3DHR.net

Modeliranje - komentari

Milan_St · 126 · 30256

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Sve vrhunski, jedva čekam kad kreneš u teksturiranje:)
doh!

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Hvala Ivice, pravo da ti kazem i ja to jedva cekam, poceli vec poligoni mi se prividjaju :)

Kao sto sam gore napisao za takmicenje vezano za Yafaray, sledece sto se biti posle ove scene (koju planiram da zavrsim za par dana ako je moguce) je tekstuiranje, kao i finalni render prvog modela kuce Pink Palace

Offline Danijel Čerkić

• Full Member
Odlično je! :)
To je tvoja garaža pa možeš svaki detalj izvući?

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Pa znas kako, ovu kao i predhodnu scenu sam na prvom mestu birao po kompleksnosti {utroseno vreme za modeliranje). Planirao sam, da nastavim sa modeliranjem pa tek onda kada iam dovoljno modela, onda da radim texture i tako nadalje. Ali eto igrom slucaja me je na neki nacin "prekinulo" yafaray takmicenje. Mada videcu ako budem imao vremena da uradim jos koji model, najverovatnije neko vozilo :)
« Last Edit: January 20, 2011, 02:14:07 AM by Milan_St »

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Evo i ovu scenu sam priveo kraju, nadam se da vam se svidja :) Razmisljao sam o tome kako najbolje da je privedem kraju, tako da sam se na kraju odlucio za ovu varijantu.

Offline Zvonimir Kapeš

• Full Member

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Odlično ti ide, bole oči koliko je detalja.
Jel mi možeš reći koje sve programe koristiš?
Jesi probao raditi u LuxRenderu? Neki kažu da je puno bolji od Yafraya jer Yafray se nije razvijao od 2007. g.
Dat ću ti 3500 razloga zašto koristiti Blender umjesto 3DS Maxa, 2500 razloga zašto koristiti Blender umjesto Softimagea, te 1999 razloga zašto koristiti Blender umjesto Maye.
P.S. cijene su u dolarima ;)

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Sve sto je uradjeno na ovoj temi sto si do sada video je radjeno u Blenderu 2.5 beta. Od nekih drugih programa koje korsitim su 3ds max, Mental Ray, Vray, Photoshop, Combustion (za "sklapanje" animacije).

Nisam probao da radim u LuxRenderu, video sam njegove mogucnosti preko nekih video prezentacija ali jos nista nisam probao. Koliko sam cuo od ljudi koji koriste LuxRender, Yafaray. Indigo mnogo je nesto potrebno vremena da se dobije "cista" slika iako na primer sa druge strane imas neki pristojan hardver. Mada to su samo neki komentari na koje sam do sada naleteo, verujem da moze da se optimizuje to vreme. Dok ne probam nista ne mogu konkretno da ti kazem, da li za mene valjaju ili ne.

Sto se tice scene jos uvek radim na tome ima tu jos ponesto da se dodaje :)
« Last Edit: January 29, 2011, 12:53:07 PM by Milan_St »

Offline krx00

• Jr. Member
  • **
Kod unbiased rendera (Indigo, Lux, Maxwell...) render traje beskonačno mnogo (ti ga trebaš zaustaviti), odlični su za tvrde podloge, a za malo bolje rezultate potrebno je 20tak sati, dobra stvar je da  ne uzimaju puno RAMa, pa rade u pozadini, render se može sačuvati, ugasiti računalo i nastaviti render idući put.
Ali render je totalno realističan.
Dat ću ti 3500 razloga zašto koristiti Blender umjesto 3DS Maxa, 2500 razloga zašto koristiti Blender umjesto Softimagea, te 1999 razloga zašto koristiti Blender umjesto Maye.
P.S. cijene su u dolarima ;)

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art
Meni se licno vise svidjaju varijante gde ja podesavam parametre, odnosno ja odredjujem sta ce koliko da traje. Probao sam ranije Maxwell, ali mi se nije svideo jer dozivotno traje. To bi ti bilo kao kad bi za jedan AO prolaz cekao sat vremena. U tom slucaju morao bi da uzimam neke jake lekove da to podnesem :)

Sada vec imas dosta varijanti za lep render (compositing na primer) koji bi skratili vreme, tako da ta varijanta unbiased rendera odpada zasigruno.

Ovo bi bilo neko moje licno misljenje, ne kazem da ljudi trebaju da ignorisu takve rendere vec naprotiv da isprobaju, pa nek sami donesu zakljucak.

Offline Milan_St

• Sr. Member
    • 3d art