3DHR.net

3dsmax-pomoc

brd · 13 · 1645

Offline brd

• Newbie
  • *
Ako moze neko da mi pomogne...
Evo ovako, instalirala sam 3dsmax Design 2012 i nedostaje mi material libraries, zapravo imam samo Aec Templates, mrArch Design Template i Nature.
Kako da nadjem ostale materijale? Je li zna neko neki link ili moze neko da mi posalje? Ili nesto drugo, ne znam u cemu je problem.

Hvala puno unaprijed!

Offline skobe

• Full Member
provjeri što imaš u "C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2012\materiallibraries"

ako imaš samo Aec Templates, mrArch Design Template i Nature fajlove, onda ti ostale libraries nisu iz nekog razloga instalirane

pogledaj na mom primjeru

Offline brd

• Newbie
  • *
Da u "C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2012\materiallibraries" imam samo ta tri. Uspjela sam na autodesk.com naci jos 3dsmax.mat i to je sve sto imam. Probala sam i da reinstaliram i opet nista. Ili nesto krivo radim. Je li znas mozda neko rijesenje? Ili, postoji li mogucnost da mi posaljes ostalo? Bila bih ti jako zahvalna.

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
hmm mozda prilikom instaliranja max-a nisi stavila kvacicu i na material library?

Offline brd

• Newbie
  • *
Ne znam, mozda sam previdjela ali zar ne bi trebalo da mi se pokaze prilikom reinstaliziranja?

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
pa trebalo bi ponudit ako vec nisi to instalirala....jedino ak ti je instaliralo na pitaj boga kojoj lokaciji pa onda probaj u search upisat "materiallibraries" pa ce ti nac sve foldere na kompu i ako bude srece bit ce tamo negdje :)

Offline brd

• Newbie
  • *
Nemam srece :(, probala, nemam. Imam jos dva foldera ali prazna.

Offline brd

• Newbie
  • *
Problem rijesen. Jos jednom hvala skobeu (ili skobetu :)).

Offline Ivan Papa

• Jr. Member
  • **
Jel može riješenje ovome? Isti problem se i meni na 2013. verziji pojavljuje.

Offline brd

• Newbie
  • *
Jel može riješenje ovome? Isti problem se i meni na 2013. verziji pojavljuje.

Getz jesi li rijesio problem ili ti treba jos pomoc? Mogu ti poslati mape ali ja i dalje imam problem jer ne vidim teksture. Sada mi valjda nedostaje jpg ali cini mi se da generalno nesto ne stima mada ne znam u cemu je problem.
« Last Edit: September 24, 2012, 04:31:49 PM by brd »

Offline skobe

• Full Member
teksture ti moraju bit ovak:
C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 201x\maps

probaj ih nać na hardu, kad ih nađeš, u maxu idi na Customize-> Configure User Paths -> External files tab -> Add . nađi folder "Maps" na hardu i prije nego stisneš "Use path", ispod stavi kvačicu na "Add subpaths"

Offline brd

• Newbie
  • *
teksture ti moraju bit ovak:
C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 201x\maps

probaj ih nać na hardu, kad ih nađeš, u maxu idi na Customize-> Configure User Paths -> External files tab -> Add . nađi folder "Maps" na hardu i prije nego stisneš "Use path", ispod stavi kvačicu na "Add subpaths"

Vec su bile ali probala sam ponovo da ih ubacim i nista. Najgore sto mi je ovo prvi kontakt sa 3ds Max-om pa ne znam kako inace funkcionira i kako bi trebalo izgledati. Jedino ako je do graficke pa mi pravi problem sa materijalima ali i dalje mi nije jasno zasto mi se nije instaliralo sve kako treba, graficka valjda s tim ne bi trebala imati veze.

Offline superlight

• Newbie
  • *
Pozdrav,
skroz sam nova u 3d maxu, znam malo, al ukratko moram ispocetka jer je nedovoljno. moze li mi netko u moru svakojakih linkova s tutorialima dat jedan, dva, otkuda da pocnem-iskljucivo primjena u arhitekturi-interijeri.....znam da me ceka kalvarija....
unaprijed hvala ;)