi su ti rezultati?

Vray rt 3.0 što donosi?
pogledajte na linku
http://www.chaosgroup.com/en/2/vrayrt.html

Offline Ivan Štimac

• Full Member
  • whatever
Prestao sam koristiti Vray RT jer imam grafičku iz stoljeća sedmog, i ne pada mi napamet neka nova ili dvije! A Vray se da narihtati tako glupo da glavni render renda bolje-brže (ovisi na kojem kompu i iz koje je godine :( )

Nekad mi je Vray RT bio pomogao, pogotovo sa HDRI osvijetljenjem ali sve je to kak mi je šef rekao  a ja sam se naravno složio sa blagim smješkom (čirem na želucu) i napravio.

Iskreno Vray 3 me ne zanima kao ni još jedan image sampler nekaj progressive bla bla i koje kakve ludarije :(

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Da nažalost za taj RT se treba uložit u grafičku, al dosta ekipe baš kod kupnje novog o tome razmišlja pa rekoh ako ima korisnika da podijelimo iskustva.

Offline Darko Vučenik

• Full Member
Hej Nikša, ja koristim Boxx W4050 sa Quadrom 4000 i Teslom C2075. U odnosu na moj prijašnji komp je i do 10 puta brži u nekim stvarima ali to ti zapravo ništa ne znaći ako se radi specifično samo o gpu renderiranju. Večina gpu rendera se oslanja na cuda coreove pa će nekoliko jakih gamerskih kartica biti brže, a i jeftinije u odnosu na maximus combo.
 Vray 3 će u rt verziji navodno podržavat unbiased pathtracing, sve render pass elemente i opčenito biti puno više kpmpatibilan sa svim opcijama koje ima i gpu verzija, ali kao što rekoh, nisam još probao što sve zapravo može.
Inače dodatne grafičke kartice mi se čine dosta korisnom investicijom jer mnogi rendereri su već zašli u gpu vode. Koristio sam octane renderer i manje scene koje se u vrayu nekoliko minuta rendaju, octane sredi u sekundama. Kako kompleksnost scene raste ta brzinska razlika se topi ali za reklame, kada je u sceni kakav mobitel ili slična sitnica super funkcionira. Dobar je i za složenije stvari ali vremena renderiranja u tim slučajevima ne ostavljaju bez daha.
Evo link na mali test octanea (http://www.youtube.com/watch?v=I-6B5ooc3uQ). Rendalo se oko 7 minuta po frameu što nije ni tako loše sa obzirom da se radi o unbiased renderu i apsolutno svi objekti imaju nekakve blury refleksije. Još uvijek malo titri, ali nije mi se dalo čekati više od 7 minuta samo za test.
Da sam svizac, odmotavao bi čokolade.

Offline Nikša Batinić

• Hero Member

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Koristim ga za preview jedino kad radim nešto kao product viz jer mi je jedino tu koristan. U svakodnevnom radu (archi viz) ga skoro uopće ne koristim jer mi zbog načina osvjetljenja renderi s njim ispadaju totalno drukčije nego s production rendererom, ne podržava proxyje itd., tako da tu za preview koristim stari dobri region render :)

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Da u pravu si ipak za finalni rend još uvijek realnije ispada klasičan vray i ima taj neki finiji look. Privju je jako bitan u produkciji jer skraćuje vrijeme pa kod mene recimo za environment mape za osvjetljenje dok ne naštelim koja mi odgovara super odgovara gpu verzija jer je brza.

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Ma znaš kaj, ja koristim za osvjetljenje kombinaciju vray sun+vray dome light s HDR-om i tu mi render u RT-u izgleda drukčije, tamnije, ali sad ne znam zbog čega je to točno.. uglavnom neiskoristivo mi je to nažalost. Moguće i da ja nešto krivo radim :)

Super render Darko. Uvijek mi je bio zanimljiv taj octane, ali nedostaju mu još neke sitnice koje meni život znače :)

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Da, RT je odličan za postavljanje osvjetljenja :)
Cool, zar ne? 8)

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Evo baš slažem Ipad Air za 3DOcean, i mogu zaključit kako je za postavljanje rendera brz i učinkovit. Scena ima environment HDRI mapu koja osvjetljava, tekstura poda ima iluminaciju blagu a sjene zgledaju čisto ok. Kad se doda vray kamera i oni efekti depth of field njami :). Sviđa mi se ovaj efekt ko da se razvijaju slike pa zrnatost nestaje pomalo. Čekanje je u sekundama a ne u minutama i to je razlika. Evo par rendova u privitku.

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
e da rendalo se manje od pola minute mislim jer mi se nije dalo čekat a i mala je reza.