3DHR.net

Offtopic: 3dhr rendering natječaj: Interijer

Guest · 50 · 11285

kizo

• Guest
vidi vidi natjecaj :) pohvalno nema sta....ipak imam jednu veliku zamjerku

steta sto vi kao ekipa sustavno ignorirate bilo kakvu vrstu suradnje sa ostalim clanovima........jer za natjecaj sam ja konkretno bio spreman dati jednu od eventualnih nagrada (nvidia quadro FX) a isto tako i dovuci neke sponzore koji bi dali licence za njihov software
Iako sam sve sa Dejanom popricao i bilo je receno da cemo se cuti oko toga ....... nazalost ponovo nista

stvarno mi nije jasno koji motivi stoje iza takvog razmisljanja, ali mi je jasno da ne trebam vise nista nuditi a ni ocekivati. ovakvu vrstu organizacije ipak tesko mozete zvati zajednicom hrvatskih 3d-asa.....jer se sve svodi na grupicu izabranika a ostali ni uz najbolje zelje i namjere nemaju nikakvu mogucnost sudjelovanja.

happy rendereing!

kizo

Tonco

• Guest
Ako ovo tacno sto kizo kaže onda je stvarno šteta.
Ko nebi volio imat quadro fx ili neki licenciran software.
Ovo možda i nebi trebalo zvati zajednicom Hrvatskih 3d-aša jer ovdje ima dosta ljudi kako iz Bosne tako i Srbije.

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
@Alex, Kizo, Anto: Ovaj natječaj je namjenjen kao neki mini natječaj, čisto kao praksa i razonoda. Zato i nema nagrada.
Konkretniji natječaj o kojem je kizo pričao, a na kojem će biti nagrada je u pripremi i usljedit će nakon ovoga.

P.S. dodao sam u prvi post i u novost Lewisov LWO file, te CD4 file za Cinemu
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Tonco

• Guest
Cool, jedva cekam taj maxy natjecaj nadam se da ce biti nesto i za nas koji negotivimo arhitekturu baš :)

Offline Ivan Blagdan

• Jr. Member
  • **
Pozdravljan ideju u svakom slučaju.

A za taj neki budući natječaj, jel može bit nešto blizu archviza.... pretty please? :)

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Pozdravljan ideju u svakom slučaju.

A za taj neki budući natječaj, jel može bit nešto blizu archviza.... pretty please? :)

Pa naravno da NE, pa jel se nismo vec dogovorili da cemo drukat za 3D Aute u tom natjecaju :D :D :D?
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Denis Tubok

• Hero Member

Ovo možda i nebi trebalo zvati zajednicom Hrvatskih 3d-aša jer ovdje ima dosta ljudi kako iz Bosne tako i Srbije.

E oko ovog naziva se slazem, ima dosta ljudi iz navedenih zemalja.
A to za iduci natijecaj i nagrade kao ta grafa, e to ce biti dobro, iako slabo 3ds max koristim tako da...
BIlo bi dobro da bude neko takmicenje u kojem se ucestuje sa svim programima.
Ali to vi odlucite
Back to topic.  :)

kizo

• Guest
imate ljudi pravo....skroz je nepotrebno ubacivati nacionalnosti u cjelu pricu.....nekako mi je uletilo iz samog naslova sajta........nadam se bez uvrede jer mi to nije bila namjera
ali da je vise prijatelska atmosfera sigurnio nebi skodilo......a da je to prava zajednica ipak treba malo drugacije funkcionirati.........na ovom principu rada....pitam se tek kakva bi to udruga bila???

sorry na OT

kizo

Offline Ivan Blagdan

• Jr. Member
  • **

Pa naravno da NE, pa jel se nismo vec dogovorili da cemo drukat za 3D Aute u tom natjecaju :D :D :D?

