3DHR.net

3D generalista - Dubai

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Javio mi se Ajdin Duraković, sa molbom da prenesem oglas za posao u firmi di on radi:

Ajdin Durakovic:
Ok...znaci ovako...
Realimage company trazi 3D generaliste za rad na projektu, poveatna karta i smjestaj u Dubaiu su placeni. Ovaj projekt će trajati 3 mjeseca, ali ako se netko zbilja pokaze uzet ce ga za stalno jer nam fali jedno 5-6 dobrih artista za stalno u studiju. Za placu se moraju dogovoriti s nadleznima, ali trebala bi biti ok... Sve prijave saljite iskljucivo na moj mail... ajdni@adurakovic.com u prijavi posaljite par najboljih radova. Sto se paketa tice trazi se ili max ili maya....compositing skills veliki plus....nesto od stvari koje sam ja radio za studio mogu pogledati na facebook stranici ADurakovic VFX.

Eto, šaljite molbe i radove, te sretno u Dubaiu :)
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Greatboy006

• Full Member
  • MAYA
e da bar primaju generaliste amatere koji će besplatno raditi odmah bi dao otkaz i ošao put dubaia , blago onima koji imaju šta pokazati  8)
Don't be afraid ever, life is just a ride :)

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Evo njihov kanal na VIMEO, pa možete tamo pogledat neke stvari koje su radili:
https://vimeo.com/realimagetv

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
e da bar primaju generaliste amatere koji će besplatno raditi odmah bi dao otkaz i ošao put dubaia , blago onima koji imaju šta pokazati  8)

Ja sam se vratio upravo iz Dubaia, mogu ti reci da je slika o tome dosta iskrivljena, ako mi verujes nemas za cim da zalis, gledaj Evropu i Ameriku a ove poseti turisticki nekad.
Ne bih ulazio u to dal je ovaj konkretan studio u pitanju slican, ali nisam naleteo na veci neprofesionalizam u svojoj karijeri, imao sam razne pretnje, i generalno moje iskustvo ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju.
U Dubai ja licno necu otici vise ni turisticki a kolegama preporucujem da provere dal je gazda Induskog porekla, nekad se, kao u mom slucaju mogu kriti iza alter ega nekog engleskog imena.
Moja je prica mozda jedinstvena ali gde ima dima kazu ima i vatre.
« Last Edit: November 13, 2012, 10:34:27 PM by Aleksandar Jovanovic »
eat,sleep,nintendo

Offline Alen Music

• Hero Member
  • Samouk
    • ides?!
pa daj reci sto je bilo....
http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

• Hero Member
    • inbitwin
Prica je predugacka ali probacu ukratko.
Nasli su me iz jednog lokalnog studija ( nije gore navedeni a nije ni lokalni kao sto se ispostavilo na kraju nego offshore kompanija) i ponudili ok uslove, ali se po dolasku ispostavilo da je u pitanju false advertising.
Studio je prepun indusa, cak je i sam vlasnik indus koji se kiti engleskim alter egom, ne postoje supervisori, lead artisti, ne postoji pipeline, a oprema je malo je reci katastrofalna ...
Cak ni radovi na njihovom sajtu - showreel i sl nisu bili njihovi vec su za njih to radili timovi po svetu: Ukrajina, Rusija ... kada su shvatili da mogu proci jeftinije setili su se da naprave studio.
Moja je plata bila tu najveca ( mada se sad pitam i dal bi je dobio ), Egipcani, Indusi, Pakistanci rade za mnogo manje svote oko 10h dnevno, vec sam prvog dana saznao da im porodice ne mogu doci vec mesecima jer im firma odugovlaci vize, po receptu sedece duze i radice vise.
Kako nisam navikao na takvo nesto nisam ni potpisao ugovor prosto sam odlucio da se vratim nazad.
To medjutim nije bio kraj mukama jer su na prevaru pokusali da me zadrze, imao sam otvorene pretnje da ako napustim zemlju da cu dobiti dozivotni ban na ulazak u Dubai.
Poteglo se pitanje oko nekakvog papira koji nisam potpisao a koji nije spomenut nijednom tokom 5 dana agonije.
Ne znam kako bih vam to opisao ali zadnji dan bukvalno nisam spavao jer sam se donekle plasio za sopstvenu bezbednost, pretnje, ucene, tel pozivi u hotel u 2 ujutro ...
Ipak i pored toga sto su mi pretili da pored izlaska iz zemlje mogu dobiti ban ja sam izasao ali ne mogu reci da nije ostavilo posledica.
Pare za dva dana koliko sam radio nisam video niti cu, sam sam platio hotel i prevoz.

