3DHR.net

Only Men Stuff - Concept car

Offline Goran Stanković

• Full Member
brijem da režu stiropor pa ga onda gipsaju i lijepe pur-pjenom tako da valjda mogu napravit popravke. Još ide gore kit prije farbanja...

cnc 0 bodova :(

zanimljivo je to što znam da likovi nisu imali neki kvalitetan blueprint za ovo nego samo ove slike gore i bokocrt koji sam malo preradio...

znr

Offline Goran Stanković

• Full Member
Poštovani admini, moderatori,

Moje mišljenje je da je kvaliteta ovog modela zadovoljavajuća.

Malo je frka s vremenom pa bi mi trebalo Vaše konačno mišljenje da li je moguće napraviti uočljiviji natječaj za ovu cijelu priču ili da kemijamo neke alternative.

Info:

- Izrađivalo bi se 12 automobila na gore prezentirani način,
- Trajanje natječaja 2 tjedna,

Što nudimo:

- medijsku promociju 3dhr-a (novine, net, itd...),
- promociju 3dhr portala na eventu u vidu neke naljepnice na autu,
- promciju autora designa,
- ugovorom definiranu suradnju s autorom (prava designa zadržava autor),

Na samom eventu će se još događati i K1 ili Ultimate fight turnir i još hrpa toga, uz auto će biti i hostese... ;) Event će trajati dva dana...itd.

Što misite je li moguće skupiti 12 kvalitetnih koncepata na takvom natječaju i da li je to izvedivo s Vama u priči?

Pozdrav,

Goran

znr

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Cek, cek, pa jel nije ovo vec rjeseno tj. radi se ta kopija Astona bas zato sto nema vremena za neki veci natjecaj/izradu a i budzet za autore modela je kolko se sjecam "nepostojeci" ??
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Goran Stanković

• Full Member
Nije riješeno, Aston je testni model, zamišljeno je 12 kom, event je u 10mj, radilo bi se 12 kom odjedanput...buđet za autore 0 bodova.

Što ti predlažeš? Koliki honorar? Što tko dobije za to?

znr

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Ma onda OK ja sam krivo skuzio tj. mislio sam da ste odustali od koncept vozila i da se krenulo na ovaj Aston u zamjenu je rje moralo biti brzo gotovo :).

U biti trebas odrediti datum do kad koncepti moraju biti zavrseni u 3D (zavisno do toga kolko ovima kojii izradjuju treba da izrade jedan te svih 12) i pokusat privuc autore nekako (bilo nagradama, novcima, reklamom ili pak necim desetim tj. sto vec fima odluci da je dovoljno). Eventualno jos neke smjernice oko smaog dizajan tj. jel tema "slobodna" ili pak treba biti bas sportski auto (da se netko ne pojavi sa renault4 ili CitroenBerlingo stilom...
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
@Goran:
Generalno, mislim da je ideja super i 3dhr će definitivno to podržati.
Što se tiće nekog honorara ili možda još kakvih nagrada, osobno smatram da bi sama izrada auta u stvarnoj veličini bila i više nego dovoljan poticaj, ali nije na odmet (ukoliko bi to vama odgovaralo) pokušat naći još neke sponzore; ali napominjem, ovo je samo prijedlog.
Možda bi bilo najbolje da se negdje nađemo i dogovorimo detalje oko organizacije i raspodjele zadataka.
Ja mogu kontaktirati neke ljude koji su u toj struci (dizajn vozila), da budu eventualno članovi žirija, ali to je isto detalj kojeg bi bilo najbolje dogovoriti uživo.

P.S. sve pohvale ekipi koja radi ovaj Aston Martin!! Dečkima skidam kapu za dosadašnji odrađeni posao!
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Dejane, kakav Ziri ? Pa ako oni traze to za sebe valjda su oni sami onda ziri :)?

Sto se tice "dovoljne" nagrade kao izrada modela u stvanroj velicini moje slijedece pitanje bi bilo ciji bi taj model bio na kraju?  tj. da li model u stvarnoj velicini ostaje firmi koja ga izradjuje ili autor postaje vlasnik te 1:1 makete nakon sto se show odradi/odrzi ?
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Ma, velim; šibam sad samo neke ideje i prijedloge, a za detalje bi se trebali konkretnije dogovoriti.

Offline Goran Stanković

• Full Member
@Lewis

Fizički modeli ostaju nama. Što se tiče žirija, više je to stvar izvedivosti/atraktivnosti modela. Npr. meni "Enkil RS" super zgleda i sve samo što je zakompliciran previše zadnji kraj njima za izvest. Tako da ti je to zapravo i odgovor na ono pitanje o smjernicama. Znači sportski design, malo jednostavnije, itd, detaljniji opis ako se dogovorimo kaj.

