3DHR.net

Maturalni Rad.Misljenja i Savjeti

maxzix · 18 · 5213

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Osobno, smatram da ako netko ima volje i interesa, to znanje koje bi dobio na tako nekom tečaju može vrlo lako sam sakupiti putem online tutoriala (napravljenih od strane ljudi sa puno većim i kvalitetnijim znanjem i iskustvom), a sve u istom vremenskom roku. A za trošak tog tečaja, kupi se OK komp i još ostane love za kupiti set kvalitetnih online tutoriala.
Ali na kraju krajeva ni taj tečaj ti ništa ne znači ako pored njega nećeš uložiti još barem još više 10x više vremena mimo samog tečaja. Jer u tom kratkom periodu koliko tečaj traje, mogu ti pokazati samo neke osnove ili te upoznati s mogućnostima programa. I to je to. A to ti generalno, bez obzira na upis u knjižicu ili ne, znači apsolutno ništa, jer kod traženja posla, ono što ti je bitno je tvoj portfolio.
Znači, ono na čemu moraš raditi i što će ti JEDINO osigurati šansu da dobit posao, je vlastiti portfolio. A za sastaviti kvalitetan i kompetentan portfolio vlastitih radova, treba više godina... 150h nekog tečaja je kap u moru i po meni bačen novac radi "papira" koji tako i tako ne znači ništa.
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline maxzix

• Jr. Member
  • **
    • Portfolio
Aha,razumijem onda.Budem otisao na fakultet i za vrijeme fakulteta cu radit modele koje bi mogao postaviti na turbosquid kako bih i ako bi zaradaio nesto malo novaca.Budem modeliro pc komponte te kasnije ucio mudbox i sculpturiranje.Mislim da bi kvalitetni modeli grafickih,ram-a,maticnih mogli prodavati za par dolara a u isto vrijeme bi punio svoj protfolio projektima i modelima.
Pogledajte moj portfolio - https://maxzix.artstation.com/
Pozdrav ;)

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio
Po meni se nemoj samo ograničiti na info komponente.
Modeliraj što više..aute, mobitele, monitore.. sve.. kaj god se sjetiš.. metle i usisavače :D

GL!
--