3DHR.net

Evermotion i refleksija

kiko · 13 · 1567

Offline kiko

• Sr. Member
Jel može ikako izgledat da je refleksija horizontalna tj da neprati liniji auta, ili je ovo normalno? Ružno mi je baš za vidjet :-X

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ako nije geometrija ta pozadina onda možeš u material editoru minjat rotaciju panorame, tamo promini rotaciju i to bi tribalo biti to ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
Klasičan hdri za evermotion..Ako okrenem onda imam naprijed refleksiju zgrade koja je iza auta :D A to je valjda normalno tj realno.
Ovako plavo sam si ja zamišljao. Pitanje dali je u stvarnosti realno ovako kako je na žuto liniji..Njuška je dosta izbočena van, valjda onda tako mora biti.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ako okrenem onda imam naprijed refleksiju zgrade koja je iza auta :D A to je valjda normalno tj realno.

To ti je upravo krivo ;) Ako ti je iza auta zgrada, refleksija zgrade mora biti na kraju krova (skoro da se dodiruje refleksija na autu i prava zgrada) ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
Kako je krivo,a kad auto odnaprijed ima refleksiju onog iza. To ti je ko da sebe gledaš u zrcalo a vidiš svoja leđa u zrcalu :P ;D

Čini mi se da bi trebalo s kamerom kombinirat al opet je to teško dovest u realno stanje zbog toga što je refleksija sfera..

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Pogledaj ovu sliku, pogledaj di je refleksija od stabla na autu, a na vratima se vidi ono iz pravca odakle je slikana slika..
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
Pa ok isto mislimo samo na drugačiji način ;) Problem je očito u hdri, jer je on sfera.I onda ako je u mojem slučaju auto preblizu tj nije u centru sfere događa se da dio refleksije pada na gornji dio auta.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ovako plavo sam si ja zamišljao. Pitanje dali je u stvarnosti realno ovako kako je na žuto liniji..Njuška je dosta izbočena van, valjda onda tako mora biti.

To ti mora tako biti, to san vidija u dosta auta da u tom dijelu refleksija nije ravna nego valovita.. evo primjer jedan ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Pa ok isto mislimo samo na drugačiji način ;) Problem je očito u hdri, jer je on sfera.I onda ako je u mojem slučaju auto preblizu tj nije u centru sfere događa se da dio refleksije pada na gornji dio auta.

Nemoj zaboravit pročitat moju prošlu poruku :)
Koji je tvoj proces rendanja.. Ti staviš auto u sferu da je reflektira? Ja stavin odma u environment hdri bez sfere i zato nema pogreške u refleksijama ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ma ne to, jel ti to stavljaš kao materijal na sferu? Ja to stavin u environment - environment map..
Cool, zar ne? 8)

Offline kiko

• Sr. Member
A kako drugačije. ;) Mada isti bi efekt bio da staviš kao teksturu na sferu.

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Nije isto, zato šta kad odma staviš u environment bez sfere, di god da pomakneš objekt - auto u ovom slučaju, će se ponašat kao da je u središtu, a kad staviš teksturu na sferu ako ga pomakneš bar malo livo ili desno od središta sfere već su ti se pobrkale refleksije.. ;)
Cool, zar ne? 8)