3DHR.net

PRAVA KONFIGURACIJA i SILVER SURFER

Alan · 22 · 4304

Offline Alan

• Full Member
Škadro, sorry ak pitam na krivom mjestu, al zanima me podijeliti mišljenje i čuti kaj i Vi koji ste stvarno u tome mislite. Naime kupujem novi komp za autocad, max, photoshop i illustrator (kasnije možda i after effects) i imam ove tri opcije (uzmite u obzir da će grafička biti NVidia Quadro u sva tri slučaja):
1. MB ASUS P6X58D-E socket 1366 Intel X58+ICH10R chipset, 8-kanalni HD Audio, GLAN, 3x PCIe x16, RAID, ATX
CPU Intel Core i7-960, 3,20GHz 10MB total cache L2+L3, jezgra Bloomfield, socket 1366
RAM Kingston Hyper-x DDR3 1600MHz (3X 4GB)
HDD 750GB SATA3 6Gbps Western Digital WD7500AAEX Caviar Black
DVD+/-R-RW SONY NEC 22X SATA
NVIDIA GTX580 1536MB GDDR5 384-bit DirectX 11, NVIDIA PhysX, CUDA Cores, GPU:782, Memorija: 4008, DVI, HDMI, DisplayPort, ASUS ENGTX580
Kućište THERMALTAKE ARMOR A60 crno b/n, Front Panel USB+Firewire, venitlatori: gornji: 200x200x20 Blue LED, prednji: 125x125x25 Blue LED, ATX
Napajanje COOLERMASTER GX-series, 750W RMS 80+ certified, ATX
Windows 7 Professional 64-bit ENG/CRO DOEM

2. MB ASUS P6X58D-E socket 1366 Intel X58+ICH10R chipset, 8-kanalni HD Audio, GLAN, 3x PCIe x16, RAID, ATX
CPU Intel Core i7-960, 3,20GHz 10MB total cache L2+L3, jezgra Bloomfield, socket 1366
RAM Kingston Hyper-X 1600MHz CL9 3x 4GB
SSD Disk Intel 120GB 320-serija, brzina čitanja 250MB/s, brzina pisanja 170MB/s, TRIMM komanda (Windows 7 only), SATA2 3Gbps----------system disk
HDD 2TB Western Digital WD20EARS SATA2 Caviar Green Intelliseek RPM 64MB cache---------pohrana podataka
DVD+/-R-RW SONY NEC 22X SATA
NVIDIA GTX570 1280MB GDDR5 320-bit NVIDIA PhysX, CUDA Cores, ZOTAC Sinergy Edition, Core:732, Memory:3800, DirectX 11, HDMI, DVI, PCIe
Kućište THERMALTAKE ARMOR A60 crno b/n, Front Panel USB+Firewire, venitlatori: gornji: 200x200x20 Blue LED, prednji: 125x125x25 Blue LED, ATX
Napajanje COOLERMASTER GX-series, 750W RMS 80+ certified, ATX
Windows 7 Professional 64-bit ENG/CRO DOEM

3. Računalo Workstation HP Z400:
-HP no floppy disk option
-HP 1000 GB SATA 7200 HDD
-HP no keyboard option
-HP 16x dvd+-rw supermulti SATA
-HP air cooling solution
-HP high peft heatsink terminal kit
-HP 12 GB (3x4GB) DDR3-1333 ECC RAM
-Intel Xeon W3550 3.06 8MB/1066 QC
-HP Z400 6-DIMM Workstation
-HP Z400 6-DIMM 475W 85 Eff. Chassis
-Windows 7 OS WW Recovery Media
-NVIDIA Quadro 4000 2.0GB Graphics
-HP Z400 Localization Kit EURO
-MS Win 7 Pro 64-bit OS EURO.
Nadam se da će ova tema biti zanimljiva svima koji planiraju nekaj slično.
Nadalje, zna li netko u kojem je programu rađen Silver Surfer iz Fantastic Four? http://www.google.hr/search?q=silver+surfer&hl=hr&rlz=1W1ADFA_en&biw=1920&bih=822&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fppBToyZGYae-Qbv4omuCQ&ved=0CDgQsAQ

Offline kyuss

• Jr. Member
  • **
ovo bi ti trebalo pod "računalna oprema" podforum

kaj se tiče ovih konfiguracija, za ovu treću nemam pojma kolko je dobra pa neću za nju niš govorit. za ove prve dvije 2. solucija je naravno bolja pošto ima ssd disk + veći hard, ako ti novci nisu problem. jedino bi bilo šteta da umjesto i7-960 ne ubaciš i7 2600K pošto su praktički iste cijene a sandy bridge je noviji i jači.

