3DHR.net

Rad sa Zsphere

Offline Zmajcek

• Jr. Member
  • **
Počeo sam jučer malo radit sa zsphere ...uglavnom ljudsko tjelo pa me zanima sljedeče.
Kad dobijem konačni oblik koji želim sa zsphere i pritisnem "A da vidim kako mi izgleda konačni mesh i malo ga oblikujem sa move brush. I onda ponovo se vratim u zsphere mod da pomaknem ruku, nogu...sve kaj sam oblikovao mi se poništi kada ponovo pritisnem A ... cjeli mesh se vrati na početni oblik >:( .
Šta treba napravit da mesh ostane onakav kako sam ga oblikovao?

Offline Dmitrij

• Hero Member
Prije oblikovanja, kada si završio model sa zsferama, odeš desno pod tool i create adaptive skin, potom nastavi na tome modelirati, stvoriti će ti se gore desno pod tools - imat će prefiks skin, na njemu dalje nastavi raditi a ne više na zsphere koja pruža samo preview, zato ti nestane sve što na njoj mijenjaš u preview modu.

Offline Zmajcek

• Jr. Member
  • **
Znaci u principu ako se vratim na zsphere i recimo želim pomaknuti ruku , nogu u neki drugi polozaj ...gubim sve kaj sam radio u mesh modu?

Offline Dmitrij

• Hero Member
Aha, međutim ako želiš sačuvaj si Zsphere bazu s njom kasnije možeš pozirati lika. To i sve ostalo ima objašnjeno na pixologic.com, i Zbrushcentral.com. Toplo preporučam te forume jer Pixologic se jako puno trude da nama korisnicima omoguće da što bezbolnije krenemo u otpuštanje kreativne energije, a što manje da se pitamo kako što treba izvesti :)