@Dejan

Drago mi je što te zanima, ako želiš dogovorimo neki sastanak. Mi smo u Mandlovoj 3 u Dubravi ZG, slobodno ili se nadjemo negdje ukoliko odlučite ići u nešto takvo. NIsam siguran kakva je hierarhija kod vas :)

Što se astona tiče... zgleda da su majstori ;)

znr

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Ok znaci ta dilema oko makete/modela je onda rjesenja tj. autor ne dobije 1:1 model :(.

Jel znas koliko dugo treba ovoj ekipi da to izradi do finalnog proizvoda (da vidimo okvirno kad to treba biti gotovo jer 12 komada gledajuci vrijeme kolko ovaj Aston vec traje mi izgelda da ce trebati nekoliko mjeseci samo za izradu?)
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Ne želim ubit raspravu ni ništa, samo neki komentar iz iskustva.

Pitanje je jel bi se uopće pojavilo 12 kandidata na tom natječaju, a i da li bi ti kandidati zadovoljavali neke uvjete sa svojim dizajnom. Ima puno mladih koji tek uče, a oni koji su već iskusni i zaposleni, sumnjam da se njima to da raditi, pa čak i uz neki dodatni poticaj, osim onih već nabrojanih.
Mislim da se i na puno jednostavnijim natječajima znalo pojaviti manje od 12 ljudi.

Tako da trebate malo istražiti koje su uopće mogućnosti prije nego idete trošiti vrijeme na dogovaranje takvog natječaja, pogotovo ako već neki od postojećih modela kao što je spomenuti Enkil RS otpadaju. Možda bi trebalo razglasiti i na još nekim forumima, a uostalom zašto se ograničavati na 3d forum ako vama nije niti potreban 3d model za izradu konačnog proizvoda.

2c

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Da, ovo za odaziv se slazem. Nedavno sam bio na jednom Arh-Viz natjecaju i bilo je svega 10ak radova (a nagrade su bile za prva 3 mjesta novcane + all inclusive trodnevno putovanje za pobjednika u hotelu 5 zvjezdica) a kod ans je u biti Arh-Viz najvise zastupljen. Nazalost takva situacija da se mladima rijekto kad daje prilika dok ovi iskusniji nece radit za kikiriki/dzabe (jer su se naravno vec opekli kod nas pa znaju kak to ide ;)).

Tako da IMHO jedina sansa da se privuce veci broj ljudi na neki natjecaj je $$$$ pa bilo to novcano ili u protuvrijednosti nekih hardwerskih stvari itd... S tim da su rokovi odredjeni u startu isto jako bitni jer iskusniji obicno imaju posla pa si moraju nekako organizirait plan rada i vidjeti mogu li uopce sudjelovati u tako necem ako je rok pre kratak.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Goran Stanković

• Full Member
@Lewis, Dejan

da kužim za odziv da je zeaban pošto nema para tako da na kraju ćemo se morati nekako drugačije snaći. Zapravo mi je ta informacija i bila vrlo važna zato što osobno nisam sudjelovao u natječajima tog tipa a vi ste mi tu najpoznatija zajednica za saznati informaciju.

Ništa onda otpada sve to s natječajem, super bi se bilo uklopilo, ono hr design, imalo bi priču što nam je dosta važno.

Zahvaljujem na interesu.

Svakako pozivam sve koji se slažu s uvijetima i imaju vremena, znanja i volje da pošalju kakav link.

Budem i dalje slao updatove astona kad ih dobijem, ovo je zadnje, nekaj su hitili gore:

P.S. Smješan mi je ovaj wip :)

Pozdrav,

Goran

znr

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Opcija koja meni pada na pamet, da se proširi baza ljudi koji bi bili zainteresirani (ono što je Šparovec spomenuo), je da se "izreklamira" cijeli koncept na sve strane (na čim više foruma i stranica, a siguran sam da bi i inf. časopisi i sl. bili zainteresirani napraviti neki članak o tome), te da se na taj način privuče i ljude koji imaju smisla za dizajnirati neko vozilo, ali nisu možda upoznati sa 3D-om, te da se onda udruže ljudi koji bi napravili dizajn i oni koji bi napravili 3D model.
I napominjem; nisam upoznat sa detaljima, tako da ne znam zašto baš 12 vozila, ali meni osobno to izgleda malo previše; kako za naći 12 kvalitetnih radova, tako i za izraditi 12 modela.