3DHR.net

UVW Unwrap problem

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Jel iko zna zbog čega mi se ovo svaki put javlja kad unwrapan model (područje oko vrata - distorzirano) ?
Pomoć dobrodošla (poligoni sigurno nisu problem)--
Cool, zar ne? 8)

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
poligoni su sigurno problem ;) to se događa kod turbosmoothanja na rubovima nekad ako nema dovoljno geometrije pa se sve razvuče prema van od ruba..
stavi low poly wireframe, možda će se bolje vidjet.. ili probaj dodat još jedan edge loop ili ovaj približi bliže rubu

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
A jesi siguran da možda nije do ovih zelenih ''seamsova'' nego do poligona? :D Ja mislin da se oni tribaju nekako uredit ;)
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
A jesi siguran da možda nije do ovih zelenih ''seamsova'' nego do poligona? :D Ja mislin da se oni tribaju nekako uredit ;)

Da, šavove definitivno treba dovesti u red, ali izgleda kao da je i problem poligona. Kako radiš? Što napraviš prvo, jeli prvo mapiraš UV, ili napraviš turbosmooth? Ovakvi problemi se javljaju kad se radi UV maping na modelu na kojem je postavljen turbosmooth (meshsmooth) s više od jedne iteracije.
Workflow je da na modelu napraviš turbosmoot s jednom iteracijom, napraviš UV maping - postaviš šavove (kako treba), texturiraš, zatim bubneš idući turbosmooth s još jednom iteracijom (prema potrebi).

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
eeee, pa onda nisi dobro mapirao :D ali sad si pokazao drugi dio modela nego prošli put..

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
eeee, pa onda nisi dobro mapirao :D ali sad si pokazao drugi dio modela nego prošli put..
A vjerojatno nisan dobro mapirao... A drugi dio modela je zato što ono nisan sejva bija, ali je slična situacija i ode ;)
Cool, zar ne? 8)