3DHR.net

Pucaju poligoni kod spremanja u 3ds

kiko · 11 · 1407

Offline kiko

• Sr. Member
Znaći kad izvezem u 3ds format, ispucaji mi poligoni na nekim mjestima na objektu.?Prije nego što izvezem stavim turbosmooth 1>collapse all
« Last Edit: June 26, 2012, 08:00:15 AM by Mihael Kirić »

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
meni ovo izgleda kao unweldane tocke ili smoothing group problem ? Dogadja li se isto kad exportas u *.OBJ format ili samo u *.3ds ?
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
provjeri da nemas duplicirane polygone (jedni preko drugih na istim mjestima). postaj *.MAX ako mozes tak da ljudi mogu provjerit pa ti lakse naci "kvar" :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline kiko

• Sr. Member
Nije u tom štos.. Napravim sferu, stavim poly, turbosmooth na 1, collapse all =mash>3ds i popucaju mi poligoni po sredini kugle i to samo jedna polovica.

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Namece se pitanje sto zelis napraviti tj. cemu taj collapse all ? Jel mos snimit video ili objasnit screengrabovima sto radis jer stvarno nevidim sto bi trebao dobiti sa tom opcijom na turbossmothu a da smeta kod exporta, hmm. Jel dobijes Ngone mozda ?
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline kiko

• Sr. Member
Trebam gotovi proizvod, al da bude smooth-an i u 3ds formatu kako bi ga ubacio u igru. Zanimljivo da na jednom modelu je sve ok (slika). Dok mi na ostalima puca..

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
probaj normals modifier / flip, te unify normals nakon sto ti se to dogodi.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline kiko

• Sr. Member
Je nemogu tako, jer ga više ne vračam u max ;)

Evo za primjer felgu, ovako kako je eksportam u 3ds i popuca mi. ::)

Treba iskombinirati da mi samo felga bude smooth-ana a sve ostalo kako je s time da sve treba biti jedam komad.

Nevjerujem da je do prije par dana sve radilo, a sad se sve poremetilo, čak i kad radim novi model istu stavr mi radi, da nije do max-a?
« Last Edit: June 27, 2012, 11:36:28 AM by Mihael Kirić »

Offline Anto Matković

• Hero Member
Je nemogu tako, jer ga više ne vračam u max ;)

Evo za primjer felgu, ovako kako je eksportam u 3ds i popuca mi. ::)

Treba iskombinirati da mi samo felga bude smooth-ana a sve ostalo kako je s time da sve treba biti jedam komad.

Nevjerujem da je do prije par dana sve radilo, a sad se sve poremetilo, čak i kad radim novi model istu stavr mi radi, da nije do max-a?
koliko to poligona ima.... 3ds je prastari format, ima neka granica, ne smije biti više od 5k po komadu ("element" u Maxu), sve skupa najviše 64k. Nisam skroz siguran za brojke, ali definitivno postoje te granice.

Offline kiko

• Sr. Member
Znam i ja da postoje granice. Imao sam i 20k po elementu pa je bilo sve uredu, a sad neče ni s 1k da bude :-X