3DHR.net

Animacija

Offline daenerys1

• Full Member
Pozdrav,

Napravila sam model zracne luke i sada bi trebalo napraviti animaciju.
Zadatak mi je prikazati let nekog objekta od tocke A do B.

Mislila sam iskoristiti Google mape i napraviti let preko toga.
Prvo mi je palo na pamet da napravim print screen pa korak po korak slozim put od tocke A do B.

Zanima me postoji li neki drugaciji nacin?

Offline kiko

• Sr. Member
Tako sam i ja radio, nažalost preslaba kvaliteta takvih slika.. Ja sam radio samo pistu i oko piste nekih 50m ukupno 20 slika spojenih..

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
postoji laksi nacin da izvuces google teren sa sketchupom ali moras imati pro verziju da bi se moglo snimiti u neki normalni format koji nije citljiv samo u sketchupu..
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline daenerys1

• Full Member
Probat cu onda sa Sketchup-om pa javim jesam li uspjela.
Hvala!

Offline blank...

• Hero Member
Tako sam i ja radio, nažalost preslaba kvaliteta takvih slika

Jeste provjerili Geoportal i Arkod, možda je onda bolje?

Offline daenerys1

• Full Member
Napravila sam podlogu u Sketchup-u,
i model importiram u 3dsMax i onda mi sve "slike" isto izgledaju.
U cem moze biti problem?

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Sketchupu ili SketchupuPRO ?
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline daenerys1

• Full Member
SketchupPro,
ali uspjela sam se snaci i postavila sam podlogu.

Trebam napravit taj let i imam jednu animaciju koju trebam iskoristit za pocetak,
al stvar je u tome sto taj model ima oko 4,5 milijuna poligona.
Uz ProOptimizer moglo bi se smanjiti na 2,5 mil. ali i uz to bude dosta sporo dok se krecem po sceni ili kad zelim napraviti nesto. Postoji li nacin da se to drasticno smanji?
Moja scena ima oko 300 000 poligona.

Danas sam se patila s tim,
pa sam probala napraviti isto to s Sketchup modelom, staviti podlogu i tako ima relativno mali broj poligona pa ako ne uspijem rijesit, ovako cu pa animirati ispocetka.

Offline Darko Vučenik

• Full Member
Ne koristim Sketchup ali evo prijedloga par tehnika koje se uglavnom koriste u večini programa za optimizaciju pa možda postoje i u Sketchupu. Proxy objekti - prikazuje se pojednostavljena verzija objekta u viewportu ili samo bouding box, ali u u renderu je originalan, detaljan objekt. Druga opcija bi bila zamjeniti dio geometrije, sitne detalje poput reljefa na fasadi i sl displacement, bump ili normal mapama.
Da sam svizac, odmotavao bi čokolade.

Offline daenerys1

• Full Member
Ne koristim ni ja Sketchup,
ali sam samo ubacila model hotela iz Sketchupa u 3ds Max i postavila podlogu.

Napravila sam file u 3 cjeline, jedna je hotel s pozadinom, druga put sa Google mapama, a treca zracna luka. Nisu nicim spojene, a planirala sam animaciju napraviti tako da se prebacuje s jedne kamere na drugu tako da ne uhvati "prazan prostor". Na jedan od ovih nacina: http://area.autodesk.com/blogs/louis/switching_cameras_in_an_animation_in_3ds_max

Zanima me kako da postavim svjetlo, da postavim Skylight ili trebam napraviti svjetlo za svaki dio posebno?

Takoder, sto se tice rendera,
kakve postavke bi trebalo postaviti i koliko bi otprilike trajao render animacije od neke 2 minute, sa relativno ok kvalitetom videa?
« Last Edit: May 01, 2013, 12:57:48 AM by daenerys1 »

Offline Darko Vučenik

• Full Member
Teško reči koji je najbolji način za osvjetljavanje scene jer zavisi o mnogo stvari. Vjerovano je najvažnije zapitati se kakav se izgled želi u finalu postići. Nekakav stilizirani izgled tipa clay render ili fotorealizam? Sa skylightom se može osvjetliti cijela scena bez potrebe za postavljanjem posebne rasvjete za svaku cijelinu posebno. Možda je rezultat kojeg daje sunlight system bliže željenom izgledu? Mogučnosti oko postavljanja rasvjete ovise i odabranom render engineu. Scanline, Mental ray, Vray? Isto tako i vrijeme renda i optimalne postavke ovise o mnogim nepoznatim faktorima. Koja rezolucija, npr. nekakav mali pal za telku ili ful hd? Što je u kadru samo zgrada na praznoj pozadini ili se vidi i čitava šuma ili nešto slično iza zgrade? Kakvi su shaderi, jednostavne diffuse plohe ili sve puno raytrace refleksija. Ako proguglaš - exterior lighting 3d max, nači ćeš hrpu korak po korak tutorijala na ovu temu. Sorry na tako opčenitom odgovoru. Možda netko ko je više u archviz vodama ponudi i neka specifična rješenja.
Da sam svizac, odmotavao bi čokolade.

Offline daenerys1

• Full Member
Odlucila sam animirati svaki dio posebno pa spojiti pomocu video editora,
a za svjetlo sam se odlucila za daylight.

Samo poceo mi se jucer javljati problem s Max-om,
kad radim svako malo mi se zaledi i pise mi "Not responding", prilicno frustrirajuce.
Instalirala sam nove drivere,
ali opet isto.

Offline kiko

• Sr. Member
Rekao bi  da je do malo memorije ili još vjerojatnije spori hard  ;)

Offline daenerys1

• Full Member
Probala sam sa novim driverima, pocistila laptop,
stavila nove Windowse,
opet ista stvar.
Sad cu instalirat stariji Max, mozda bude bolje.

Offline kiko

• Sr. Member
Šta ne kužiš. Isto će ti biti koji god max staviš, jer ti je hard prespor (i nemaš više od 4gb rama?) i nemože brzo učitat velike teksture.