3DHR.net

UVW Map - Sjeverna hemisfera

Offline Kiklama

• Newbie
  • *
Imam problem!

Htio bih bitmapu sjeverne hemisfere "bsmal.jpg" staviti na kuglu i dobio sam ovo! "Capture.jpg" Žutim markerom je označeno što nevalja jer bi ta linija trebala ležati na ekvatoru? Probao sam s cheker mapom i ona se ponaša normalno, pa pretpostavljam da je sa bitmapom nešto nevaljalo. Kako to rješiti?

Offline Kiklama

• Newbie
  • *
UVW Maping nisam niti trebao raditi ali sam naravno pokušao i to. Plain ne zadovoljava jer bi bila to ortogonalna projekcija pa se ne poklapa sa stupnjevima. Nije u Maxu i mapiranju problem nego doslovno u bitmapi! Treba je deformirati! Prva slika pokazuje UVW Mapin planar i zašto ne valja, a druga kako bi to trebalo biti. Mislim da sljedeći članak govori o mom problemu! http://paulbourke.net/miscellaneous/domefisheye/fish2/

Offline blank...

• Hero Member
Nije u Maxu i mapiranju problem nego doslovno u bitmapi! Treba je deformirati!

Što bi jednostavno, ako može komplicirano, to ta politika?  :D

Offline Kiklama

• Newbie
  • *
Trebam dobiti točnu mapu da po njoj režem geometriju. Da mogu "precrtavat" ali trebat će mi više grafova pa je jednostavnije ako znam namjestiti mapu kako treba!

Offline blank...

• Hero Member
Trebam dobiti točnu mapu da po njoj režem geometriju. Da mogu "precrtavat" ali trebat će mi više grafova pa je jednostavnije ako znam namjestiti mapu kako treba!

Priznajem da ne razumijem što ne valja s metodom koju sam ti predložio, jesi skinio fajl i pogledao? Što točno misliš pod "točnu mapu"? Ako misliš nekako pixel na pixel mape i sfere pogoditi, to ne znam kako napraviti  :(

Edit:
Zapravo, ni to nije problem, samo bi bilo više posla. Trebalo bi napraviti sferu s točno onoliko edgeva (segmenata) koliko ima paralela i meridijana, napraviti unwrap, izvući UVW template, u photoshopu namjestiti vanjski rub (čisto jer je lakše tako nego scale u maxovom UVW prozoru, bar meni), te zatim ponovno u maxu dorađivati ostale paralele da odgovaraju točno mapi. Možda ne bi bilo u pixel, ali za rezanje geometrije bi trebalo biti dovoljno dobro.
« Last Edit: May 10, 2012, 10:01:34 AM by blank... »

Offline Kiklama

• Newbie
  • *
Isprika. Nisam ni skužio da si stavio fileove. Sada sam skinuo i pogledao. Da to je to, i nisam s UnwarpUVW probao jer neznam raditi s time!!!!. Popapalo je 5 stupnjeva ovo što si mi napravio ali sada bar imam kako isprobavati. Javim se kad proučim (nakon posla). Za sada Hvala.

Offline blank...

• Hero Member
Popapalo je 5 stupnjeva ovo što si mi napravio ali sada bar imam kako isprobavati.

Ma da se to dovesti u red, samo sam bezveze zaljepio mapu, čisto kao proof of concept. Pogledaj EDIT prošlog posta.