Kazem ima tamo i normalnih studija, verovatno, ja sam imao nesrecu da zapadnem u  taj sa mozda najgorim menadzmentom.
Jos dok sam bio tamo poslao sam kruzni mejl svima koje sam nasao online, studio koji je pomenut nisam tad nasao, rekoh ako je vec izgubljeno toliko para, nerava i vremena da bar nadjem neki angazman.
Jedni su mi zakazli sastanak u nekom industrijskom delu grada i nisu se pojavili a nisu ni mejl poslali ... sreca pa sam i ja odustao posle 3 sata uzaludnog cekanja.

Eto to bi bilo ukratko, ako koga zanimaju pojedinosti ja cu napisati.

« Last Edit: November 13, 2012, 11:48:45 PM by Aleksandar Jovanovic »
eat,sleep,nintendo

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Uf, čovječe, ovo je za snimit film... :S
Evo, tražit ću Ajdina da malo detaljnije opiše uvijete, studio, što rade, kako rade i sl.
Ono što znam, je da on tamo već neko vrijeme radi i da je poprilično zadovoljan, ali ne škodi provjeriti.
Naravno, svatko odlučuje za sebe, a ja ću pokušat sakupit čim više informacija. A ako netko ima još kakvih iskustava ili informacija, slobodno ih podijelite; na kraju krajeva, ovo nije odlazak u susjedni grad, nego odlazak na drugi kraj svijeta i pored toga u sasvim drugačiju kulturu i način života.

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Poslao mi je Ajdin dodatne informacije, pa evo da sheram:
Ajdin Durakovic:
Pa meni je super! Otkako sam preselio ovdje kvaliteta zivota mi je preko noci skocila za 300%, a nisam nesto lose zivio ni u Zagrebu. Stanovi su malo skuplji za rentanje....tipa mi imamo stan u recimo centru i placamo ga 6000 kuna mjesecno. Ali stanovi su mrcine, nas je dvosobni sa 120 kvadrata, svaka zgrada ima svoju teretanu, saunu i bazen koje koristis besplatno. Rezije su ti nekih 300 kuna mjesecno ako trosis struju 24 sata i vodu prosipas do besvjesti. Litra benzina je kunu i pol....auti su jako jeftini. Ja sam si bas prosli mjesec priustio Mitsubishi Pajera full oprema o cemu bi u HR mogao samo sanjati...klopa je jeftina ako kupujes namirnice i kuhas doma...a sto se restorana tice mos potrosit 40ak kuna za klopu a u restoranu do potrosis 4000 za recimo vrlo slican obrok... 0.5 casa pive je 70 kuna....u bircevima i klubovima....
Sad sto se posla tice radi se dosta. Ja radim 10 sati dnevno sa sat vremena pauze za gablec. Radim 5 dana a dva dana su mi free. I to petak i subota. Kad je dedline radi se od 0 do 24....i sam znas kako to vec ide. Jedino sto je dobro sto ti sve bude placeno. Place ne kasne ni sat vremena a sve prekovremeno mozes pretvoriti ili u kesh ili u slobodne dane. Godisnje imas 31 dan slobodno i placaju ti jednu povratnu kartu godisnje....
Ja sam happy....projekti su super...more i palme odlicni....ljudi sa svih strana svijeta....
Eto....valjda sam ti opisao donekle kako je....hehe...

