3DHR.net

poludit cu s ovim odmotavanjem

bajt · 6 · 1013

Offline bajt

• Sr. Member
vec tjedan dana radim na ovoj vizualizaciji (nije posao, nego radim za svoj gust) i sad vec lagano ludim
ovako: full me zeza ovo texturiranje i nikako ne mogu dobiti zeljene rezultate

slika 1 - referenca
slika 2 - ono sto ja za sada imam
slika 3 i 4 - oni sto sam uspio dobro izteksturirati
slika 5 i 6 - ono kaj me zeza

nikako ne mogu postici da se mapa fino rasporedi preko jebe*** jastuka
prvo stavim texturu, pa onda dodam onaj "unwrap UVW" i u njemu kazem da mi "flatten mapping"  i onda koristim onu opcuju "stitch" da to fino povezem i opciju "relax" da mi ispravi mapu
ali mi je nikako ne zeli lijepo razvuci preko jastuka nego mi se pojavljuje deformacija
se to moze sredit?
sta da radim? sta da stisnem? ili da odustanem od svega??

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
to je jednostavan predmet, mozda su ti poligoni poduplani il stogod...
probaj mrvu na toj selekciji i verticese na objektu relaxat...
probaj obicne uwv naredbe cisto kontrole radi sa cheker mapom.
uglavnom citat iz galaxyquesta: never surrender, never giveup:)

p.s. izgleda super rend  :D
doh!

Offline bajt

• Sr. Member
ajd dobro, necu jos odustat
idem jos jednom od pocetka

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
E, napravi ovako; podjeli si objekt na neke logične plohe (gornja, donja i stranice), te svaku tu plohu mapiraj sa plane mapingom; nemaš nekih velikih "visinskih" razlika po pojedinoj plohi pa će ti to biti dovoljno. Automatski unwraping nije uvijek najsretnije rješenje, a pelt maping ima koriti samo kod kompleksnijih organskih modela (characters).
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
  • pomalo :)
He ovo što ti je Dejan rekao ti je super rješenje a ima još jedno koje je dosta picajzlasto a to je da se poigraš sa pojedinim točkama u unvrepu dok ne dobiješ zadovoljavajući look. Koliko vidim imaš ih jedno 50-tak a to ti je kojih pola sata posla pa ocjeni sam. Inače to sa projekcijama je jako brzo i jako kvalitetno rješenje :)
Kolko sam shvatio prvo si mapirao pa onda išao deformirat ili? U tom slučaju bi se trebala mapa ilii tekstura rastezati poput mesha pa nebi trebao imati previše problema osim ako nisu deformacije prevelike.

Probaj možda spherical ili cylindrical mada se oni koriste kod nešto oblijih oblika mada tvoj ima dosta oblina i tak.
Moj ti je savjet popravi tamo gdje se jako vidi i bit će ok.
« Last Edit: May 18, 2008, 09:43:48 AM by Nikša Batinić »

Offline bajt

• Sr. Member
@ dejan - izgleda da cu si morat tako podjelit. Sjetio sam se te opcije, ali htio sam to napravit onak "savrseno", da mi sve bude jedna cjelina - no ocito jos nemam dovoljno vjestine za tak nesto tak da cu se morati zadovoljiti manjim podjelama

@ nikša - model sam imao od prije. i onda sam ga ubacio u rhino da dodam neke djelove, te ga exportirao iz rhina u max - broj poligona se povecao tak da stvarno imam puno tockica koje bi trebao rucno podesavat

mislim da cu se morat pomirit s cinjenicom da se na nekim djelovim mapa malo rasteze ili da je prekinuta (razrezana)