3DHR.net

Blender 2.57+Addons+Yafaray+LuxRender 0.8+SmallLux

krx00 · 4 · 1840

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Neznam jeste li vidjeli ovu odličnu stranicu za download svega vezanog uz Blender.

Dobra stvar kod ovoga je da nemorate premještati one foldere u Blenderove skripte kako bi mogli koristiti external renderer u 2.5x, nego ovdje se to sve samo posloži kako bi se konačno riješili tog odbojnog izgleda 2.4x Blendera.
Klikni ovdje za download!

Još je u razvoju ovo, ali prošlo je experimentalnu fazu. Nisam još isprobao, ali vjerujem da radi pošto mnogi vjeruju ovoj stranici (Lux, Blendercookie, Blendernation...)
Dat ću ti 3500 razloga zašto koristiti Blender umjesto 3DS Maxa, 2500 razloga zašto koristiti Blender umjesto Softimagea, te 1999 razloga zašto koristiti Blender umjesto Maye.
P.S. cijene su u dolarima ;)

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Evo isprobao sam ovaj download.
Dođe vam samo yafaray (+eksporter), i eksporteri od LuxRendera, SmallLuxGPUa i POV Raya, dakle bez programa samo eksporteri.
Skidao sam LuxRender, samo ga treba skinut i instalirat i odmah radi.

Uz ovo dođe još desetak tih add-onsa.

I da još dodam ako želite koristiti eksportere ili addonse morate ih uključiti u User Preferences
Dat ću ti 3500 razloga zašto koristiti Blender umjesto 3DS Maxa, 2500 razloga zašto koristiti Blender umjesto Softimagea, te 1999 razloga zašto koristiti Blender umjesto Maye.

Offline Miroslav Brozović

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Blender.hr
Moram priznati da nisam shvatio prvi post. Misliš dal smo vidjeli graphicall ili taj build? I kako misliš da ovaj build posloži sve da se rješimo izgleda 2.4 blendera?

GraphicAll je službena (ako se išta kod blendera može tako nazvati:) stranica za buildove i služi za razmjenu i testiranje.
A što se tiće renderera tj. eksportera još su uvijek u eksperimentalnoj fazi al isprobao sam yafaray i čini se da radi prilično pouzdano.. Treba još testirati za ozbiljan rad al super je to da postoji veliki broj dobrih renderera.. još kad stigne stabilan cycles... uf!

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Ma htio sam to staviti ako netko nije čuo za GraphicAll, i usput sam stavio njihov "najjači" download.

Bit je u tome da ako ste se naučili u 2.5x (kao ja) za bolji render se trebalo vraćati u 2.49 i tamo rendati, jer nije bilo eksportera za 2.5x.
A ovo ne kažem ja, nego i većina korisnika da Blender 2.49 je vrlo odbojan, i kad netko prvi put dođe i vidi tu kocku na sridi, sve u sivilu, a ispod milijun opcija i gumbova, nije baš privlačno.