3DHR.net

BUŠENJE ZA POČETNIKE

Alan · 20 · 2327

Offline Alan

• Full Member
Nema kandidata za diskusiju??  :)
By the way, kak da Bridgam kad nemam drugi edge jer, pogle moj gornji attachment, mi je igubljena dimenzija width Wall-a?

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
kak može bit izgubljena dimenzija kad se odozgo vidi debljina zida i kad ona rupa lijevo ima svoju debljinu kak treba :)
nešto drugo ne valja, al se baš ne kuži točno šta iz tvog screena bez iscrtanih bridova (f4) mora bit ovako nešto kao kod ivice, samo što ti se valjda neki poligon stvorio koji je okrenut i zato je rupa crna skroz...

i ja sam isto išao probat to iscrtat i bušit običnim booleanom i sve je išlo bez problema.. istina tad još nisam znao da si koristio AEC pa ne znam kako je s tim. ali inače kaj se toga tiče, ja ne znam ni jednog ozbiljnog archi vizera ili bilo kog drugog ko u maxu koristi AEC zidove :) uglavnom se radi extrudanje splineova i polymodeling
i booleani se izbjegavaju ako nisu baš potrebni, pogotovo kod ovakvih stvari koje se mogu bez njih

Offline Alan

• Full Member
Kak ne kužiš da samo jedna rupa ima debljinu zida, a ove druge dve ne? Nemoj gledat ovaj Ivičin rozi uradak, nego moj plavi još gore više.
Ja nisam niti reko da sam ozbiljan, zapravo, vrlo sam neozbiljan!  ;) Još sam mali, tek učim par mjeseci.... Kak god bilo, problem u ovom konkretnom primjeru ostaje. Ne velim da nije riješiv, ali velim da se u fazi kad se već iscrta ne da riješit osim ić istu stvar radit na drugi način (ja sam spomenuo jedan način, a i Ivica).

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
pa ja sam ti u svom prvom postu na ovu temu napisao kako bi ja to napravio ;)

ma i gledam tvoj primjer. kužim šta ti hoćeš reć, sve je to ok, ali kad pogledaš gornji dio tog zida, izgleda kao putić po kojem bi mogao šetat, prema tome debljina postoji ;) i to znači da postoji rupa s obadvije strane. kad pogledaš dalji dio zida, crna rupa je s unutarnje strane objekta, a kad pogledaš bliži dio, rupa je s vanjske strane objekta. dakle postoje dva poligona bez debljine s rupom. samim time oni čine između sebe debljinu zida, ali im fale poligoni koji će povezat te dvije rupe. ali ok, nije bitno :D ko je skužio, skužio :D

ma sve je to ok, postoji više načina kako napravit neke stvari, bitno da se može napravit. ako se ne može nikako, e to je onda problem :D
npr. nekad se ne može ni extrudiranjem napravit kompleksniji objekt jer dolazi do grešaka. ali nije problem podijelit ga na manje zatvorene dijelove i tako extrudirat.

Offline Alan

• Full Member
Kak god bilo, bogatiji sam (smo) za saznanje više! Tome i služe ovakve diskusije.