3DHR.net

Render Farma iskustvo

Lewis · 9 · 2504

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Bok!

Evo samo da javim da sam imao vrlo dobro iskustvo sa jednom novom (postoje zadnje cca 2 godine) RenderFarmom. Uglavnom garagefarm.net drzi Tomek i covjek je stvarno suretljiv a cijene us takve da se pitam ima li smisla slagati kuci renderslave mashine s obzirom na cijene struje i ostlaih stvari te brzo zastarjijevanje komponenti :).

Podrzava MAX (Vray), LW, LW Kray, modo, Blender, Maya, Rhino (vray) za sad (ako je neki vec projekat kaze covjek nije bed ni novi program kupit/ukljucit u farmu).

http://garagefarm.net/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=28

Pa eto da znate aka vam kad zatreba tako nesto covjek ima support osobno preko skypea tako da se moze i live chatati s njim dok se sve priprema salje na render pa da nema nekih iznenadnih situacija/problema.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio
OVo je stvarno super, jedino kaj ne kužim to sa cijenama..kako se to obračunava :) na kraju :)
--

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Po GHz/sat. S tim da u njegovoj tablici imas izracun za nekoliko situacija za komplet farmu te za jedan komp (dual socket Xeon) te verzije sa low priority. medium i high. Znaci nemoras biti jedini na farmi pa ako ti nije velika zurba mozes dijeleiti sa nekim prority pa ce se rendat duze ali i bit jeftinije.

Meni ono sto bi se rendalo nakih 17 dana na tri kompa (i7 + 2*Q6600) je bilo gotovo za 15ak sati na low priority :).

Cak je dosta jednostanvo i objsnjeno na stranici tj. layman words :)

http://garagefarm.net/index.php?option=com_content&view=article&id=95&Itemid=89

ili zavrsna recenica : If you find all the above confusing, I can put it in simple words, you can rent whole farm (26 X5650 Xeon processors, 435Ghz in total) for $6.54 per hour, if you in the rush you might want to pay $13.07 or $26.14 to get you job done faster.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio
Ma ja sam mutav :)

Znači imam animaciju 1000 frejmova x ? ( $0.65/h?) ili

Ili imam trajanje animacije 2 minute pa se to obračunava?

Sry ali nisam to nikad radio niti koristio pa da shvatim..

POZZ :-[
--

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Recimo :

Fora je da tvoj komp treba za tih 1000 frejmova recimo 10 minuta po frejmu = 10 000 minuta = 166.x sati = 7 dana kod tebe da se izrenderira. Dok njegov jedan komp treba recimo 2 minte za taj isti frame sto ce reci da njegovih 13 Dual Xeon kompova (Trenutna Farma) izrendaju 6.5 frejmova za 1 minutu = 60*6.5=390 frejmova za sat vremena (karikiram sad, nemogu znati tocno dok se ne usporedi scena ia zlika u rendertimeu).

U takvom slucaju njegova kompletna farma ce to tvoje izrenderirati za cca 2 i pol sata i u najskupljem rezimu (high priority) i to te kosta 26.14$*2.5h=65,35$ total i imas gotovo 1000 frejmova na FTPu spremne za download (mozes ih skidati kako se zavrsavaju nemoras cekati sve odjednom) taman dok odes rucat i skocit do grada na kavu :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Stvarno je odlično, jeste vidili šta piše pod ''free rendering''...
Od bitnijih rečenica:
1.If you are rendering for charity, we will render the animation for free.
2. If you are rendering educational project you will need to pay for electricity only.
3.If you want to make personal/student project that you want to show companies as the portfolio, why not to do something for charity? You will render it here for free and maybe make the world little bit better place.

Kolko san skužija, ako ne koristimo komercijalno oni bi nam to izrendali besplatno, samo bi imali platit struju?
Ako rendamo za školu ili studentski projekt isto je besplatno?

Ako je to sve ovako kako san ja skužija da je, onda je ovo odlično :D
Cool, zar ne? 8)

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Je Niko tako pise, samo mislim da se on (jos) nije upoznao sa nasim "balkanskim systemom" pa igra na "fair play" tj. nada se u istinitost toga a ne razmislja da bi neko htio da ga zaj... pa izrenda free svoje projekte ;).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Dobro je znati kako se krecu cijene. Mislim da je to korektno. Kod nas je isto bila ideja da iznajmljujemo Renderfamu. Ali do sada nismo imali ni jedan sat slobodno u trajanju 2 godine. Sve ovisi , milim ako neko ima par malih animacija za rendanje onda je ok takav jedan servis koristiti. Ali ako netko renda 24/7 onda je to neisplativo. Inace cuo sam da neki tip ima isto u Sloweniji Renderfarmu i da je iznajmljuje pa raspitajte se. Ipak blize je pa se moda moze sa njim bolje dogovoriti.