3DHR.net

Modo 301

JoPPa · 9 · 2866

Offline JoPPa

• Hero Member
  • .::zanimator::.
http://www.luxology.com/whatismodo/

Izišao je novi Modo - 301.Malo sam gledao ove filmiće u kojima prikazuju nove alate i mogućnosti i moram priznati da sam iznenađen ubrzanim razvojem. Animacija ulazi na mala vrata - još malo i full 3d program. Čini mi se da još nemaju bones-e, pa ako netko zaključi drugačije neka dojavi.
Uglavnom: program izgleda oku ugođen i čini se kako "kradu" najkorisnije iz svega danas poznatog na tržištu. Držim ih na oku, pa možda i promjenim paket nakon 150 godina  ;D

Par stvari za obratiti pažnju:
http://www.luxology.com/whatismodo/sculpt.aspx
http://www.luxology.com/whatismodo/animate.aspx

Offline Matija Kosmacin

• Full Member
ja ih isto drzim na oku, od pocetka mi se jako svidio...
dobro im ide  :)
ali jos je to jako daleko od nekakvog maxa i sl. da bude full upotrebljivo:
char. anim tools ( nema bonesa), particles, cloth, hair samo npr., a to je puno veci posao nego ovo sto su napravili do sada.
ali modelling rules, i ako budu i ostali dijelovi tako dobri to ce biti to.. i stability  ???
---
Animated pivots - zakon, u maxu se ubijes da to dobijes.

« Last Edit: September 13, 2007, 03:47:11 AM by Matija Kosmacin »
V - E + F = 2

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Da 301 je svarno dobar ALI (uvijek neki ali) nije on tako kratko u razvoju kako se cini. Razvija se on vec debelo preko 4 godine (ako ne i 5) i kad su najavljivali poslije prvih verzija nove updateove Character animacija je trebala biti u ljeto 2006e (to su pricali 2005e) a gle di smo sad (Q3 2007) i jos je nema :(. Razvoj tako onecega je dugotrajan i skup tako da ce potrajati dok to sve ne sjedne na mjesto :(.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Uhhh mislio sam da je nesto drugo kad su najavljivali suradnjus a Pixarom :(. Pomislio sam da je animacijski dio (character) slozen u suradnji a ne subDs. Mislim modo i jest imao subDs level 1 na Catmull Clark a ostalo (od level 2 pa na dalje) je bio njihov algoritam bas zato da ne moraju 2platiti" patente tako da je recimo bilo problem sa loadom LW catmull Clark subDsa (koji su na svim levelima pravi CC od verzije 9.0) pa je workaround bio da se importa nonSubDs model i onda radi dalje u Modo-u dok su subpatchesi naravno radili normalno jer je KOD isti ;).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
     Ako se mogu ukljuciti... Ja ih osobno pratim vrlo pozorno i modo je aplikacija koja me odvukla sa Lightwave-a. Dugo sam cekao nesto toliko prirodno, intuitivno i genijalno. Luxology ekipa je ekipa koja je prema meni zacela novu skolu -of how to do things.
Pozorno slusaju svoju zajednicu i rabe taj -think tank/testers/explorers potencijal za najbrze i najefektivnije unapredivanje moda.
Jednostavno ima u sebi stvari koje su u drugim ap. ispravno odradene ali samo je pitanje vremena kada ce druge ap. preslikati neke njegove alatke i tehnike. O detaljima se moze pricati i citati satima... 
     Ja  radim na svome modeliranju (u posljednje vrijeme iskljucivo subpatch tehnikom rabeci 4point poligone), teksturiranje (jos u nedozreloj fazi), animaciji (prvi koraci).
U prve dvije stavke modo je nevjerojatan.
Predvidam nevideno brz razvoj moda. Ako se pogleda posljednja verzija, vrlo je jasno da je modeliranje i teksturiranje na takvoj razini da se programeri mogu full time posvetiti poboljsavanju mogucnosti animacije u svim njenim segmentima. Znajuci na koji nacin razvijaju cijeli taj projekt jezim se od pomisli kakav ce biti sistem cestica i ostalo.... Ugodno se jezim.
Procitajte i pogledajte vise o svemu tome- nece vam biti zao.
U potrazi za srecom neovisnoj o okolnostima.

www.darkspark3d.com

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Je Tomislav je u pravu , modo je odlicno rjesio neke stavke u modleiranju tj. stvarno je intiutivno i pametno rjeseno. Samo ja ne predvidjam tako brzi razvoj, cak stovise razvoj ce sada biti sve sporiji jer kako se dodaju razni elementi (u 301 animacija) treba vis ekoda pisati.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Ma to ti je ekipa luda. Vidio sam jedan primjer gdje prikazuju figuru koja radi nekakvu mocap sekvencu pokreta, a oni ju modeliraju u procesu.....
Dodaju joj velike rogove na glavi u pokretu te odmah vide preklapa li se u animaciji sa nekim drugim dijelom tijela.

I to je bilo dosta prije nego je 301 izasao. Opaki igraci- znam da je kod vec zapisan..
U potrazi za srecom neovisnoj o okolnostima.

www.darkspark3d.com

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Ma znam ja te "igrace"  (Alan i Stuart) jos iz pocetka 90ih tak da nije bed ;). Samo nisu ti ti "igraci" tako cool kako djeluju kad predstavljaju (narocito Brad koji je odlican salesman ali ostalo je hmmmm.. ;)). jel znas da je animacija za modo najavljena da izlazi 2005e ? a gle kad je izaslo i to u jako sturom obliku :(.

To sto si vidio je bilo njihovo predstavljanje "nexus" platforme tj. programskog okruzenja gdje razvijaju modo.

Osim toga mislim da su se zeznuli sa surfacingom tj. pokusali su prosiriti layer system i jesu ali su ga brate zakomplicirali sa prevrtanjem layera jos 5 puta vise nego u Photoshopu :(. trebali su icu u nodeove ali sad je malo kasno za ponovno pisaje koda :(. Isto tako napravili su neke greske koje su radili i prije a jedna od vecih je nepostojanje SDK kojeg obecavaju "uskoro" zadnje dvije godine :(. modo izgleda kao "mlad produkt" ali modo je u razvoju od 2000/01 tako da se ne zavaravas da ce to ici BRZO a bogami vis enije tkao ni mlad :). Ja bi volio kad bi oni to mogli sloziti tako brzo ali sad ce kao sto rekoh ici sve sporije i sporije je rnalazi se dost abugov akoje treba sdrobiti prije nego se dodaju nove opcije itd. itd..
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr