3DHR.net

Arnold

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
Ok, sto se mene tice moze...ali bilo bi super razbit nesto na nacin da se proba blur sa refleksijom...podrzavam!
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

Offline Anto Matković

• Hero Member
E da, sad se zna malo više. Developer je isti Marcos Fajardo, i on to za sada planira prodavat samo na veliko, ne ispod 50 komada, nešto oko 1500 USD po komadu (bilo mu sa srećom :))  - za sada da se ne može zezat sa podrškom za male korisnike (pisanje shadera, ispravljanje malih bugova i sl). Renderer, navodno da tjera neki optimizirani brute-force radiosity. Vozilo ga već u Maya pajpovima.

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Nedavno sam doznao sledece vezano za Arnold od momka iz Animal Logic-a,pa cu citirati sta je napisao.
"Arnold je uzasno brz sto se GI DoF-a i Mblura tice i u nekim situacijama brzi od rendermena.
Monster House kao i Cloudy With a Chance of Meatballs je radjen u njemu.
Cloudy je koliko znam ceo radjen u arnoldu dok je Monster house radjen pola arnold pola renderman.
Trenutno koriste za Alice isto kombinaciju rendermana i arnolda,ali koliko sam uspeo da shvatim kada se nabace kompleksniji shaderi i prosledi scena arnoldu tu krece da se gusi.Sa prostim clay shaderima je veoma brz ali sa kompleksnijim moze da renderuje jedan frejm po 40 sati."
eat,sleep,nintendo

InTercepto

• Guest
Pretpostavljam da se svaki raytracer gusi kod kompleksnih scene, ali gusi se i RMan ako koristis raytracing. Uglavnom, ono sta su spominjali u par rasprava, RMan koliko god sada bio aktualan kako bude rasla procesorska snaga ce sve vise postajati sporedan jer za primjer, ako u prosjeku setup scene u RManu traje 8 sati u MRu, VRayu i slicnim isto mozes postaviti za 1-2 sata. Manje posla, a prepustiti render farmi da odradi posao.
Arnold se cini kao zanimljiva opcija zbog tog brzog brute force GIa. Cini se da instanciranje dobro radi.
Medjutim sta je to kompleksni shader... A&D materijal u MRu je isto kompleksan, pa nam rijetko kada rendering prelazi 1 sat. Ovo sta smo radili za Avatar nije nikad prelazilo 30tak minuta...

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Stoji, ovi iz Animal Logica ce verovatno preci na Mantru do kraja godine kako sam shvatio, njihova je politika doduse i pored render farme da sem money shots kadar ne sme preci 15 minuta do pola sata u pogledu rendertime-a.
eat,sleep,nintendo

Offline Omnisphere

• Full Member
Da malo oživim jedan stari thread, evo nekih novosti što se tiče Arnolda:

https://twitter.com/AMDFirePro/status/495315573149298688