Modele na sunce, Lewise ;)

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
vidi vidi natjecaj :) pohvalno nema sta....ipak imam jednu veliku zamjerku
steta sto vi kao ekipa sustavno ignorirate bilo kakvu vrstu suradnje sa ostalim clanovima........jer za natjecaj sam ja konkretno bio spreman dati jednu od eventualnih nagrada (nvidia quadro FX) a isto tako i dovuci neke sponzore koji bi dali licence za njihov software
Iako sam sve sa Dejanom popricao i bilo je receno da cemo se cuti oko toga ....... nazalost ponovo nista
stvarno mi nije jasno koji motivi stoje iza takvog razmisljanja, ali mi je jasno da ne trebam vise nista nuditi a ni ocekivati. ovakvu vrstu organizacije ipak tesko mozete zvati zajednicom hrvatskih 3d-asa.....jer se sve svodi na grupicu izabranika a ostali ni uz najbolje zelje i namjere nemaju nikakvu mogucnost sudjelovanja.
happy rendereing!
kizo

Mislim da ti je Kober objasnio. Naime, steta je za ovo prvo "ugrijavanje" dat takvu mrcinu od nagrade kakvu si spreman donirati:) Cak smo raspravljali da te nagovorimo da ju stavis na ebay, pa recimo samo pola novca ulozimo u nagrade tipa laserski mis :) Evo, za prvu nagradu mozemo isto dogovorit nesto u tom smislu. Javit cemo kad vidimo kako ide:)
p.s. i moram ga pokuditi, da te nije obavjestio o ovome!
doh!

Offline Dean Niskota

• Sr. Member
    • www.studio-niskota.hr
Pozdrav "ekipa"!

Kao prvo sve pohvale na organizaciji natjecaja, odnosno na ideji za organizacijom natjecaja.

Kao drugo imam jednu jako veliku zamjerku.
Posto se radi o interijeru, on prvenstveno mora biti atraktivan (pogotovo ako je imaginaran) svojim prostorom a posebno svojom opremom (najmestajem i slicno). Ovaj natjecaj ne sadrzi niti jedno niti drugo, znaci prostor je u obliku (tlocrtno)- kvadrat 4,5 x 4,5 m sa jednim lagano odskrinutim vratima i jednim "francuskim" prozorom, u arhitektonskom smislu nesto sto nema veze sa suvremenim interijerima.
Drugo, ogranicavanje u odabiru "vaseg osobno izmodeliranog namjestaja" koji apsolutno nema nikakvu zanimljivost niti izglednu vrijednost. Mislim da tako losih komada niti nema u free sekcijama...

Znaci, po mom misljenju (bez uvrede) trebali ste stvarno malo promislit o prostoru na nacin da bude atraktivan- jer bi time mozda i nekog potaknuli da dobije zelju za radom tog natjecaja. Moje osobno misljenje je da prostor prvenstveno mora biti fotogenican i zanimljiv posebno ako se radi o natjecaju. Realnost je drugacija jer svi znamo da ima svakakvih prostora, ali fiktivni natjecajni radovi  moraju biti liseni svakodnedvovidjene dosade i jednolicnosti.

Pozdrav! :)

Offline Z O X

• Full Member
Pozdrav "ekipa"!

Kao prvo sve pohvale na organizaciji natjecaja, odnosno na ideji za organizacijom natjecaja.

Kao drugo imam jednu jako veliku zamjerku.
Posto se radi o interijeru, on prvenstveno mora biti atraktivan (pogotovo ako je imaginaran) svojim prostorom a posebno svojom opremom (najmestajem i slicno). Ovaj natjecaj ne sadrzi niti jedno niti drugo, znaci prostor je u obliku (tlocrtno)- kvadrat 4,5 x 4,5 m sa jednim lagano odskrinutim vratima i jednim "francuskim" prozorom, u arhitektonskom smislu nesto sto nema veze sa suvremenim interijerima.
Drugo, ogranicavanje u odabiru "vaseg osobno izmodeliranog namjestaja" koji apsolutno nema nikakvu zanimljivost niti izglednu vrijednost. Mislim da tako losih komada niti nema u free sekcijama...

Znaci, po mom misljenju (bez uvrede) trebali ste stvarno malo promislit o prostoru na nacin da bude atraktivan- jer bi time mozda i nekog potaknuli da dobije zelju za radom tog natjecaja. Moje osobno misljenje je da prostor prvenstveno mora biti fotogenican i zanimljiv posebno ako se radi o natjecaju. Realnost je drugacija jer svi znamo da ima svakakvih prostora, ali fiktivni natjecajni radovi  moraju biti liseni svakodnedvovidjene dosade i jednolicnosti.

Pozdrav! :)

Mislim da si promašio ceo fudbal :-)

InTercepto

• Guest
Slazem se sa ZOX-om, Deane jako pogresni komentar imas. Nije toliko bitno kakav je inicijalni model. Neznam da li se tko sjeca natjecanja tko ce napraviti atraktivniju scenu od jedne kugle... ljudi su radili cuda. Nije bitno sto im das bitno je koliko kreativnosti mogu ispoljit i pokazat da znaju i mogu.

