3DHR.net

Prozirnost stakla, vray

kiko · 13 · 1811

Offline kiko

• Sr. Member
Zanimljiv problem, samo staklo nema prozirnosti, kad stavim far onda je ok?

edit

Zapravo staklo je prozirno ali daje prozirnost na HDRI mapu a ne na background?
« Last Edit: December 25, 2012, 06:31:20 PM by Mihael Kirić »

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana

Offline kiko

• Sr. Member
Isto je i s njim i bez njega. Ima prozirnost, al ne na backplate nego na hdri reflekciju.

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
znači ima refleksiju, a nema prozirnost :) vidiš da se ista stvar reflektira na prvoj i drugoj slici

sad vidim da ti je fog bias refrakcije na -1. nisam neki stručnjak za fog, ali probaj ga stavit u pozitivnu vrijednost, nisam vidio da ga netko drži u minusu...

Offline kiko

• Sr. Member
Krivo si me razumio, jer nisam ni ja odmah skužio-ima i refleksiju i prozirnost! Ali pogledaj, ako za pozadinu i refleksiju imam samo HDRI (2. sl) onda je sve ok, ali ako za pozadinu imam sliku i posebno hdri za refleksiju, staklo ima prozirnost, ali ne prema slici već u odnosu na HDRI :)

Offline Goran Stanković

• Full Member
Problem ti je u ovoj environment mapi (#96) koja je na postavljena na screen. Tu bi ti inače trebala ići nekakva panorama umjesto obične fotografije. Probaj stavit na "spherical" pa ćeš vidjet razliku s time naravno da će background biti sav razvučen.
znr

Offline kiko

• Sr. Member
Nije greška u tome lol  :D. Pa ako za pozadinu imam sliku onda mora biti screen nemože biti sfera, sfera je za refleksiju a to je posebna mapa. Kaj ja govorim ruski ili niko nema pojma, a koliko vidim ima dosta radova u vray-u? :-X

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
aha kužim, u pravu si.
pa gle, uključen ti je reflection/refraction override, zbog toga se hdri vidi u prozirnosti. (edit: nisam imao pojma dok nisi stavio ovu sliku ;) )

onda radije hdri stavi u vray light (dome) i tamo mu uključi reflections (po defaultu), ali i uključi invisible, tako da se ne vidi u prozirnosti on nego background.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ee, baš takav problem ja iman sa Mental R-om, kad stavin u environment panoramu sve je super, a kad stavin pozadinu običnu sliku onda mi se kroz staklo ne vidi ono šta je iza njega.. Jel ima način da se taj isti problem riješi u Mentalu??
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
Ee, baš takav problem ja iman sa Mental R-om, kad stavin u environment panoramu sve je super, a kad stavin pozadinu običnu sliku onda mi se kroz staklo ne vidi ono šta je iza njega.. Jel ima način da se taj isti problem riješi u Mentalu??

Možeš biti malo detaljniji? Što uštekaš gdje? Screenshot, primjer? Ne kužim pitanje.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Kad ubacin 360 hdri panoramu u environment i da staklo reflektira tu istu onda neman problem, ali kad u environment stavin sliku slikanu svojim aparatom i stavin da je staklo reflektira, onda se kroz staklo ne vidi ono šta je ustvari iza njega.. To mi je na onom renderu Porschea na selu, tamo je ustvari slučajno ispalo da je pozadina iza na mjestu :) Neman interneta nego samo mobilni pa ne mogu stavit sliku.. Ne znan kako drugačije to pojednostaviti
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
Da nisi možda di fulao u ovom:
Standard (materijal)>Diffuse>Environment/Background Switcher>Background=Environment/Background Camera Map>Bitmap>Slika(screen), Environment/Reflection=Environment Probe/Chrome Ball>Bitmap>HDRI(spherical). Svijetlo Skylight (use scene Environment) i kopirati materijal Environment/Background Switcher u Environment and Effects.