3DHR.net

3ds Max 10

Batt_X

• Guest
A ja bi u novom maxu volio vidjet malog slugu koji na početku kad se podigne max kaže ovako, guzda evo majke mi ak se srušim moš me slobodno nogom u guicu, deset čvoki i par šamarčina, onako pokunjeno se nakloni i povuče u svoje odaje. Mislim da bi djelovalo antistresno a i bilo bi mi lakše radit :)

Ma ja bih bio zadovoljan samo time da Max, kada se sruši ne uništi file koji je otvoren. Jer, stalno moram snimati rezerve.
Ili recimo taj priglupi beskorisni a nezaobilazni mikser...učitaš neki file, gdje je netko u mikseru ostavio biped, ali nemaš više taj biped i...Max se sruši, i redovito (nije iznimka) uništi file. Mislim, zar oni nisu nikada čuli za obradu iznimki (exceptions), ono tipa try, catch...
Znam da su kanađani užasni programeri, šlampavi do bola, ali mislim, zar se ne može obraditi jedna obična glupava iznimka?

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
ja bi htio vidjeti u novom maxu neki novi boolean koi se ne kreša, i super reže objekt bez trganja istog...

i bilo bi kul imati neki plugin koji ne dopušta na objektu da se rade trokuti, da kad npr turbo smoothom se počnu raditi, da javi moguću opciju kako spojiti neki wire na objektu da ih nebude, nešto ko onak stl check al za kvadrate...

ah, svašta bi volio vidjeti...

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Ma ja bih bio zadovoljan samo time da Max, kada se sruši ne uništi file koji je otvoren. Jer, stalno moram snimati rezerve.

možda te nisam dobro razumio, ali ne vidim kako je ovo moguće..
meni je jednom rikno pc (restartao se) dok sam snimao file u maxu 2008 i poslije sam normalno otvorio zadnji snimljeni file, nije ništa uništeno. zato i postoji opcija backup on save :)

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio

meni je jednom rikno pc (restartao se) dok sam snimao file u maxu 2008 i poslije sam normalno otvorio zadnji snimljeni file, nije ništa uništeno. zato i postoji opcija backup on save :)
I opcija autosve; ja imam poštelano da mi sprema jedno desetak autobackup filova svakih 5min. To mi je puuuunnnnoooooo puta spasilo sate i sate posla jer imam nezgodnu naviku da ne saejvam.... A i kad se sruši max, obavezno spremi auto recovery file koji mi je uvijek normalno radio..... samo mi se jednom desilo da mi je max spremio file kojeg kasnije nisam mogao otvoriti.... a tada se puno stvari poklopilo tako da sam na kraju morao ispočetka raditi tu scenu.... ali to je samo jedan slučaj kolko znam u cca 10 godina korištenja 3d studio max-a....
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
ali to je samo jedan slučaj kolko znam u cca 10 godina korištenja 3d studio max-a....

u mojih 8 godina rada, više puta mi max recovery nije htio raditi..., al omjer radećih i neradećih recoverya je 1:30 cca, tak da pouzdan je

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
U mojih 3 i vise tjedana i 4 dana odkad radim na maxu, cesto sam uspio upogoniti i strgani recovery
tako da sam mergao dio po dio u novu scenu, pa bih nakon malo analize doznao sto ubija
i u kojoj radnji staru scenu ;) Ja bih htio da mi max 10 to sam radi a ne da ja moram... i htio bi da
max ima suchelje i kontrole od Posera, jer ovo mi je dosadilo.
 :P
doh!

Batt_X

• Guest
I opcija autosve; ja imam poštelano da mi sprema jedno desetak autobackup filova svakih 5min. To mi je puuuunnnnoooooo puta spasilo sate i sate posla jer imam nezgodnu naviku da ne saejvam....
Ja imam zgodnu naviku da sejvam. A autobackup, inače aktivan po defaultu redovito isključim, jer mi smeta. Imaš neku zahtijevnu scenu, i on se baš onda sjeti i ide snimati pa se sve uspori i to svako malo. Ovako, ja sejvam, ima fala bogu i save copy i to je to.
No to što ne gubim fileove, ne znači da se mora ostaviti max u takvom šlampavom stanju, da uništava otvorene fileove.

A i kad se sruši max, obavezno spremi auto recovery file koji mi je uvijek normalno radio..... samo mi se jednom desilo da mi je max spremio file kojeg kasnije nisam mogao otvoriti.... a tada se puno stvari poklopilo tako da sam na kraju morao ispočetka raditi tu scenu.... ali to je samo jedan slučaj kolko znam u cca 10 godina korištenja 3d studio max-a....
Samo lijepo stavi biped u mikser, i onda makni file od tog bipeda, pa se javi.

Batt_X

• Guest

Backup on save opcija je defaultno uključena. Ne rješava gore spomenuti problem.

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
I opcija autosve; ja imam poštelano da mi sprema jedno desetak autobackup filova svakih 5min. To mi je puuuunnnnoooooo puta spasilo sate i sate posla jer imam nezgodnu naviku da ne saejvam....
Ja imam zgodnu naviku da sejvam. A autobackup, inače aktivan po defaultu redovito isključim, jer mi smeta. Imaš neku zahtijevnu scenu, i on se baš onda sjeti i ide snimati pa se sve uspori i to svako malo.

E to je istina... ne znam kak te Dejane, ne ubija blokada pri sejvu svakih 5 minuta (?!?) meni i 15 pojede zivac kad stane sejvati neku ovecu fajlu od 50+mb...
 i cak sam znao primjetiti da mi upravo nelogicno pokrenut autosave usred istovremenog nekog mog mrdanja ubije program.
A opet, zanesem se, pa ako nemam ukljucen auto save, zna proci i po pola sata da ne sejvam i naravno... bumtras  >:(
doh!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
A čuj.. istina, malo zašteka kod auto save-anja... ali sam se priviknuo, a to je tako i tako mala cijena koju treba platiti nasuprot onoj da moraš par sati posla ponoviti radi ne sejvanja.... A radio sam scene koje su imale i po 450mb pa nije pretjerano štekalo... par sekundi i to je to.... Preživi se... samo treba imati strpljenja.... ;)
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/