3DHR.net

Mišljenja?

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
http://www.newtek.com/forums/showthread.php?t=120297&page=1

Ja sam osobno razočaran. Ne toliko zbog Core-a,  nego zbog utrošenog vremena. Čekanje 2 godine za što? VPR koji ne koristim i Linear workflow koji koristim još manje (mislim na Lightwave-ov). A ovo implementiranje mi ne izgleda kao da će uspijeti... Sve u svemu, pokvarilo mi dan. Koliko toga se moglo implementirati u lw umijesto da se 2 godine potroše na program pokraj....
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Ja sam blago recneo popizdio kad sam cuo "vijest" par sati prije nego su je ovjabili u HC sekciji. Ali oni su uvjereni da mogu to napravit pa reko ajd i to da vidim :). Pricao sam sa Rob Powersom nekih pola sata na skype i uvjerava me da ce to sljakat i da imaju dobar system i plan, reko sam mu nije da ti ne vjerujem ali prvo trebam neki konkrenti dokaz :).

Uglavnom dobra stvar iz ovoga je da nema vise "pre-sell" nego kad nesot naprav eonda nek trzae novce ili kako oni smai kazu "proof is in the pudding" takod a bas ekam sto e pokazati na Siggraphu za mjesec dana :D - neku Alphu/ betu LW11 moraju pokazat jer 10.1 im bas nece biti dovoljno samo da se s time hvale. Jest d aje ispoliran i doradjen 10.0 ali nije nista velikog ubacneo jer je to pretenzo Bug fix ssa par featurea.. Zaposlisli su nekoliko novih ljudi (i otpustili neke stare ;)) tako da vjerujem da ipak misle ozbiljno prionuti unifikaciji i CORE ce im biti develpment platforma (nesto kao NEXUs kod Luxologya).

Sve u svemu ja im konstatno nedam mira i fillam Fogbugz sa reportovim i feature requestovima :D.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
BTW zaboravih pitati: Zasto ne koristis VPR ? i pogotovo LVF koji je jako jako dobro odradjen i jednostavan za setup (jos bolje sad u 10.1). Ja se ne micem od sRGB systema za IES svjetla i radiosity, to ga toliko dobro podize u renderu da je to milina za radit.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
Malo pretjerah s reakcijom, razočarala me rasprava na forumu. Heh, ma nije da ne koristim, naprovit sviđa mi se kak' je sve riješeno, ali LW render koristim većinom za osobne projekte kojih u zadnje vrijeme baš i nemam nemam. VPR je super, još da se klikom na surface označi surface u editoru bio bi perfect.

Drago mi je da imamo tako jakog/upoznatog člana zajednice u Hrvatskoj pa da i mi dobijemo neke informacije iz hmm, druge ruke. Ugl, dajem im još šansa ali 11 mora biti impresivniji da bi vrijedilo upgrejdat
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Onako nesluzbeno od vecih featurea u 11ki bi set tebala pojavit dinamika (vjerojanto bullet) te native Instancing. Ali posto je to full nesluzbeno to je kako se ono kaze "subject to change without notice" :D.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
Hmm, instance mi se sviđaju, iako očekujem da kray updejta svoje, a bulet, hmm, stvarno bi mi bilo drago da zamjeni lightwaveovu dinamiku, iako do sad nisam imao prevelikih problema za svoje optrebe, izuzevši cloth...
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Si vidio sto radi Steve Hurley sa pluginom "iBounce" ? Covjek je u 3 mjeseca implenetirao Bullet/PsihiX/Newton i jos jedan (nemogu se sjetit imena) engine :). Bas me zanima kolko ce kostati plugin kad ga izvbaci.

Isto tako neki info je da Kray 3.0 (koji je u izradi trenutno) ce imati svoj VPR ili nesto lsicno za interactive rendering :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
Nisam vidio, idem sad proguglat.

Da, da, 3.0 bude prezakon, kažu da bude i displacement, što je prezakon. Za sada su šturi s informacijama, ali mi je drago da se radi. Svaka verzija je sve bolja, čak i neke sitnice koje poboljšavaju workflow... :)) Btw, imaš li možda ideju zašto mi dpinstance i dp image filteri postprocesi ne rade u screamernetu? U lw je sve super...
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Hmm koja verzija Lwa i DPIa ? Koji setup koristis za SNII = -1 ili -2 ? Ja radim sa "lwsn -2" i meni renda instance normalno preko DPIa.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
mora da je to. Ma isprobavam amleto render, vjerojatno si vidio thread na newtek stranicama. Butterfly ima -2 pa je sve ok, ocito da je amleto -1
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Da vidio sam topic za amleto i pricao sa NewTekovicima zasto to ne uzmu kad covjek nudi free ali problem je sto je to windows only pa nije bas upotrebljivo kao sluzbeni net render.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
šteta, setup je prelagan iradi odlično. A očito da ću morati postavljati SN...
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Ma nije SNII tezak za podesit, napravis si generalni content folder i mapiras drive/folder te render/export folder i onda *.bat file za svaki node i onda ide fino i bezbolno. Jedine zamjerke su sto nema pause/resume i nemozes rendati jedan frame na vise strojeva.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Aleksandar Ribar

• Sr. Member
    • galerija
Ma da, znam, postavljao sam ga već, više sam živaca izgubio na security permissione u sedmici neg na njega. Ali sad mi baš treba iznova na novim kompovima, pa sam se nadao nekom jednostavnom riješenju s sliceanjem jednog framea. Amletu super radi sliceanje ako se precachea radiosity, nije ni skup, samo mi je sad žao što odustaju od razvoja. A BNR je preskup, možda jednoga dana, čujem da single frame na više kompova radi i s krayom. Skinuo sam demo da probam ali ne mogu oupće ni naći tu opciju  :-\
Simpson, eh?!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Nemam pojma za Kray dali moze splitati frame, BNR za 5 nodeova je ok cijene (55$) jedin je bad sto tu verziju nemozes upgrejdati na vise nodeova ako zatreba :(.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr