3DHR.net

MODELIRANJE TERENA ZA POČETNIKE

Alan · 19 · 3106

Offline Marko Dodich

• Full Member
Vec sam stvorio solide u cadu.
A to sa merge shapes mi nije jasno.
Trebo bi importirati samo linije objekta kojeg bi trebo izrezati?
I bolje bi mi pasalo probušiti skros na skroz nego samo udubiti teren.

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Vec sam stvorio solide u cadu.
A to sa merge shapes mi nije jasno.
Trebo bi importirati samo linije objekta kojeg bi trebo izrezati?
I bolje bi mi pasalo probušiti skros na skroz nego samo udubiti teren.
Isto funkcionira sa compound shape i compoundnesto ti onda ne valja se meshem iz CAD-a, vjerojatno nije zatvoren.
Probaj u edit poly, vertice selektirat i kliknuti weld sa defaultnim vrijednostima.
Compound boolean, ako proboolean zastekava. Zna se zbunit, ako nije tocan redoslijed.
doh!

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
ako ne upali boolean; da, za shape merge trebaš linije, a možeš ih izvuć iz samog objekta (edit poly-create shape from edges)
i pod compound objects ti je "shape merge", odabereš teren,  klikneš to, pa odabereš liniju kojom režeš teren. i možeš stavit da ti automatski odabere poligone unutar tog šta si izrezao.
ali kad god importiraš iz autocada, 90%je vjerojatno da ćeš importirat smeće, osim ako nisi sam radio u acadu. tako da uvijek obavezno provjeri da li ima duplih poligona/linija i sličnih stvari...

Offline Marko Dodich

• Full Member
Hvala Ivica i hvala Dejan. Problem je bio baš u tome da importirani solid nije bio dobro zatvoren.
Pito sam Kiza za pomoc i odmah mi je riješio problem tako da mu zahvaljujem na pomoči i ljubaznosti.
Nisam još dobar sa modeliranjem u max-u tako da koj put blokiram na gluposti,a sad ce me to koštati koju neprespavanu noč. :D