3DHR.net

problem kod renderiranja

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
pozdrav,

problem je sto mi se pojavljuju neki crni dijelovi kod rendanja, ali samo kad rendam iz "tlocrta", pokuso sam stavit kameru pa ukljucio orthographic projection al opet isti problem....ajd da mi se ti crni dijelovi pojavljuju na istom mjestu pa ok al ovako cim se malo promjeni kut kamere mijenja se i polozaj tih mrlja....molim brzu pomoc jer za ponedjeljak moram imat gotovu situaciju (rad za skolu :S)

hvala unaprijed

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
hmm, čudno nešto...
probaj dodat neku veću debljinu tim objektima (extrude, shell) i/ili ih pojednostavnit, znači presjeć linije na manje dijelove i onda im dat edit mesh modifier ili kako već radiš...

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Moze tu biti nekoliko problema, proveri preklapaju li ti se neke povrsine, jedna preko druge ( ista pozicija ) mozda ti je clipping plane kamere tacno na rastojanju na kom sece geometriju, a mozda je i do rendera, pokusaj da renderujes sa nekim drugim engine-om ma koji bio.
Ako nista dopejntuj sto mozes na kraju u 2D.
eat,sleep,nintendo

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
izgleda da je problem kad koristim proboolean.....sad sam stavio obicne planeove i onda mi ih normalno renderira iako kad prebacim na vray i ovako mi sve bude ok kad rendam al koristim mental jer mi vray presporo renda a i imam vise materijala za mr....
sad me dalje muci ovo za te parkinge sto isto tak nestanu te linije....to su isto modeli posto nemam pojma oko teksturiranja.....bude mi model cak i 5 cm iznad ceste i jos uvijek se gubi (ak stavim 1 cm iznad ceste uopce se ni ne vidi)

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
daj kad napraviš boolean, pretvori sve u editable poly, i onda skrolaj do i klikni na "edit triangulation" i klikni retriangulate

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
nece ni to....jedino ak sam ja nes krivo napravio....znaci napravio sam proboolean pretvorio u edit poly selektiro element(ili poligone) i kliknio taj edit triangulation pa kliknio na retriangulate deselektiro objekt i to je to.....sam mi sad jos veca ta crna povrsina :S

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Vjerojatno su ti flippane normale na tim dijelovima, ili su poduplani poligoni na tim mjestima.
Dakle, kako je Vjekoslav rekao, sve u edit poly, pa ako se ponavljaju isti dijelovi, klikni na njih u
poly selekciji, pa klikni u opcijama flip. Ako crne plohe mijenjaju polozaj, sigurno je neko preklapanje u igri.
Tada bas izbrisi takav dio(vise puta, jer se nesto preklapa), na border selekciji klikni cap, i tako ponovi dok ne ocistis situaciju.
Pripazi i da potom sredis smoothing groups, a i za svaki slucaj na materijalima klikni "double sided".
To nije pravo rjesenje nego "trpanje pod tepih", ali moglo bi te rijesiti trenutnih muka.
doh!

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
nece ni tako al dobro ajd to cu valjd uspjet rjesit s planeovima bez booleana nego sta je sto mi se ove linije od parkinga gube (da ponovim to su 3d modeli koji vire izvan ceste malo jer ako su u visini ceste onda se uopce ne vide)

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Ako su to modeli, onda se preklapaju plohe, nema druge.
Napravi slijedeće: Odabereš tu cestu , pa onda odeš na compound objects, pa
boolean/proboolean, i intersect. Onda, ako nebude opet rusvaja (snimi ranije)
bi trebao imati tu cestu sa urezanim oblicima linijama parkinga i ostalog.
Tim selektiranim dijelovima samo dodijeli drugu boju (najbolje drugi kanal, i
boje na multisub objects) i to ti je to. Ako te muči i dalje, možes postati ovdje scenu,
pa ti netko počisti situaciju da vidiš u čemu si griješio. Nemoraš sve, samo ono što te muči,
selektiraš i odeš na "save selected", to zipaš/raraš i postaš.
doh!

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
hvala, uspio sam rjesit tako sto sam te poligone sam tako obojo drugacije....rjeseno sve hvala jos jednom

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
evo samo da vam javim da sam uspio napravit.....opet mi se malo taj problem pojavio al ovaj put s plavim "mrljama" al photoshop je rjesio :D pa eto prilozio sam neke slike (ima dosta gresaka koje nisam stigo prepravit i nisam imo vremena detaljnije sve radit, al s obzirom da je rad za srednju skolu zadovoljan sam)....al eto cisto me zanima ak vam nije problem odgovorit kolko bi vi trazili novaca za ovakav rad....

Offline Filip Kolak

• Jr. Member
  • **
opet ja davim....nes sam valjd ukljucio neznam ni sam sta sam radio pa mi se tu pojavljuju neke dijagonalne linije na poligonima i poligoni su s jedne strane prozirni a s druge strane normalni (prikazano na slici), jos mi se ne vide vertexi (mozda su jako sitni il sam ih potpuno iskljucio)....probao sam resetirat i loadat neki UI al ni to mi nije pomoglo....trazio sam po forumu al nisam nasao pa sry ak ipak postoji vec odgovor na to....