3DHR.net

3d studio max i dual core

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
u svom radu u 3d studiu vidim (na task menager / performance) da mi jedan kor pri radu u maxu, radi do 100%, a drugi... ako 10%... e sad, ili me statistika u windouzima vara, ili stvarno 3d studio pri radu ne podržava oba corea... ima li neko rješenje za to?

inače doma imam amd 4400+ x2, a ovaj problem sam sad vidio na istom 3800+ u firmi

-Hvala

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
to ti se vidi kod rada sa max-om ili kod rendanja? ja nisam gledao kolko je koja jezgra iskorištena kod rada, ali kod rendanja su sve na 100% (osim ako mu ja ne velim drugačije)..... inače imam Intelov procesor E6400 sa dvije jezgre....
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
pri radu u maxu pokazuje da jednu koristi, a pri rendanju nisam gledao al obje brijem.... speaking of tvoja rečenica "osim ako mu ja ne velim drugačije"... kako to misliš?

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
speaking of tvoja rečenica "osim ako mu ja ne velim drugačije"... kako to misliš?
Pa mislim da ako rendam nekaj kaj mi nije bitno da bude "odmah" gotovo, onda mu u task manageru dodjelim samo jednu jezgru ili mu smanjim prioritet, tako da mogu u miru surfati po netu ili gledati film, dok ovaj (doduše sporije) renda u pozadini.....  ;D
A to kaj ti u radu koristi samo jednu jezgru; mislim da se nemoraš zabrinjavati oko toga; tako i tako prikaz u viewportima vrti grafička (directX)....
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d

Offline Toni Bratincevic

• Hero Member
Inace ti u vecini programa radi samo jedan core. Tesko je paralelizirat stvari u 3du osim kada je rendanje u pitanju. Za primjer maya je tek od verzija 8 poradila na tom pitanju pa su neke stvari u samom programu optimizirane sa vise procesora, npr. optimizacija mesha, sculpting i sl.
Nije to nista krivo, ne brini se...

Offline boris bozic

• Sr. Member
    • borisbozic.net
speaking of tvoja rečenica "osim ako mu ja ne velim drugačije"... kako to misliš?
Pa mislim da ako rendam nekaj kaj mi nije bitno da bude "odmah" gotovo, onda mu u task manageru dodjelim samo jednu jezgru ili mu smanjim prioritet, tako da mogu u miru surfati po netu ili gledati film, dok ovaj (doduše sporije) renda u pozadini.....  ;D
A to kaj ti u radu koristi samo jednu jezgru; mislim da se nemoraš zabrinjavati oko toga; tako i tako prikaz u viewportima vrti grafička (directX)....

kako se napravi to u task manageru da renda samo jedna jezgra a da drugu koristim za ostalo?

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
  • pomalo :)
Upališ task menađer i odeš na tab processes, izebereš neki od aktivnih programa i desnim klikom aktiviraš padajući izbornik gdje ti je ponuđena opcija set Affinity i to je to :)