Ja samo nebi ogranicio mogucnost da se scena prekroji kako kome pase, pa da se poigraju natjecatelji sa ludim odabirom tekstura, dodavanjem nekih novih modela, mozda cak i nekim abstraktnim osvjetljenjima...

Sve pohvale na natjecaj, cestitke na trudu koji se ulaze, a ako netko ima zloceste komentare bilo bi bolje da se ponude kao pomoc nego da vrijeme uloze u kritiziranje.

Kizo, ti si nas heroj... dajes svoje nagrade u plemenite svrhe!  ;D

kizo

• Guest
evo ja mislim da Dean ipak ima pravo......nije to sto je rekao nista lose......dapace
naravno uvjek se moze reci bolje ista nego nista .....ali kad se nesto vec organizira mozda je ipak bolje malo razmisliti.

sam odabir scene trebao bi ponuditi ipak malo vise mogucnosti za kreativan pristup....scena u kojoj se nalazi jedan jedini otvor a sve skupa ima 2 m2, namjestaj je definiran i nema neke narocite mogucnosti varijacije, ne nudi bas puno toga......a razlika u izradi u odnosu na neku zanimljiviju nije nikakva..........a da ne spominjem ponovo da je komunikacija mrvu bolja mogao se neko od nadleznih sjetiti pa pitati nekoga od nas arh.vizera i sigurno bi se nasla neka vec gotova  zanimljiva stvar

Toni spika sa sferom ovdje stvarno nema nikakve poveznice......jer tamo je izazov bas izraziti kreativnost na tako jednostavnoj formi........a ovo  je ipak scena gotova scena pa je steta u startu je tako blokirati

ali kako kazu prvi se macici u vodu bacaju....tako i ovo ne treba previse ozbiljno uzimati......dobro je da se nesto desava i jos bolje da se iz toga u nove pokusaje krece pametniji

kizo

InTercepto

• Guest
evo ja mislim da Dean ipak ima pravo......nije to sto je rekao nista lose......dapace
naravno uvjek se moze reci bolje ista nego nista .....ali kad se nesto vec organizira mozda je ipak bolje malo razmisliti.

sam odabir scene trebao bi ponuditi ipak malo vise mogucnosti za kreativan pristup....scena u kojoj se nalazi jedan jedini otvor a sve skupa ima 2 m2, namjestaj je definiran i nema neke narocite mogucnosti varijacije, ne nudi bas puno toga......a razlika u izradi u odnosu na neku zanimljiviju nije nikakva..........a da ne spominjem ponovo da je komunikacija mrvu bolja mogao se neko od nadleznih sjetiti pa pitati nekoga od nas arh.vizera i sigurno bi se nasla neka vec gotova  zanimljiva stvar

Toni spika sa sferom ovdje stvarno nema nikakve poveznice......jer tamo je izazov bas izraziti kreativnost na tako jednostavnoj formi........a ovo  je ipak scena gotova scena pa je steta u startu je tako blokirati

ali kako kazu prvi se macici u vodu bacaju....tako i ovo ne treba previse ozbiljno uzimati......dobro je da se nesto desava i jos bolje da se iz toga u nove pokusaje krece pametniji

kizo

Ti kizo govoris iz perspektive arch vizualizacije, a ja osobno nebi postavio ovaj najtecaj u tu perspektivu jer djelomicno ogranicava slobodu. Kuglu sam spomenuo kao primjer kako bi ovo trebalo ici i sta ljudi mogu napraviti uz malo maste. Ovo je inicijalni model, ako zelite uhvatiti neki closeup scene i doraditi ili staviti neki fisheye i stvoriti neki sasvim drugi ugodjaj ... to je pravi smjer. Ja bi osobno stavio Ivy generator u vazu, pustio da poraste po cijeloj sceni, na zidove stavio neke tapete sa uzorkom cvijeca ili slicno, i pokusao uvatiti sto siri kut kamere. O tome pricam, a ne da se organicavamo arch vizualizacijama jer ce na kraju sve bit preslicno i vec vidjeno.
Zato mislim da je inicijalni model sasvim dovoljan za start, a na ljudima je da stvore nesto originalno.