3DHR.net

Kreiranje likova od skice do animacije

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
  • pomalo :)
Pa evo malo prostora da se i o tome popriča. Bilo bi zgodno da se krene od početka recimo kako od skice napraviti lika, dodati mu kosti ili biped, dodati utjecaje na mesh, pokrenuti animaciju i napraviti nešto konkretno. Ovo bi mogao biti mali tutorijal za sve one koje to zanima. I naravno što više iskustava uključenih u ovu raspravu dobro je došlo

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
ovo je dosta ugrubo, al je već nekakav početak, sad moram ić, al nastavak uskoro slijedi

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
I ja sam o tome razmišljao, ali ovdje se nemože postat animacija, mislim ni animirani gif, ako se dobro sjećam, pa će biti teško odraditi si zadano. Također, ako bude još komentara, bit će teško pratit:/
doh!

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
ok, slažem se ima dosta nedostataka, al to su nekakvi počeci i moramo improvizirat, znam da će bit teško pratit cijelu priču al ako ne ide drugačije budemo si mejlali finalni produkt il će mo uploadat negdje gdje se može vidjet i poslat link ilnešto treče u nadi da će forum doista zaživjet. Moja želja je bila pomoći nekom tko se prvi put sreće sa ovakvim stvarima jer sjećam se sebe kad sam tražio tutoriale po netu i ispaljivao na svakoj novoj informaciji, i naravno ako netko zna neke stvari koje ja neznam molio bih da ih posta i to je to uživajte :)

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
E pa naravno da ću koristiti filebuffer.org al još nismo ni došli do konačnog produkta, tek sad slijedi ukrašavanje lika, oči nos i slične stvrai pa nakon toga ide mapiranje pa rigging pa animacija, zato malo strpljenja pa se na kraju dogovorimo da se uploadaju stvari preko filebuffer-a jer se Milan stvarno protudio itreba to cjenit :)

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Evo ovo je onak okvirno gdje će se pojavit određeni dijelovi lica

SretenK

• Guest
Pozdrav,

Nikša preskočio si, po meni, jako bitnu fazu - SKICA!
Da ne bi  bilo poslje - to sam tako htio !?
Često ljudi krenu u izradu lika bez prave ideje pa se kasnije javi dosta problema ... I sam
sam takav.

Bilo bi lijepo da pokažeš skicu pa da vidimo kako se lik razvija od papira do "filma".

Offline Nikša Batinić

• Hero Member
Ma bed je u tome što me malo vrijeme uskratilo za tako važan dio procesa, al evo naći ću vremena pa ću i skicu napravit tako da imamo proces u cijelosti, dobra primjedba i biti će usvojena:)