3DHR.net

3ds max color selector

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Evo ovako, možda glupo pitanje, ali, nešto san slučajno stiska i poremetilo mi se ono sa RGB.. Sad mi je samo od 0 do 1(odnosno u decimalama od 0 do 1), a ja želin nazad onaj standardni od 0 - 255, jel imate kakvo rješenje?
Cool, zar ne? 8)

Offline Ivan Štimac

• Full Member
  • whatever
Kollko sam skuzil tu vrijednost od 0-1 (0,001-1,0 (float)) ima samo ako se prebaci u mental ray i arch and design material, ostali standardni materiali imaju 0-255 vrijednos (8 bita).. dal se to moze mijenjati, ne znam..

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Dosad još nisan naša rješenje, nisan zna da je ovo ovako zafrkan problem, a radilo mi je odlično prije :/
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
Da nisi slučajno otišao na "Customize - Custom UI and Defaults Switcher", te ondje s "Max" promjenio na "Max MentalRay".
Probaj obratno, odi i postavi na "Max", trebalo bi ti se vratiti na 0-255 (mada je to ako koristiš MR, radiš u linear workflow-u i renderiraš u float - pogrešno).

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Da nisi slučajno otišao na "Customize - Custom UI and Defaults Switcher", te ondje s "Max" promjenio na "Max MentalRay".
Probaj obratno, odi i postavi na "Max", trebalo bi ti se vratiti na 0-255 (mada je to ako koristiš MR, radiš u linear workflow-u i renderiraš u float - pogrešno).

Nisan, al san proba ponovo učitat ''Max'' u Customize, ali, ne radi ni to...
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
Nisan, al san proba ponovo učitat ''Max'' u Customize, ali, ne radi ni to...

Svugdje, ili samo neki? I za standard material ti je raspon 0-1?

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
Ne, standard materijali su normalni, a ne znan, ovo mi nikad prije nije bilo,, evo primjeri za ''nenormalno'' i ''normalno'' :D
Cool, zar ne? 8)

Offline blank...

• Hero Member
Ne, standard materijali su normalni, a ne znan, ovo mi nikad prije nije bilo,, evo primjeri za ''nenormalno'' i ''normalno'' :D

Ovo je Mentalov shader pa je on, kao i A&D od 0 do 1. Sve je kako treba biti.