3DHR.net

modo 601

Lewis · 14 · 2955

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Evo jedan vrlo impresivan upgrade/release od ekipe iz Luxologya :)

http://www.luxology.com/modo/601/tour/index.aspx
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Tin Talijan

• Global Moderator
  • Hero Member
  • *
  • : I Reject Your Reality and Substitute My Own :
Jučer sam baš pogledao par demonstracijskih videa nove verzije moda... impresivno!  :)

Offline Anto Matković

• Hero Member
odlično, baš sam si mislio s čim novim petljat preko ljeta, eto teme..... :)

Offline Anto Matković

• Hero Member
btw, full body IK u 601 je  Ikinema. Valja naravno vidjet kako to sve radi, kako god, odličan im je izbor da jednostavno preskoče sve one klasik fore u stilu kontroler za ovo ili ono...
Imam valjda desetak tih klasičnih i više se ne mogu sjetit što koji točno radi.... :)
Neće ovo proći bez mene :)

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Jeli to i dalje realno stanje modo korisnika u nas.....mozda nakon 601 bude vise
U potrazi za srecom neovisnoj o okolnostima.

www.darkspark3d.com

Offline Anto Matković

• Hero Member
Jeli to i dalje realno stanje modo korisnika u nas.....mozda nakon 601 bude vise
imam ja permanentnu licencu kojih tjedan dana. Po meni samo renderer vrijedi sve te šolde i više, posebno radiosity i motion blur. Ali kada ću imat vremena sve to proradit da valja, pojma nemam. Renderer ima najbolje šanse. Možeš me stavit u fanboy kategoriju :)

e da, Modo renderer u akciji

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Modo ce prežabiti industriju....nece mu dugo trebati.

www.darkspark3d.com

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Modo ce prežabiti industriju....nece mu dugo trebati.

Zavis sto je "dugo", 2000/2001 su ga poceli pisat, 2004 je izaso i eto 8+ godina od 101 i dalje nije uspio "prezabit" industriju :).

Da je dobar, je, dapace odlican ALI samo u nekim djelovima i sad kad je postao vise nego modeler sad se je to sve sporije i godine prolaze brzo a nema vise takav bum/wow effeka i dosta borbe sa stabilnoscu te upravljanje vecim scenama i puno materijala je slabo rjeseno. Isto tako poznato je da Alan i Stu nevole bas nodove pa ce biti zanimljivo hoce li napokon surfacing dobiti nodove nakon toliko godina cekanja ili ne :).
« Last Edit: September 02, 2012, 08:17:57 PM by Lewis »
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Hehehe...opet Lewise ti i ja debatiramo.... vidim da si se ukljucio na lux forumu... tako da znas sve .... i da bit ce nodovi i da mali je i novi software koji je razvalio sva ocekivanja do sada i da nastavit ce razvaljivati i da industrija ce ga -posebno mali covjek- dobro prihvatiti jer je povoljan i da popunit ce sve supljine koje ima....

No moram se pomiriti da gledamo casu sa vodom na razlicit nacin.

www.darkspark3d.com

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Pa konkrento te pitam sto je tebi "dugo". Mislim meni ovo nije bas krakto vrijeme jer kolko god se cini da je modo jos "mlad" program nije on tolko vise mlad jer presao je 10 godina razvojnog puta odavno. Jos kad sam ove godine vidio stand Luxologya i Brada na Siggraphu kako se znoji i brise znoj (doslovno :)) dok stojecki prezentira na Laptopu (da na laptopu) spojen na 2 monitora iza njega bez ijedne stolice za publiku pomislio sam da ih je kriza stisla :(.

P.S. Ja sam se ukljucio na LUX forum odavno premda nisam bio registriran od pocetka tj. bio sam ukljucen jos u nastanku 101 dok se nije jos ni zvao modo i dok je Brad pricao drugu pricu ;).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Anto Matković

• Hero Member
S obzirom na cijenu po kojoj sam ga dobio, neću biti  (jako) negativan... ali nije mi baš leglo :) Radosity renderer je odličan, ostalo mi izgleda kao da imam rješavat križaljku. Nevjerovatna količina opcija okolo bazičnih, napredne još uvijek fale. Ne znam gdje će stavit napredne opcije, kada ih bude bilo...
Planirao se više bavit tijekom ovog ljeta, nakon par probi renderera zatvorio i ostalo vrijeme proveo sa Blenderom.
Budemo vidli ako će što imat novo na proljeće, do tada, možda bude neki import, pa samo promijenit materijale  i rendat u Modu. Probao FBX, MDD i Colladu, sva tri rade i za deformacije, što jest jest.
 Kako god, nakon osam godina sa Mental Rayem, pa Modo renderer, kao da sam bio oženjen za medvjedicu, pa naglo promjenio za supermodel.
Želim im najbolje, ali puno još tu ima za radit.

