3DHR.net

V-Ray , Rendertime

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Ok , danas mi je dosao kolega sa jednom scenom, u sceni je samo jedan plane, 3 svijetla i jedan HDRI. Kada je ne tom Planu Textura svijetlija renderira se duplo duze nego sa tamnijom texturom. Naglasavam da su texture potpuno iste te da su razlike samo u boji koja je promijenjena u PS. Dali je neko imao ovakav slucaj ? Volio bi cuti sta kaze Toni na to.

Pozdrav

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Ok, evo jucer sam imao vremena i ustanovio sam da kada je gamma 2.2 i iskljucen sub-pix maping da je vrijeme rendanja slike koja je svijetlija puno manje, skoro kao tamnija.

Offline Toni Bratincevic

• Hero Member
Ukoliko tekstura ima veci kontrast onda se moze desit da DMC antialiasing algoritam vise radi da bi ocistio sum. Da li tamnija tekstura ima isto tako veci kontrast?

Neznam zasto bi bez subpixela bilo toliko brze, mozda se vrijednosti okolnih pixela prilikom odlucivanja o daljnjem uzimanju uzoraka vise razlicite sto potice na daljnji rad DMC samplera. Probaj sa nekim drugi teksturama, recimo probaj skroz zablurat tu sliku u PSu tako da je skoro pa samo jedna boja pa onda napravi iste testove sa tamnijom i svijetlijom.

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Hvala ti za odgovor. Budem probao pa se javim. Ovako na oko se ne vidi da je kontrast veci.

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Evo imao sam malo vremena pa sam napravio jos par probi. Tony to sto si rekao imao si pravo, Sub-pixel ne pravi veliku razliku u duzini rendanja. Probao sam sada samo sa razlicitim bojama u defuse slotu na vray shaderu.Znaci nikakva textura , samo slikica 512x512 koja prezentira RAL Farbu. Evo radi se o ovim bojma u RGB-u : Siva : 106,107,108 , zuta : 192,197,134. Razlika u vremenu renderiranja sa v-ray gammaom 1.0 je drasticna. Za svijetliju sliku ( zutu ) 1.53 , tamnija ( siva ) 1.07. Ako V-Ray gamma postavim na korektnih 2.2 zuta se renderira 1.19 dok siva 1.13. Moram napomenuti da sam probao svaku par puta kako bi eliminirao slucajnu pogresku. Radi se o sceni koja ima vray plane svijetla i jedan HRI Dome. Stvarno interesanto.