3DHR.net

Autodesk zaustavlja XSI

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Ali izlazi sad XSI 2015?
http://www.autodesk.com/products/autodesk-softimage/overview
Ja neznam, najbolje bi bilo kako Toni kaže, da xsi može Foundry preuzeti.
Neki novozelandski, ili europski klub opet.
No, iskreno, evo, npr. ja sam još zapeo u prostoru i vremenu na maxu 2010.
Firma nije trošila novce za dalje (znate i sami kakva je situacija sa domaćim privatnim firmama,
evo npr. Luminus u predstečajnoj) Onda je i za mene gotovo kao da je i maxu ukinut razvoj :)
doh!

Offline Anto Matković

• Hero Member
Ali izlazi sad XSI 2015?

To je zadnji. Inače izgleda da smo vršnjaci po softweru :), ja još uvijek tjeram XSI 7.01 - ali ne bude moglo tako do u nedogled. Dali su ljudima nešto opcija, da voze Max ili Mayu uz SI pa da odluče do 2016, ili SI u "perpetuum", što god to značilo.

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
Nemre Foundry preuzet jer je AD stavil puno svojih proprietary thingies unutaa koda. Sam ce ga zgasit. Da 2015 je zadnji i taj ce se "supportat" do 2016...a cuj da imam uzo bi ga i ne bi se previse zabrinjavao o tome kaj je ugasen... Do 2016 ce ko zna kaj izac van...
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
A sta bi Foundry radio s njim ? Pa oni su tek nedavno kupili modo, sta ce ima jos i jedna 3D paket sad dok neznaju ni jel im ovaj profitabilan :)?

Osim toga pa i Foundry je vecinom u vlasnitvu dionicara tako da ako se "previse" rasire/postanu jos veci mogli bi pocet isto ko AD kupovat i gasit :).
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Ne znam da li The Foundry ima nesto svoje izvorno u svome arsenalu ? I oni su pomalo Borgovi koji asimilraju na sta naidju, ipak imaju zasad dobar track record jer su postavili standarde sa Nuke-om u filmskoj industriji gde je to primarni kompoziting alat i ostace jos neko vreme buduci da nemaju neku jacu konkurenciju. Drzim im fige da sa modo zadaju domaci zadatak Autodesku na polju 3d-a, uz to malo zdrave konkurencije nije na odmet :)
eat,sleep,nintendo

Offline Anto Matković

• Hero Member
Ne znam da li The Foundry ima nesto svoje izvorno u svome arsenalu ? I oni su pomalo Borgovi koji asimilraju na sta naidju, ipak imaju zasad dobar track record jer su postavili standarde sa Nuke-om u filmskoj industriji gde je to primarni kompoziting alat i ostace jos neko vreme buduci da nemaju neku jacu konkurenciju. Drzim im fige da sa modo zadaju domaci zadatak Autodesku na polju 3d-a, uz to malo zdrave konkurencije nije na odmet :)

Da ja znam, origigi im je nešto plugina za Nuke i Aftere, ako i to - ostalo je reciklaža, Nuke su kupili od Digital Domain-a, nisu li. BTW, sada i oni izbacuju suite opciju i zove se, pogodi kako: the foundry collectives. Licence su još oštrije od Autodeska, i što je sad još više zanimljivo, Modo u tom kolektivu je licenciran na sve to node lockove i ostali shit. Nije još jasno  da li novi sistem licenci ide i na solo Modo, ali........ bojim se da ide. Naime, do sada, kada si imao Modo, sam si ga mogao transferirat na drugu makinu. Od sada.... bolje da ne mislim.

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Da Nuke je izvorno od DD, ko i Mari sto je iz Wete, ali ih nisu zasad zapustili, imaju dobar support. Kad se setim kako je izgledao prvi njihov Nuke tek izasao iz DD, onako totalno proprietary UI 1994. ne znas odakle da pocnes a danas je malo drugacija prica :)
eat,sleep,nintendo

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
da ui je bio WTF :\
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

Offline Anto Matković

• Hero Member
Da Nuke je izvorno od DD, ko i Mari sto je iz Wete, ali ih nisu zasad zapustili, imaju dobar support. Kad se setim kako je izgledao prvi njihov Nuke tek izasao iz DD, onako totalno proprietary UI 1994. ne znas odakle da pocnes a danas je malo drugacija prica :)

E sad natrag na Softimage i The Foundry, priča je (kako čuo, tako kažem), da, pod
1. mrcina od 3d programa kao Softimage, da Foundry nije još imao iskustva sa tim
pod
2. Foundry jest održavao kupljeno, ali, više manje, nadgradnje preko postojeće strukture. Generalno, puno je energije i tako otišlo da XSI bude "slick". Mnogo manje da bude programibilan.  Recimo Softimage ICE je runtime,  skup dll-a koji stalno čeka da ga pozoveš. Drugim riječima, ništa neće brže reagirat, možeš ICE operator stavit preko ili ispod regularne envelope. Ali, van ponuđenog na node, jako teško nešto dodat na hard kodiranje.
Maya, upravo obratno, i izgleda da je taj, Maya koncept ugađanja programerima, a artisti kako se već snadju, odnjeo pobjedu, davno prije, u velikim firmama. Bez tih velikih firmi, teško bilo šta pokrenut za high-end aplikaciju, malih usera nema dovoljno. Glasni na forumu i brzi na peticijama, ali to je sve. I to je neki zatvoreni krug, koji niti Foundry ne bi mogao razbit.

