3DHR.net

3ds max render benchmark

kiko · 15 · 3242

Offline kiko

• Sr. Member
Napravi sam neki renderčić, pa ako možete izvrtite :) Uskoro kupujem neki noviji cpu pa me interesira koliko je ovaj moj spor ili brz :D

Sempron x2 190 3.125Ghz
2:34min

Reza je 1280*720, Mental Ray
« Last Edit: October 17, 2012, 08:28:11 PM by Mihael Kirić »

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
3DS Max 2012 - 1:41min
Da je bila scena za 3ds max 2009 siguran san da bi se rendalo puno brže ;)

P.S. Prilično realistična scena ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
Napiši koji procesor imaš! ;) Dosta je brži od mog amd-a :)

Sempron x2 190 2.5Ghz
3:04min
Sempron x2 190 3.8Ghz
2:13min

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Intel Core i3 M370 2.40GHz - 2 jezgre

BTW - Laptop je ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
3DS Max 2012 - 1:41min

Momci, ovdje je ili netko lud ili ja nisam normalan. Moja Zvijer je ovo izrendala za 0:48. Zvijer pogoni Pentium Dual core @2.6Ghz  :D

Btw. ako želite testirati Mental, morat će te Hair&Fur prebaciti na "mr prim" (u Environment & Effects), jer ova vremena koja ste dobili su vremena Scanline-a, ne Mentala.

Da je bila scena za 3ds max 2009 siguran san da bi se rendalo puno brže ;)

Zašto to misliš? Nisam nikada koristio 2009ku, ali koliko vidim po netu svi testovi kažu da je mental 3.10 (koji je u maxu 2013) napravio korak naprijed.

EDIT: ako odlučite testirati MR, onda testirajte s Fast Rasterizerom jer je on, između ostalog, predviđen za ovakve čupavce.
« Last Edit: October 19, 2012, 05:50:24 PM by blank... »

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Moj je Mental Ray render.. Mislin to zato što san probava rendat svoje projekte u 2012-ci i razočarale su me statistike rendanja dok mi se u 2009-ci većina projekata izrenda u 1920x1080 rezi izrenda u manje od 1:30 - 2 maksimalno..

EDIT: Ja mislin da je svrha ovog benchmarka da svi imamo iste postavke, tj., da ništa ne minjamo jer jedna mala promjena može značiti više ili manje rendanja.. Znači - otvoriš fajl - press render ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
Moj je Mental Ray render..

Nije, čitaj dalje...

EDIT: Ja mislin da je svrha ovog benchmarka da svi imamo iste postavke, tj., da ništa ne minjamo jer jedna mala promjena može značiti više ili manje rendanja.. Znači - otvoriš fajl - press render ;)

To sam i napravio i dobio vrijeme 0:48.
Napomenu o Mentalu sam stavio jer je ovaj hair&fur podešen da ga NE renda Mental, bez obzira što je u Render setup-u odabran Mental ray. Da bi ga rendao MR mora se u Environment&Effects ("8") prebaciti na mr prim. Mihael je naglasio da je renderer MR, a MR u ovome slučaju odrađuje možda 10% posla.
Nije bitno za benchmark, samo da budu svi podaci točni.

Citat iz helpa:
Sets the method to be used for rendering hair:

- buffer(The default) Procedural hair generated by Hair at render time based on the modifier parameters. Buffer hair is generated by a special renderer within Hair and offers the benefit of being able to create millions of hairs with minimal memory requirements. Only one hair is in memory at a time. Also, using Buffer render offers a variety of compositing options (described below).

- mr primHair is generated by a procedural mental ray shader that generates mental ray curve primitives directly into the mental ray rendering stream at render time.
Choose this option only when you are rendering hair with the mental ray renderer.

Ako sam nešto krivo pohvatao, neka me character modeleri/rendereri, kojih ovdje hvala Bogu imamo dovoljno, isprave.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
@blank - Sa tvojim postavkama - 9min 34sek :S
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member

Samo? :D

Ne samo da je višestruko duže, nego vjerovatno i izgleda duplo gore, jel' tako? :) Pa bi morao nabiti AA, pa bi trajalo još duže. Tu dolazi Fast rasterizer koji, kada je MR u pitanju, to odrađuje puno bolje od adaptive samplinga (a koliko sam vidio i od unified). Nisam se puno upuštao u Hair&Fur, možda će netko bolje objasniti. Uglavnom, za najbolje rezultate treba koristiti Fast rasterizer, a svjetla prebaciti na Area shadows, ne Raytraced i uključiti Transparent shadows. Svo ovo pod uvjetom da se izričito želi renderirati Mentalom.
Navodno 3.10 ima neka poboljšanja što se tiče Hair&Fur-a, ali nisam stigao istražiti.

Kad sam grebao površinu ove tematike uspoređivao sam dobivene rezultate, renerirano Mentalom izgleda bolje, tj. ne nužno bolje nego - realističnije. Kad renderira spomenuti "special renderer within Hair", rezultat je nekako pjenast, prebaršunast, sanovit i bajkovit.

Pitanje je što se želi i isplati li se razlika čekanja da izrenda Mental, ili već neki drugi 3rd party renderer.

Offline blank...

• Hero Member

S, kako veliš, "mojim postavkama" - 6min 34sek.
Jesi siguran da ti rade obje jezgre? Max voli imati bug koji mu omogućava da za renderiranje koristi samo jednu jezgru :D Ajd' otvori Task manager pa pogledaj što radi procesori pri renderiranju. Ne mogu vjerovati da Pentium renda brže od i3.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ma nema veze, ja odustajen od ovog benchmarka, (neda mi je se niti više otvarat), Kiro, možeš pogledati moje rezultate.. Samo eto, iako mi se ne sviđa 2012-ca iša san vidit za kolko bi se izrendalo.. Sa mojin postavkama u 2009-ci mogu bez problema realistično i brzo rendat, sritno ostalima na benchmarku :D
Cool, zar ne? 8)

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio
Otvorio sam tvoj file i stisnuo render:

0:41

i7 - OC na 4.2 Ghz

Max 2013 x64

-------
Upalio Mr PRIM  -  0:47

Upalio Mr PRIM   + Fast Rasterizerom   0:40
« Last Edit: October 24, 2012, 10:50:45 AM by Goran Kruhonja »
--

Offline blank...

• Hero Member
Prebačeno na mr prim, uključen fast rasterizer, i uključene opcije Mentala 3.10 za hair&fur (hair caps i hair acceleration) - 4:22. U odnosu na 6:34 bez uključenih dodatnih opcija, prilično poboljšanje.

Baš me zanima koliko bi bilo s te dvije uključene stavke na Goranovom strojčiću, može test?

Offline kiko

• Sr. Member
~60s amd x4 965 @3.4ghz

Zanimljivo da mi piše krivo vrijeme rendanja u mental ray-u (inače imam instaliran i vray i on dobro pokazuje) ispod, nešto tipa render time 20s, translate time 27s?

Ja mislin da je svrha ovog benchmarka da svi imamo iste postavke, tj., da ništa ne minjamo jer jedna mala promjena može značiti više ili manje rendanja.. Znači - otvoriš fajl - press render ;)

Upravo tako ;)