3DHR.net

Gelato, i ini hardverski rendereri

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
... Neznam jel to koga zanima, Nvidija vec neko vrijeme nudi "besplatnu" verziju svog gelato renderera, koji kakti koristi graficku(naravno nvidiju, i to po mogucosti quadro) za rend. Pa sad ako je netko probao, volio bih cuti njegovo misljenje.
Meni osobno nije nesto brzi rend u gelatou (koristim amaretto betu jer idem iz maxa), u odnosu na procesorsko, a opet, limitirano je svojim shaderima i postavkama.
No s druge strane, koristim gemarsku geforce 7800gs karticu. Frend koji ima neku prosjecnu quadro kartu, tvrdi da mu leti rend (naravno, pretpostavljam zbog softverske optimizacije, koju se svojedobno dalo nakalemit na titanium kartice da glume quadro preko rivatunera).
Opet, postavlja se pitanje, ko nema para za render farmu, a treba tako hitno a opet donekle limitirano rendanje?
Za neku cijenu legalne pune cijene gelatoa, mrcine od quadro plex sistema ili cak i same quadro fx 5500 da se kupit lijepi dualcore render slave koji ce naci i drugih korisnih primjena i poslova u studiju osim renda:)
Evo jednog mog neizbjeznog cajnika isprobanog na gelatou 8)
doh!

Offline Igor/Timeline

• Sr. Member
    • timeline studio
Imam NVIDIA Quadro FX 3450. Probao brzinski. Nezadovoljan (mozda sam nesto falio)

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
KOju si verziju probao i na kakvoj sceni? jesi koristio njihove shadere ili?
doh!