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
A da Softimage ponovo kupi Microsoft :D Mislim, pa Google im ima onaj
nesretni sketchup, a Ms nema ništa konkretnog na tom polju.
Kao ni Apple. I oni bi mogli, pa to je za njih cijena poštenske marke,
samo da Softimage postoji za OSx... A što mislite za Adobe?
I njima fali jedan pravi 3D mrcinaš, samo adobe bi sve isto strpao
u CC paket veličine 38 GB.
doh!

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design

Offline Toni Bratincevic

• Hero Member
Problem je na kraju puno vece prirode. 3D aplikacije su usle u neku fazu starosti, jednostavno se nista revolucionarno ne dogadja vec je vise to pitanje polagane evolucije. Mislim da zbog toga korisnici manje imaju razloga ulagat u novi update i profiti adeska i drugih se polagano cijede, te na kraju imaju jos manje para za nastavljanje razvoja aplikacija. S druge strane nema vise konkurencije, jer tko ce lud ulagat u razvoj 3D softvera kojem bi trebalo barem 6 godina razvoja da postane ikakva konkurencija Mayi, Maxu i drugima. LW je pokusao napraviti to sa Coreom, pa je sve otislo u krivom smjeru ... velika steta za sve nas jer je to jedini pozitivan moment u zadnjih 10tak godina koji je probudio nadu u zaokruzeni i kvalitetan 3d paket izvan ADesk domene.
Meni je recimo max 2012 sasvim dovoljan za sve sto radim i skoro da mi bas nista vise osim toga ne treba, uz nezaobilazni ZBrush i V-Ray naravno!
3D ce sa softverske strane usporavati, proizvodit ce se jako puno 3D arta, ali mislim da su ona magicna vremena davno prosla ... jednom se vise gurala ova industrija na ljubav nego na profit.
Ostaje jedna stvar koja ce mozda s vremenom prerasti u nesto vece, Blender!

Samo pokusam zamisliti ljude koji su godinama ulagali u XSI, pohvatali sve shortcuts, optimizirali vlastiti workflow, arnold za XSI, Ice, Redshift, 3Delight ... ne gase oni samo XSI, gase jednu cijelu granu 3Da. Zalosno!
Sad da ga bar prodaju, ali nikad se to nece desit ... brutalnost kapitalizma se pobrinila za to!

Offline Doka

• Sr. Member
    • Porftolio
Off topic ali baby steps, ne :) http://blenderdiplom.com/en/interviews/548-interview-sean-kennedy-on-blender-in-hollywood.html jos je v-ray za blender u developmentu..

Ali steta za XSI, svi pokusavaju na neki nacin umanjiti stetu AD-a http://vray.info/news/article.asp?ID=563, https://www.lightwave3d.com/crossgrade_promo/ ali sto rechi, AD-u treba spank zesci, strasno..
« Last Edit: March 07, 2014, 10:52:04 PM by Doka »
Por-fo-lje   
https://goo.gl/GCmQ6R

Offline blank...

• Hero Member
jos je v-ray za blender u developmentu..

Nema potrebe, Corona gazi naprijed velikim koracima.

Offline Toni Bratincevic

• Hero Member
jos je v-ray za blender u developmentu..

Nema potrebe, Corona gazi naprijed velikim koracima.

Corona je svakako zanimljiva, ali danas moze bilo tko napisat progressive path tracing render, primjer je Thea render, Maxwell, Corona, Fry, Octane etc. Daleko je jos ona u razvoju naspram V-Raya koji je "production proven". U pocetku se uvik cini da se ogromni koraci rade u razvoju, jer je to proces u kojem se dodaje najvise novoga, kasnije se 80 posto vremena trosi na otklanjanje bugova. Vecina rendera se koliko toliko ok ponasa dok ne dodju u pravi stress-test gdje jedan objekt moze imati i po 100tinjak 4k textura, gomile displacementa, tonu neinstancirane gemoetrije itd. Zanimljivo je koliko smo mi znali ubivat VRay kad sam jos bio u bluru, dok se u slucaju archviz domene srecom ne susrecu takve kompleksne situacije. Iako ovako za osobnu upotrebu, svakako je Corona super izbor i usto je besplatna, pravi match uz Blender.