3DHR.net

Grafički tableti

Poll

Da li koristite grafičke tablete u radu?

Da, vrlo su mi korisni u radu
Da, ponekad dobro dođu
Imam tablet, no rijetko ga koristim
Imam tablet, no ne koristim ga
Nemam tablet, ali bi ga želio nabavit
Nemam tablet i ne trebam ga
Ne znam što je to

Offline Tomislav T

• Pobjednik natječaja
  • Sr. Member
  • *
Pozdrav ekipa,

zanima me koliko koristite grafičke tablete za izradu tekstura/modeliranje/2D grafiku?
Miš mi je nekad nezgrapan, a imam osjećaj da bi olovkom neke stvari lakše riješio?

Nemam puno iskustva u radu s njima. Kod kolege sam probao neki dječji i nije mi se svidio. Ali to je baš bio "šljam" model. U mojoj neposrednoj bilizini (čitaj lokalne trgovine) su dostupni samo Genius tableti tipa
- Genius G-Pen F610 za nekih 480 kn
- Genius MousePen i608X za nkeih 300 kn

Ili je možda bolje dati koju kunu više i naručiti neki osnovni Wacom model iz EU tipa Intuos Pen Small CTL-480S za 70-tak eura.

Što vi mislite?
Without the problem there is no solution...

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
Topla preporuka...s Wacomom nemres fulat!
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Samo Wacom. Sve ostlao su djecje igracke i prosto je nevjerojatno kako tolike godine nitko nije u stanju nimalo parirati Wacomu d aih natjera da spuste cijene :(.

BTW imas Wacom kod nas za kupit u nekoliko shopova kao sto Finder, ExtremeDigital i slicni.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Tomislav T

• Pobjednik natječaja
  • Sr. Member
  • *
Wacom it is :)
Budem ga naručio ovaj tjedan.

BTW imas Wacom kod nas za kupit u nekoliko shopova kao sto Finder, ExtremeDigital i slicni.
Na Finderu nemo toliko izbora, a ExtremeDigatal mi je skup.

Mislim da će na kraju biti kupnja preko http://uk.shop.wacom.eu/
S obzirom da smo u EU nema carine, s dostavom (za funte) Intuos Pen Small me dođe oko 500 kn.

Jedino što je ovam Intus Pen manje radne površine.

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Hmm, ajd bas javi kolko ce izack kad stigne, mislim da ce biti vise nego si izracunao ali ko zna mozda si u pravu. Samo nisam siguran jel ti to tamo cijena sa slanjem u HR tj. dali uopce salju van UK jer zna biti da te samo proslijede distributeru u HR a to je Finder.

BTW Finder trenutno ima 15ak Wacoma na cjeniku a vjerujem da mozes i narucit koji hoces ;).
« Last Edit: October 31, 2013, 10:38:27 PM by Lewis »
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Tomislav T

• Pobjednik natječaja
  • Sr. Member
  • *
BTW Finder trenutno imam 15ak Wacoma na cjeniku a vjerujem da mozes i narucit koji hoces ;).

Sorry, moja greška. Mislio sam da ExtremeDigatal nema puno izbora, a Finder mi je skup.

Čim riješim narudžbu i sve prođe, izvjestim :)

Offline ajvar

• Jr. Member
  • **
Wacom it is :)
Budem ga naručio ovaj tjedan.

Na Finderu nemo toliko izbora, a ExtremeDigatal mi je skup.

Mislim da će na kraju biti kupnja preko http://uk.shop.wacom.eu/
S obzirom da smo u EU nema carine, s dostavom (za funte) Intuos Pen Small me dođe oko 500 kn.

Jedino što je ovam Intus Pen manje radne površine.

Zaboravio si na PDV. Mislim da će to ići preko 600. U svakom slučaju javi kako je prošlo. Iz engleske je obično brza dostava.

Offline Tomislav T

• Pobjednik natječaja
  • Sr. Member
  • *
Pozdrav!
Evo konacno stigoh da napravim izvješce :)

----- UREÐAJ -----

Samo Wacom. Sve ostlao su djecje igracke...

