3DHR.net

animacija drveta na vijetru u 3d maxu

Offline Čočić Hrvoje

• Newbie
  • *
Poštovanje!!

Molim pomoć!!

meni treb a kako se bamabus biljaka  tj njeni listovi lagano njišu na vijetru, skinuo sam plug in za 3d max Tree Storm super je ali njegova library nema u ponudi ni jednu bambus biljku, sada molio bih vas ako mi možete pomoći, vrlo je važno, neki tutorial ako ima negdje ja sam tražio na netu ali nisam našao

Unaprijed zahvaljujem

Hrvoje

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
probaj za pocetak noise modifier, naravno sa animiranim postavkama, i iskljucenim usporenjem na pocetku i kraju animacije (to mnogi zaborave ;) ) To bi ti trebalo vec biti dovoljno za pocetak. Samo jos mali tip: selektiraj sa soft selection vrhove biljaka, pa onda samo na to primjeni ws modifier.
doh!

Offline Čočić Hrvoje

• Newbie
  • *
ej radim dosta dugo u tom 3d maxu i nisam se toga sijetio hvala ti puno pomoći će, nego gdje se isključi to da animacija bude iste brzine, zj gdje da isključim to usporenje

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
evo.
Stavio sam ti i malu max fajlu, sa jednostavnim primjerom, da vidiš i animaciju gizmoa, i bazični space warp (bind to space warp) za varijantu B. Uglavnom, načina ima gomila, ovi su nekako najbrži.
(max fajla je za verziju 2010)
doh!

Offline Čočić Hrvoje

• Newbie
  • *
jbg ne mogu otvoriti ja radi u 3d max 9, ako možeš snimiti u mom formatu, sorry na smetnji

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
ma nebitno, sve je gore sto sam ti opisao, nazalost nemam stariji max ovdje, a nece ti pri eksportu u zajednicki format zapamtiti space warpove i modifiere.
doh!