3DHR.net

Model Edit - Pomoć

malixx · 5 · 1045

Offline malixx

• Full Member
Pozdrav, zna li tko zašto mi samo da na početku resizat model.
Recimo napravim Cone (stožac), na početku mi da da mjenjam njegove dimenzije i ostalo, ali
poslje kad izađem nekako iz njega više mi ne da da ga mjenjam. Samo oće raditi novi stožac novih
dimenzija, a ne mogu ući u stari da mjenjam dimenzije?

Please hitno mi je :)

I14R10

• Guest
Klikni par puta desnim klikom na praznu površinu i onda ljevim označi stožac i odi u onaj tab desno od strelice, onaj koji izgleda kao plava duga (ispod "standard primitives")

Offline malixx

• Full Member
Da znam za to, to se zove modify, al problem je u tome bilo kad sam kliknuo na to nije pisalo ime modela Clone, već je pisalo EditableMesh, jer sam ga pretvorio prije u to, pa nisam znao vratit to nazad.

Neznam jel postoji kakva mogućnost kad uđem u taj neki editable da vratim u prijašnje stanje model?

I14R10

• Guest
Da znam za to, to se zove modify, al problem je u tome bilo kad sam kliknuo na to nije pisalo ime modela Clone, već je pisalo EditableMesh, jer sam ga pretvorio prije u to, pa nisam znao vratit to nazad.

Neznam jel postoji kakva mogućnost kad uđem u taj neki editable da vratim u prijašnje stanje model?

Koliko ja znam, samo undo funkcijom, drugačije ne, ali ako hoćeš povećavati i smanjivati model, imaš alat scale

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Tako je. Zato se, ako želiš sve zadržat u nedestruktivnom modu,
koristi "edit poly" modifikator. na dnu ti onda ostaje taj osnovni
stožac a nakon njega ostalo. Samo ako radiš neke ekstruzije ili
rupe, promjenom rezolucije osnovnog modela napravit ćeš rusvaj.
Naravno skaliranje ne pravi probleme.
doh!