3DHR.net

Modo i Nuke - braco i seka

Doka · 7 · 2515

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Da, baš pročita danas, ako ih Autodesk ne kupi, možda i imaju budućnost ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline Anto Matković

• Hero Member
Da, baš pročita danas, ako ih Autodesk ne kupi, možda i imaju budućnost ;)

Za sada teško, trenutno Autodesk otpušta ljude , posebno ME (Max, Maya, itd) ne radi baš najbolje. Na drugu stranu, "seka" Foundry je puuuno jača od brace Moda, i nije seka baš poznata po jeftinom softveru, blago rečeno. Budemo vidli.

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
A okej je ako budu u kooperaciji, neka standardizacija za razmjenu fajli za oboje dobro dođe.
doh!

Offline Doka

• Sr. Member
    • Porftolio
Da integriraju nuke u modo ili obrnuto ne bi isto bilo lose al bi vjerovatno bilo lose za dzep
Por-fo-lje   
https://goo.gl/GCmQ6R

Offline Anto Matković

• Hero Member
To se lijepo Engleski kaže merger, ali Foundry je 160 ljudi sa sve do reda papreno skupim proizvodima, Modo je 30 ljudi sa jednim od najjeftinijih 3d programa. Prodali su Modo renderer nekom CAD programu, enivej. Generalno, Foundry može nepravit Modo iznova bez Luxologija, obratno, ne bi baš išlo. Vlasnik Foundry-ja je poznata Carlyle Group , izmedju ostalog bave se trgovinom oružja i aviona, nekako ne pašu u Modovu filozofiju ljubavi prema malom čovjeku.
Bojim se da će Modo kao takav krešit gore, bez ikakvog dodatka.
« Last Edit: September 27, 2012, 10:24:19 PM by Anto Matković »

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Bit ce da su se Start, Alan i Brad poceli brinut za penziju za 10ak godina pa pripremaju teren :). Bilo bi lijepo da uspije ali ovo vise izgleda kao preuzimanje ali na lijep nacin (da ne poplase kupce) ali sam kao i Anto sklon vjerovanju da ce modo poskupiti dosta u slijedece 2-3 godine ili kako vec budu releasi sad isli (nekako mislim da 18+ mjeseci cycle ce morati biti ubrzan).

Nadam se samo da nce preuzeti Licensing system od Foundrya jer modo licensing je jedan od naj user firendly systema.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------