Hvala na dobroj preporuci! :)
Iako je rijec o najjeftinijem modelu, jako sam zadovoljan. Vrlo je precizan cak i na male pokrete iako je radna površina mala. Nema štekanja i preskakanja. Kvalitetno izraden. Dobar je osjecaj s njim raditi.
Vidjet cu kako ce se ponašati u narednim danima. :)

Jedina zamjerka je to što mi nisu poslali zamjenske vrhove za olovku iako su napisali na stranici da bi je trebali poslati.  :(
No s obzriom na cijenu, opraštam im. :)

----- DOSTAVA -----

Dostavljen preko UPS-a, poslan iz Njemacke. Placeno preko vikenda, poslali ga u ponedjeljak, došao u cetvrtak ujutro. Paket u dobrom stanju, proizvod u dobrom stanju.

----- CIJENA -----

Cijena je bila bolja nego ocekivana. Kad sam gledao proizvod cijena na stranici je bila 69,99 eura. No par dana kasnije kad sam kupovao cijena je bila 49,99 eura. Sada je cijena opet 69,99 eura. ???!?!?
No meni dobro. :) Slika u privitku :) S obzirom da bi na Finderu platio 650 kn, jako sam zadovoljan.

PDV je bio ukljucen u cijenu. Nije bilo carine.
Ulazak RH u jedinstveno carinsko podrucje Unije znaci da se istoga datuma ukida sav carinski nadzor nad unosom ili trgovinom robe izmedu RH i ostalih zemalja clanica
Za detalje pogledati -> http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=8

Offline ajvar

• Jr. Member
  • **
Pozdrav!
Evo konacno stigoh da napravim izvješce :)

----- UREÐAJ -----

Samo Wacom. Sve ostlao su djecje igracke...

Hvala na dobroj preporuci! :)
Iako je rijec o najjeftinijem modelu, jako sam zadovoljan. Vrlo je precizan cak i na male pokrete iako je radna površina mala. Nema štekanja i preskakanja. Kvalitetno izraden. Dobar je osjecaj s njim raditi.
Vidjet cu kako ce se ponašati u narednim danima. :)

Jedina zamjerka je to što mi nisu poslali zamjenske vrhove za olovku iako su napisali na stranici da bi je trebali poslati.  :(
No s obzriom na cijenu, opraštam im. :)

----- DOSTAVA -----

Dostavljen preko UPS-a, poslan iz Njemacke. Placeno preko vikenda, poslali ga u ponedjeljak, došao u cetvrtak ujutro. Paket u dobrom stanju, proizvod u dobrom stanju.

----- CIJENA -----

Cijena je bila bolja nego ocekivana. Kad sam gledao proizvod cijena na stranici je bila 69,99 eura. No par dana kasnije kad sam kupovao cijena je bila 49,99 eura. Sada je cijena opet 69,99 eura. ???!?!?
No meni dobro. :) Slika u privitku :) S obzirom da bi na Finderu platio 650 kn, jako sam zadovoljan.

PDV je bio ukljucen u cijenu. Nije bilo carine.
Ulazak RH u jedinstveno carinsko podrucje Unije znaci da se istoga datuma ukida sav carinski nadzor nad unosom ili trgovinom robe izmedu RH i ostalih zemalja clanica
Za detalje pogledati -> http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=8

Zar nisu ti vrhovi na poklopcu na pozadini tableta? Onaj srednji poklopac, stražnji dio tog poklopca? Teško ih je primjetiti isprve. Bar sam uočio taj podatak dok sam gledao sve o spomenutom tabletu. Reci mi, jel tvoja verzija podržava multi-touch?

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
tamo gdje drzis olovku ako imas stalak se da odvojiti i tamo su ti vrhovi...za mijenjanje vrhova koristis metalni dio unutra
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

Offline Tomislav T

• Pobjednik natječaja
  • Sr. Member
  • *
Hvala ljudi. :)
Našao sam zamjenske vrhove. Vidio sam sam metalini dio koji služi za vađenje, no nisam skužio vrhove na poklopcu s unutarnje strane. :D

Ne, nije multi touch. Koliko sam skužio na web stranici, istih dimenzija s multi touch opcijom je 100 eura.