Offline Alan

• Full Member
Thanks bro! Lova ni problem !  :D

Ima još kakvih sugestija?

Offline kyuss

• Jr. Member
  • **
išo sam gledat za ovu treću konfu i tek sad skužil da je proc xeon. kolko ja znam xeon je high end proc ali dosta stariji od i7 tak da nemože se uparivat s njima, tak da slobodno 3. konfu izbaciš iz razmatranja (nek me neko ispravi ako sam u krivu)

edit: e da, vjerojatno znaš al ipak da spomenem. ak ćeš uzimati i7 2600K onda naravno moraš umjesto ove ploče u popisu uzeti neku sa socketom 1155, a ne 1366
« Last Edit: August 10, 2011, 06:36:13 PM by kyuss »

Offline Alan

• Full Member
Ono kaj su meni rekli je da za 3d grafiku nisu bitne super nabrijane gamerske makine, već stabilnost sustava. Dakle, dosta RAM-a, dosta Swap RAMA, vrhunska grafička koju imam (nVidia Quadro 4000 - certificirana i potvrđena od Autodeska) i dobar procesor. Vjerujem da je HP radio na tome da prilikom izrade ove treće opcije (jer to je RADNA STANICA, a ne stolno računalo) ispita rad čitavog sustava za sve CG software uključujući Max i AutoCAD te ADOBE paket. Naime radi se o profi Work Stationu.
Također, rečeno mi je da niti jedna super nabrijana konfa s različitim najboljim komponentama nemre bit dobra kao npr. ta HP-ova kombinacija jer je HP-ova optimizirana za rad s takvim programima. Svi su potvrdili da je sabilnost neusporedivo bolja kod HP. Također, HP koristi RAM koji ima ispravljenu grešku obzirom na zemljino EM zračenje (dakle, nema nikakvih gubitaka i opet pitanje stabilnosti ostaje neupitno).
Jel itko zna ikaj o ovom kaj kyuss i ja čamprimo?

Jel iko zna u čemu je rađen SILVER SURFER u Fantastic Four ?

Offline kyuss

• Jr. Member
  • **
da znam da je radna stanica, ja sam se fokusiral striktno na proc za kojeg sam siguran da je 2600K bolji pa sam mislil da je ovo neka starija mašina. al opet, ak renderiraš isključivo pomoću grafe onda te tak i onak briga za proc, glavno da nije neki šrot :)
a ak ovo stoji sve kaj si reko za hp onda ne vidim razlog da to i ne uzmeš

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Jel iko zna u čemu je rađen SILVER SURFER u Fantastic Four ?

Kako je to radila WETA onda je verovatno model bilo sta tipa maya, mudbox kombinacija i rendering neki njihov renderman koji sami razvijaju + kompoziting ko zna sta je bilo tad, sad je nuke.
Ok je konfiguracija sa tim da ti je quadro i nesto sl. imo bacanje para, radije uzmi kvalitetan monitor za te pare, bolju stolicu zarad kicme, a 3d mozes raditi i sa integrisanom grafickom ako se bas nema kud.
eat,sleep,nintendo

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
bok samo mali savjet, neznam dali si već kupio mašinu ili ne. probaj vidit na stranici od ADM-a www.adm.hr za njihove SSD diskove marke Corsair, ja sam kupio od 80 giga corsair a ima i 120, i read i write je 285mb read i 275mb write..., dosta brži od ovog što si naveo

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
ma gore sam vidio da si negdje stavio SSD, pa čisto velim opčenito za SSD možda da drugi izbor uzmeš

Offline Alan

• Full Member
Mislim da sam odlučio! Uzet ću HP-ovu radnu stanicu.
Kad ju probam - javim !

Offline Alan

• Full Member
Predomislil sam se!  >:(
Ono kaj Kyuss veli, ovaj proc je već pomalo out, a bilo bi čudno stavit super grafičku sa starim procom....

Kak god bilo, sve sugestije su još uvijek dobrodošle. Možete i sami predložit konfiguraciju !

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Graficka ti nece puno znaciti u ovom poslu, sto jaci procesor, puno rama i to je to.
eat,sleep,nintendo

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
nije da neće puno značiti, ali istina je da je dovoljna i starija gamerska grafička (tipa gf 8800) u odnosu na (pre)skupi quadro. ne znam koliko su baš dobre današnje integrirane grafičke, ali ako se ne planira koristit neki gpu renderer, onda valjda i to može proći na manje zahtjevnim scenama.

Offline Alan

• Full Member
Da ova Quadro 4000 je High End i košta 5000 kn, a Quadro 2000 košta u pola manje i spada u Mid.
Nego, za brže rendanje je bitan dobar proc jel tak, a ne grafička? Il to rade zajedno?