3DHR.net

AO pass

Offline Hrvoje Sedlić

• Sr. Member
    • hrvoje sedlic website
znate neki dobar tutorial za ambient occlusion pass u vray-u?nasao sam ih par, jedni koriste vraylight materiale sa vraydirt...koji je najbolji nacin?

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
koristim V-Ray dirt, dakle ugasim globalnu, stavim vray dirt u Vray light material koji je na Override da sve bude u tom materijalu u sceni, namjestim radius i to je to... to radi :)

Offline Hrvoje Sedlić

• Sr. Member
    • hrvoje sedlic website

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
i render bolje izgleda?
Oprosti, ali bedasto pitanje. Pa to ovisi o tvojoj sceni i namjeni. Imas stotine objasnjenja kako djeluje AO na sliku(npr. http://en.wikipedia.org/wiki/Ambient_occlusion ), da budemo nacisto, to je fejkanje. Negdje pomaze, negdje ne.
doh!

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d

Offline kyuss

• Jr. Member
  • **
Zanimaju me vaša iskustva u vezi ambient occlusiona. Da li sada automatski izrendate AO kada se to može odmah u vrayu ili i dalje radite AO pass pa onda u post produkciji spajate?
Pitam zato, jer iako je prvi način jednostavniji, pitam se da li je pametnije ostaviti za post ako se slučajno u rendu pojave occlusioni koji ne izgledaju baš dobro pa se to lakše u postu ispravi.

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Mislim da je bolje ostaviti ga odvojenog izmedju ostalog kako bi maskirao delove gde ne zelis da postoji AO, npr tamo gde je direktno osvetljenje i sl.
eat,sleep,nintendo

Offline kyuss

• Jr. Member
  • **