3DHR.net

Komp mi se restarta

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Imam jedan dvd drajv i jedan cd-rw, i kad god stavim cd u bilo koji od ta dva, počne ga loadat i odjednom se komp restarta. I kad stavim u dvd drajv, odmah ga restarta, s cd-om mu treba malo više, ali ga uglavnom isto restarta.

Inače, nema veze s windowsima, probao sam..
Probao sam i zamjenit kabele sa starijeg kompa, i instalirat cd drajv s tog kompa na ovaj, ali koju god kombinaciju da složim, uvijek isto..
Neki su me upozorili na temperaturu procesora.. i je, dost je visoka, od 48 do 58 stupnjeva, ali fakat mi je jedno ljeto, prije dvije godine bila i malo preko 70, a komp mi je tek počeo kašljucat malo.. usporavat se i tak.. ALI, u biosu mi je shutdown temperature disabled...
A to isto.. procesor i njegov ventilator su više od pola blokirani od napajanja, pa je i to valda loše za hlađenje, a i nemrem ga očistit a da ne maknem napajanje, a to mi se baš i neda dirat... =)

stvar je u tome da je to sve počelo kad sam ištekao oba drajva, ali mislim da sam sve spojio ponovo kak treba, zapravo niti nemrem fulat, kaj ne..? E i prvi put kad mi se tak restarto komp, zeznuli su se winsi, tj. user account mi se zbrčko, napravil mi je nove settingse, koda sam novi user (novi my documents i to sve), ali s istim imenom.. ok, nema veze, ali me živciralo to =)
uglavnom, prije ovoga, sve je bilo ok..

e i prije godinu dana mi je crklo napajanje.. i to je bilo neko vrijeme nakon što sam uzeo novu grafičku koja je trebala dodatni power =), al zamijenio sam ga (400W) i sve je bilo ok..
ok, mogu ga odfurat na servis, al ono kad si mislim da može bit da sam nešto zeznuo, i da se može lako sredit, a ne znam šta... ne znam šta bi još probao..

samo kaj mi je počeo restartat i u igrama u zadnje vrijeme, tj. nakon što je i ovo počelo...

inače proc je AMD Athlon XP 1800+
MBO Matsonic via kt400
star je 3 godine.. i da, naravno, ozbiljno razmišljam o novome =)
ne znam više kaj da velim...

hvala na pomoći..
« Last Edit: July 06, 2006, 04:20:32 PM by Dejan Šparovec »

Offline Mario Flipović

• Sr. Member
temperatura je sasvim solidna, to je sredina 50°C, imam frenda kojem grafa radi na 95°C i sve super
e sad to što si ištekavo, možeš fulat, tj moš ga 180° okrenit pa probat,  sam kad sam ih ja bio slučajno okrenio (još prije) jednostavno nisu radili kolko se siječam, a probaj te kablove poštekat, usisat prašinu, jer i ona zna zezit stvari  :D, a i možda pofali koji wat struje tj možda napajanje  malo rikava  :)

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija
Nisam expert, ali uvik kad bi netko od frendova ( a i ja osobno) ima problema sa restartom, skoro uvik je napajanje bilo problem.
Ako imaš od nekoga posudi pa vidi dali će ti radit :-\

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
jea.. eto, sad ih puno već reklo da je najvjerojatnije napajanje.. pa bit će da je to... niš, ne gine mu servis, al moram pazit da mi opet ne uvale neko jadno... thx

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija

Offline Ivan Vuzem

• Authorized Rhino Trainer
  • Administrator
  • Hero Member
    • GEM-CAD
ma vidiš da se čovjek boji. kad misli da je on nešt krivo spojil... a ima grafulju koja mu cica struje ko trofazni asinhroni motor :D

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
;D
a šta ja znam, vidjet ću još..
čovječe, sad sam skužio da mi je prvo napajanje bilo 300W... nije ni čudo da je crklo, ha? =)
ovo je 400.. al valda jadno neko... ili ta kartica fakat previše cica.. idem sad malo i očistit komp iznutra, zgleda koda je neko kenjo unutra, excuse my french ;D

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija
Meni je stroj otvoren.... Ove kabele od glavnog voda san izolirkon izlipia da bolji protok zraka bude.. a svejedno džungla unutra...
Sad moran kupit novi hard ... sram me reći koliko ovaj ima (već je pun) neman ni jednu igru a sve sporo sve šteka... grr.. kad će plaća  :P

Anyway sa spajanjem napajanja ne moš fulati a na servisu ne znam koliko bi te oderali..
Ukratk, samo spojiš onaj glavni deblji kabel u matičnu i ove ostale u što imaš (hard, floppy, cd, dvd) ništa extra ;)

Offline Mario Flipović

• Sr. Member
ma napajanje ti je jednostavno postavit
moraš 4 šarafa ušarafit (može i s 2 glvo da stoji  :D ), i pokopćat par kabela, najgore što moš napravit je zaboravit koji konektor što se lagano riješi  :)

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
znam, sad sam vidio kad sam čistio komp.. a čuj, kad je struja u pitanju nije mi do šale.. mislil sam da bi moral otvarat ono kućište, al vidim da ne treba, tj. ne smijem =)
i kaj bi preporučili inače? jedan tip je rekel enermax ili silverstone... al hebote enermax 400w dojde 640 kunića.......
a i kaj ak nije napajanje ;D

Offline Mario Flipović

• Sr. Member
ja imam codeganovo napajanje, 400 wati, mnogi pljuju po codeganu al nevidim razloga, mene super poslužuje a i cijena nije velika :)
usput ak želiš opsežne informacije www.pcekspert.com/,  sam odi na forum i moš saznat sve što te zanima  :)

Offline Ivan Vuzem

• Authorized Rhino Trainer
  • Administrator
  • Hero Member
    • GEM-CAD
a čuj, nemreš tak... ko zna kolko ti uređaja imaš u kompu... recimo, ja imam codegenovo 420W, pa mi nije dovoljno za napajanje 3HDD-a, i 2CD uređaja.... moram imat jedan CD ištekan, što mi nikako ne odgovara, tako da ću uskoro morat naći neko rješenje...
plus još k tome imam vanjsko FireWire kućište za još jedan HDD... al ok, to bar ima vanjsko napajanje :D

Offline Mario Flipović

• Sr. Member
ja sam kaem da ja imam to, naravno ako ima u kompu nešt više komponenti što sišu wate normalno da ti treba i jače napajanje  :)
al koliko vidim da je dosad valjalo 300 watno napajanje valjda če valjat 400, ijako bi bilo bolje kupit mal jače pa si miran za duže vrijeme (450W il tak nešto)