3DHR.net

[TUTORIJAL] Infinite Ground Plane in Blender 2.5

Offline Matija Bajt

• Newbie
  • *
Pozdrav, poslan sam da podijelim koji tutorijal sa Blender publikom na 3DHR.
Ovaj tutorijal sam napravio na engleskom no nadam se da ćete ga razumjet i uz minimalno poznavanje jezika, u budućnosti ako bude interesira radit ću i lokalizirane tutorijale.

Nažalost novi sam na forumu i nije mi potpuno jasno gdje bih trebao stavit ovaj tutorijal te se ispričavam ako je na krivom mjestu. Vidim da postoji opcija posebno za dodavanje tutorijala (ne radi mi), trebo bih li to koristit i smeta li ako u budućnosti stavljam i ovdje?

Cilj ovog tutorijala je kako napravit beskonačno tlo (infinite ground plane) u Blenderu sa lijepom gradient pozadinom.

Kristalno čisto u 1080p
http://youtu.be/Uk1lowr-xWg?hd=1

Renderi (za inspiraciju):

Offline Miroslav Brozović

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Blender.hr
Pozdrav Matija,
ne znam zašto ti ne radi link za dodavanje tutoriala, kolko vidim sve funkcionira. I bilo bi dobro da imamo na jednom mjestu sve tako da ubuduće ne treba tražiti kroz forum gdje se nalazi određeni tutorial. Probaj još jednom a ako ne radi pitat ćemo admine.

Tutorial je skroz ok, kratko i jasno! Jedina zamjerka koju imam je da nisi napomenuo šta je s materijalom podloge, pretpostavljam da je tu samo radi sjene.

Offline Tin Talijan

• Global Moderator
  • Hero Member
  • *
  • : I Reject Your Reality and Substitute My Own :
Sredio sam... tut je na početnoj, samo se treba promijenit ime autora, a to mogu samo admini...

Offline Matija Bajt

• Newbie
  • *
Pozdrav Matija,
ne znam zašto ti ne radi link za dodavanje tutoriala, kolko vidim sve funkcionira. I bilo bi dobro da imamo na jednom mjestu sve tako da ubuduće ne treba tražiti kroz forum gdje se nalazi određeni tutorial. Probaj još jednom a ako ne radi pitat ćemo admine.

Tutorial je skroz ok, kratko i jasno! Jedina zamjerka koju imam je da nisi napomenuo šta je s materijalom podloge, pretpostavljam da je tu samo radi sjene.

Da, imaš pravo, ispričavam se, totalno sam zaboravio nadodat da se treba dodat plane i uključit pod njegovim  materijalom "only shadows" -> "shadows and distance" u padajućem izborniku.

Nadam se da to možemo nadodat uključujući i blend fajl, tako bi bilo zgodno za sve da i ako i nije objašnjeno da ima radeći blend iz samog tutorijala.

Hvala što se dodali.

Offline bajt

• Sr. Member
hahaha....jebote krepat cu :)
Ti se prezivas bajt? haha
u zivotu nisam sreo osobu koja nosi moje prezime (osim vlastite rodbine)
cool - mozda smo u rodu hahaha
ps - sorri kaj ti offtopicarim po temi al ovo je precool :)

Offline Matija Bajt

• Newbie
  • *
hahaha....jebote krepat cu :)
Ti se prezivas bajt? haha
u zivotu nisam sreo osobu koja nosi moje prezime (osim vlastite rodbine)
cool - mozda smo u rodu hahaha
ps - sorri kaj ti offtopicarim po temi al ovo je precool :)

Istina je, istina, mada sam ga se zasitio, di češ veće ironije da tehnološki osviještena osoba nosi takvo prezime.

Nema veze, offtopic je uvijek dobrodošao, između ostalog, ovakvo šta se ne viđa svaki dan :D
Morat ćemo obavit neke DNK pretrage.

Offline bajt

• Sr. Member
al pazi ovo:
jedna od mojih prvih tema je bila infinite plane (u maxu) - to je jos bilo na starom forumu i izgleda da te teme vise nema...samo sto sam ja trebao pomoc  (mislim da mi je dejan kober pomogao)
:)
u svakom slucaju - dobrodosao na forum :)

Offline Matija Bajt

• Newbie
  • *
Sudbina, šta da ti kažem :D

Hvala, jako ste ugodni svi. Drago mi je.