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Dobro, znam da je kriticno razmisljanje ono sto nas uce od rodenja.... No ako stvarno stavimo stvari u kontekst i u velikoj slici pogledamo ... Zar je moguce negirati krivulju kojom se sve dogadja...zaboraviti da su prvo zakucali nacin na koji proizvode i dalje razvijaju taj software - shema programiranja, zatim su odmah zakucali modeliranje (modeliranje gospodo, nesto sto jos danas rumeni obrascice glavnih igraca u industriji), pa su dodali nevjerojatan render privju i po meni uzasno brz sam render, pa su fino dodali animaciju (ako uocite vec postoje nodovi ), pa riganje na svoj originalan nacin,pa skulptanje, pa onda laganini kvazicestice ...pa bla bla bla ..... I gospodo nije li to redosljed kojim se MORA aplikacija razvijati, nije li to onda uzasno dobar prosjek i strategija razvoja, nije li onda to jedan od igraca koji nas svaki puta navede da dignemo obrvu kada vidimo novosti..... Mislim objektivno ......nije li...
Najteze je, znamo odbaciti konzervu sa sebe ... no tko to moze - ima moc...
Mijenjati paradigmu je jako tesko to isto kuzim ..

A isto se osjecam kada vidim veterane koji po forumima pricaju i placu kako jednostavno ne mogu svladati Blender zbog sucelja - veterani ... Blender 2.6.. ...stvarno ...jer bode po okicama strasno sucelje... veterani koji mogu sve nauciti iz videotutoriala jer vladaju materijom....

Tu redovito mislim da je u pitanju to sto ne moraju dati nista love za taj software...

Rant over!

www.darkspark3d.com

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Ma niko ne dvoji da je modo dobar ali da ce napravit neki big impact u industirji tesko, AD je tu gazda i dok god AD ima kupce koji slijepo kupuju novu verziju bez obzira sto ih deru cijenom i povecavaju cijenu a smanjuju broj featuresa nema tu neke preobrazbe industrije :). Pogotovo to da AD ima najveci upliv u skole/fakultet epa i cak kad 90% tih radi na crackanoj verziji ostaj eopet onih 10% koji ce kupiti = extr aprofit po ovim cijenama AD proizvoda.

Modo je odlican i brz za neke stvari (product dizajn recimo) ali kad scena postane veca/komplicirana jednostavno nije dorastao, fiddlati sa 150 materijala u onom systemu shader tree-a je za ubit se od posla pa makar imao i 4K rezoluciju nestane to na ekran :(.

Sto se tice IPRa dobar je ali nista revolucionarno (niti su ga imali prvi) jer sad to vec lagano svi imaju kao native ili plugin.

Sto se tice tvog ranta za Blender moram priznat da ne kuzim poantu niti poveznicu sa modo-om, ali dobro mozda sam ja omatorio pa ne kontam te danasnje fore premda nisi ni ti vise u cvjetu mladosti :P.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Anto Matković

• Hero Member
ajme gdje je ovo došlo :)
btw svakog ljeta ja nešto isprobavam, prošle godine je bila Cinema4d, ove  ponovno Blender, prvi puta sam petljao nešto sa Blenderom 2.32 ili već. Samo probavanje po sebi ne znači ništa....
Inače htio sam na lijepi način reći da, što se tiče animacije, deformacija, simulacija, rigginga, brzine viewporta, mislim da je današnji  Blender kud i kamo jači proggy od Moda, i ne samo Moda. U kratko u dugo, teško bi mogao upogonit Moda za svakodnevne, za Blender bi se našlo mjesta, posebno za Blenderove simulacije.

Ali jako malo ljudi se bavi danas sa tim, ne vjerujem da Lux ima neke ambicije u tom području. Inače čujem da  za 701  planiraju brži viewport, jako bi dobro došlo.
Po nešto mojih testova, Modo renderer je fakat brz, area svijetla ... negdje tri puta brže od Mentala (i sa unified samplingom), displacement n puta brži, motion blur isto, irradiance caching je kud i kamo stabilniji od MR final gatheringa. Oštre refleksije i refrakcije, negdje jednako.  Kosa, to je sporo, ali nagađam da bi oni mogli prebaciti rendanje kose na volumetric - to je nekada davno mogao Mental u XSI-ju, ali nikada nije proradilo kako spada. Tako je to sve meni ispalo, nekome drugome ispadne drugačije....

Za "Modo way", osobno mislim, ako nema neki super feature, bolje je ne izmišljat toplu vodu. Nemaju vremena danas ljudi za prilagođavanje. Makar sa moje Max-XSI perspektive, puno je lakše naučiti osnove Blendera ili C4d, nego Modo. A čini mi se i da LW ljudima nije jednostavno.
« Last Edit: September 03, 2012, 11:19:05 PM by Anto Matković »