3DHR.net

Prozirnost stakla, Mental ray

Offline blank...

• Hero Member
Ee, baš takav problem ja iman sa Mental R-om, kad stavin u environment panoramu sve je super, a kad stavin pozadinu običnu sliku onda mi se kroz staklo ne vidi ono šta je iza njega.. Jel ima način da se taj isti problem riješi u Mentalu??

Kad ubacin 360 hdri panoramu u environment i da staklo reflektira tu istu onda neman problem, ali kad u environment stavin sliku slikanu svojim aparatom i stavin da je staklo reflektira, onda se kroz staklo ne vidi ono šta je ustvari iza njega.. To mi je na onom renderu Porschea na selu, tamo je ustvari slučajno ispalo da je pozadina iza na mjestu :) Neman interneta nego samo mobilni pa ne mogu stavit sliku.. Ne znan kako drugačije to pojednostaviti

Upravo isprobao, kod mene sve radi prema očekivanjima. Ajde opiši svoj workflow, sad me baš zanima. Točno koju mapu postaviš u koji slot čega?
Kakav materijal koristiš?

Da nisi možda di fulao u ovom:
Standard (materijal)>Diffuse>Environment/Background Switcher>Background=Environment/Background Camera Map>Bitmap>Slika(screen), Environment/Reflection=Environment Probe/Chrome Ball>Bitmap>HDRI(spherical). Svijetlo Skylight (use scene Environment) i kopirati materijal Environment/Background Switcher u Environment and Effects.

Environment/Background switcher u diffuse slot materijala?
Zašto spherical bitmap postavljati u Environment Probe/Chrome Ball?

Ovo mi se čini kao pogrešna uporaba oba gore navedena shadera.

Offline kiko

• Sr. Member
U pravu si, malo par nepotrebnih stvari al nemaju nikakvog utjecaja na renderiranje..
http://www.angusluscombe.com/3DOnline/effects/hdr/hdr.html
« Last Edit: December 29, 2012, 11:10:16 AM by Mihael Kirić »

Offline blank...

• Hero Member
U pravu si, malo par nepotrebnih stvari al nemaju nikakvog utjecaja na renderiranje..
http://www.angusluscombe.com/3DOnline/effects/hdr/hdr.html

Upravo ovako kako je opisano u ovome tuttorialu uz dvije napomene:
- ako se pozadina treba vidjeti kroz staklo, što je kod Nike slučaj, onda plane (ovaj što u tutorialu glumi tlo) treba postaviti tako da se vidi i kroz staklo
- ako se za reflektivni dio priče umjesto obične fotografije postavlja 360° panorama onda ju ne tjerati kroz Environment/Chrome Ball.

Inače, stvar bi trebala funkcionirati bez obzira jeli HDR ili LDR.

Offline kiko

• Sr. Member
Netreba se postaviti jer mora biti prozirno i bez toga plane-a.

Offline blank...

• Hero Member
Netreba se postaviti jer mora biti prozirno i bez toga plane-a.

Da ako za staklo koristiš materijal Thin Geometry staklo, ali ako se koristi Physical onda postaje neprozirno dok se iza njega ne postavi plate s mip_matteshadow materijalom.
Barem meni drugačije ne polazi za rukom, molim dokaz u vidu scene koju ćeš složiti da mogu skinuti i vidjeti kako si složio shadere.