3DHR.net

Blender - popis pitanja i odgovora

Offline Denis Ivanković

• 3D Modeler
  • Hero Member
    • Denis3D
Tako da napraviš rupu u obliku kocke i staviš smooth gore.
Nemaš razlike u mdoeliranju rupa u blenderu ili nekom drugom programu, modeliranje je u svakom programu isto ;)

Edit;
Ako iz nekog razloga nećeš kloristiti smooth, onda dodaj malo više geometrije pa rasporedi tu rupu kocke u obliku kruga.
Možeš si staviti i neki cilindar čisto da imaš nešto po čemu ćeš se ravnati da nebi bio nepravilan krug!

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Imam nekoliko pitanja vezanih uz Blender;
  Gdje ću naći ono OB i BevOb u 2.5 Blenderu?
  I kako na ovom videu http://www.3dhr.net/tutorijali/modeliranje/72_blender-proportional_editing_tool/ se postavlja mreža na kocku?
Dat ću ti 3500 razloga zašto koristiti Blender umjesto 3DS Maxa, 2500 razloga zašto koristiti Blender umjesto Softimagea, te 1999 razloga zašto koristiti Blender umjesto Maye.
P.S. cijene su u dolarima ;)

Offline RSvlado

• Jr. Member
  • **
    • RailWorks HR
...I kako na ovom videu http://www.3dhr.net/tutorijali/modeliranje/72_blender-proportional_editing_tool/ se postavlja mreža na kocku?
Prebaci se u edit mod (Tab) i koristi kraticu Ctrl+R. Kotačićem miša određuješ gustoću mreže. Kada si zadovoljan potvrdi lijevim klikom miša.

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Interesuje me da li postoji za Blender neki oblik scatter alata?

Prost primer bi bio:

Ako hocu na zemlji da dodam lisce, pa da ne moram svaki list da postavljam, rotiram, skaliram po zemljii. Vec da taj isti list preko scatter-a poredjam po zemlji randomly naravno :)

Nadam se da me razumete sta sam hteo da pitam :)

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Treba mi jedna mala pomoc oko kamere u blender-u. Kako podesavate da nema 3 nedogled (za arhvis potrebe) ? Odnosno da svi vertiklani zidovi fasade na primer...budu pravi ? Ja sam nesto pokusao da rotiram kameru ali reko da pitam, mozda postoji brzi nacin...

Nadam se da vas nisam zbunio :)

Offline Miroslav Brozović

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Blender.hr

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Da to je to sto mi treba 3-point perspective, mada koliko vidim to je ustvari to sto sam i ja radio :)

Parallel Horizontal Edges
   You can use the lines of the passpartout as a guide in rotating the camera to determine when the horizontal edges are parallel.

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Imam jedno brzo pitanje :)

Ako na primer iam u sceni 2 modela na koje sam dodao na primer subsurf modifier, postoji li nacin da kada selektujem oba modela, da im iskljucim te modifiere, znaci da ne idem pojedinacno nego selektujem sve sto iam na sceni i iskljucim im modifiere.

To pitam jer bi hteo na sceni gde iam vise modela da ima svima iskljucim te modifiere, bez da to radim pojedincno za svaki model.

Offline Miroslav Brozović

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Blender.hr
Postoji način sa pythonom, trebao bi i ja vidjeti točno kako pa ako ti nije jako bitno onda ili sam potraži ili saznam kad nađem vremena.

Offline Mario Janovic

• Newbie
  • *
Imam jedno brzo pitanje :)

Ako na primer iam u sceni 2 modela na koje sam dodao na primer subsurf modifier, postoji li nacin da kada selektujem oba modela, da im iskljucim te modifiere, znaci da ne idem pojedinacno nego selektujem sve sto iam na sceni i iskljucim im modifiere.

To pitam jer bi hteo na sceni gde iam vise modela da ima svima iskljucim te modifiere, bez da to radim pojedincno za svaki model.

da mozes... primjer... napravi 4 kocke i na svakoj primjeni subsurf no na jednoj ga svedi na nulu, zatim odaberi one na kojima je aktivan i zadnju odaberi onu na kojoj je sveden na nulu ze pritisni ctrl + L te idi na modifier... to ti je linking... pomocu kojeg jos mozes mjenjati dosta stvari (vidjeti ces meni nakon ctrl + l)

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Hvala na ovome, do sada sam tu opciju koristio za linkovanje materijala (tj primenu jednog materijala na vise objekta) :)

Offline bubble

• Newbie
  • *
Pozdrav!! Imam zadatak da modeliram sat u blenderu, i kada otvorim sve satove bude dobro, osim jednog sata koji je tek u fazi modeliranja i kada pokrenem blender projekat presporo mi je, ne mogu nista.. sve: zoom, obicni klik.. puno mu vremena treba.. ne znam zasto? nije valjda da moram opet raditi ponovo isti sat :(

Unaprijed hvala :)))

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Probaj ga eksportirat u .obj i onda importirat taj .obj ... Možda će ti onda biti normalno
Cool, zar ne? 8)