3DHR.net

Slate Material editor

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
Bok svima

zanima me dali je netko od vas tko koristi max 2011 počeo aktivno koristiti onaj novi fensi slate material editor?

i kakva su vaša iskustva o njemu, jel vam teško prešaltat se s jednog na drugi itd...

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Oukej, to ću pogledat, ali kak vam se čini?
ja sam ga nervozno ištekao, jer sam bi u poslu i zaboravio ikad više uključiti :P
doh!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
pa ja ga dosta koristim; mislim, ne redovito, jer je za neke jednostavnije stvari klasični editor još uvijek praktičniji, ali je zato slate zakon za napraviti neke kompleksnije materijale. Tak da zapravo u slate-u radim materijale, a onda dalje manipuliram sa materijalima u klasičnom editoru.
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Goran Jamicic

• Sr. Member
    • Portfolio
Evo novi sam u maxu , ali posto je taj slate editor slican hypershadeu u mayai, ubiti mislim da je popaljena ideja iz mayae. Snasao sam se jako dobro sa njime. Brz je i pregledan.

Offline Darko Vučenik

• Full Member
I u slate i u običnom material editoru se sve može napraviti. Glavna razlika je preglednost slate editora naročito kod kompliciranih materjala. Sve se odmah vidi bez da se mora kopati kroz hrpu nested kućica. Ja kombiniram oba moda ali i dalje češće koristim standardni više iz navike.
Da sam svizac, odmotavao bi čokolade.

Offline Alex Knapić

• Hero Member
Ej genijalci,
Nigdje ne nalazim u 2011-ici gdje mogu vidjeti materijale koje sam selektirao u sceni,
kao sto je bilo prije u starijim Max verzijama, kad si selektirao mtl. pa je bila opcija selected mtls.

Alex
Thx

Offline edo009

• Sr. Member

Offline Alex Knapić

• Hero Member
Jesam ali nigdje ne vidim slected opciju kada selektiram 2-3 i vise materijala...