Ajdin Durakovic:
Ostao sam malo zatecen jer je ovo prvi put da cujem takvo nesto. Mozda je bilo prije. Danas su ovdje radnici poprilicno zasticeni.
Sto se firme gdje ja radim tice sve je super. U sobi sam sa 30ak ljudi. Imamo posebno ljude za animiranje, texturiranje, rendering, compositing....ja sam generalist, i radim sve. Dobro sam placen a placa mi godisnje raste za cca 1500 kuna. Ima puno indijaca u timu, to je tocno...ali ima i njemaca, talijana, filipinaca, madara....uglavnom cijeli grad je mjesavina ljudi sa svih strana svijeta.
Sav software je legalan i imamo odlicnu tehnicku podrsku. Kad sam dosao spomenuo sam kako bi bilo super da koristimo vue za okolis....sljedeci tjedan cekala me kutija s Vueom na stolu. Ako ti sta treba samo javis It deckima i dobijes. Imamo treninge unutar firme svako malo...dolaze nam filmasi iz Amerike, Kanade....nedavno je bila ekipa iz Vraya i Foundry-a.
Najbolje placen covjek je indijac u firmi....i stvarno je dobar u svom poslu. U ovih godinu i pol jako puno sam naucio od njega. Vlasnik firme je sirijac. Uvijek na raspolaganju kad treba pomoci. Skuze kad si potisten, uvijek te pozovu na razgovor i nude se za pomoc.
Eto kod mene samo odlicna iskustva. Za nesto lose ovdje jos nisam cuo. Ali kao i svugdje i ovdje ima iznimaka....
Web od firme je www.realimage.tv
P.S. samo jedna napomene; nisam mu prenio prvi post od Aleksandra, tako da nije dobio informaciju da se Aleksandar nedavno vratio od tamo. Tu informaciju sam mu naknadno poslao.

Offline Goran Kruhonja

• Hero Member
    • ANALYZER - Portfolio
Bogme ti priča nije nimalo lijepa :( Žao mi je što si u to upao ali važno je da si se izvukao na vrijeme a to kaj će ti zabranit dolazak u Dubai.. koga briga za Dubai :D
--

Offline Greatboy006

• Full Member
  • MAYA
hehehe, strašna priča. Što očekivati od dubai firma kad je čitavi grad vjerovatno mafija napravila.
Al ova RealImage firma se čini prilično velika, opis je kao posao iz snova. Imaju presavršen web! :))
« Last Edit: November 15, 2012, 05:53:27 PM by Greatboy006 »
Don't be afraid ever, life is just a ride :)

Offline veljko popovic

• Hero Member
  • veljko popovic/lemonade3d/www.lemonade3d.com
    • lemonade3d
Moja prijateljica je preko posla dobila ponudu da ide na specijalizaciju u Ameriku. Uvjeti, smjestaj, novci- sve je bilo dogovoreno i izgledalo je savrseno. Zena se 3 mjeseca pakira sa cijelom obitelji za zivot na 2 godine u Americi, iznajmila svoj stan, ispisala djete iz vrtica..Kad je dosla tamo, smjestili je u zapuštenu četvrt, tražili da preda papire, pasoš..prijateljici koja je tamo dosla par dana ranije zubar izvadio zub jer nije imala 3 000 dolara da ga popravi vec samo 500 za vađenje, zbog toga sto im poslodavac jos nije sredio zdrastveno osiguranje. Cim je dosla u stan stanonajmac je trazio da joj plati stan unaprijed za njen cijeli boravak...ukratko koma- Zena pobjegla nazad u Split, izgubila puno novaca, truda, zivaca, preokrenula zivot..
Ovdje je bila u pitanju respektabilna profesija (radi njene anonimnosti necu u detalja oko toga), drzavno potpomognuta sa stipendijom a posao u americi je bio u javnoj, drzavnoj instituciji...

Kod ovakvih stvari treba biti super oprezan...

Naravno ne impliciram da je ovdje takav slucaj.

sretno!
:)

• Hero Member
    • inbitwin
Zanimljivo na CGTalku je neko obavestio ljude o radnjama kojima se bavi studio o kojem sam vec odavno pisao http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=2&t=1358883
eat,sleep,nintendo

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Uh ovo nisam pročitao kad je bilo aktualno... bome ima svakakvih slučajeva.
Čovjek mora biti stvarno oprezan za tako velike odluke, a teško je kad čovjek nemože
skupiti dovoljno informacija o poslodavcu :-[ Najbolje je ovako kad imamo kolege
na konkretnom radnom mjestu koji mogu posvjedočiti iz prve ruka kakva je sitacija.
doh!