3DHR.net

3dstudio max9... opet-upozorenje

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
...Evo samo da proslijedim pismo iz cebasa, prema kojem se da zakljuciti da ako bas nemorate, ne skachete pred rudo i deinstalirate "staru" verziju maxa... nijedan normalan pljugin nece raditi bez preinake i doplate. Da ne spominjem da ce mali timovi za pluginove imati dosta problema da prekompajliraju sve svoje pljugove...

(Boston – October DAY, 2006) - cebas Computer today announces readiness and update procedures for the 3dsmax 9 rollout.

Dear cebas customer:
We are writing you to inform you of the status of your cebas plugins with the upcoming release of 3dsmax 9. 3dsmax 9 requires that ALL plugins be completely recompiled because of their changes in SDK, API, and 64 bit support. We have been working with 3dsmax 9 for some time compiling and recompiling our plugins. Some plugins will take more time and testing than others as there have been significant changes in 3dsmax. We have had to work very hard to recompile, recode, and fix bugs that were introduced by the changes in 3dsmax 9.
For each plugin there will be a small update fee (between $50-$95) in order to upgrade your plugins to work with 3dsmax 9. Some products like finalRender and Thinking Particles will likely have a completely new release for 3dsmax 9. Please be advised that your old plugins will not work with 3dsmax 9.  Updates should become available within the next month or two.  Please look to the cebas newsletter, cebas homepage, or cebas forum for information on when your plugin updates will be available.
Thank you,

Your cebas team

doh!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Hvala na obavjesti.... To nisam znao. Pretpostavljao sam da će biti ista stvar kao i do sada, da će stari pluginovi raditi normalno na novoj verziji... izgleda da sam se prevario... Mislim da će ovo biti jako loše za prodaju novog maxa....
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Hvala na obavjesti.... To nisam znao. Pretpostavljao sam da će biti ista stvar kao i do sada, da će stari pluginovi raditi normalno na novoj verziji... izgleda da sam se prevario... Mislim da će ovo biti jako loše za prodaju novog maxa....
No da sam sebe ispravim zbog brzopletosti, i jer svakom vjerujem na rijec, cini se da u cebasu ipak malo pretjeruju, jer valjda namjeravaju izvuch dodatnu pinku - dovoljno je skoknut na nezaobilazni http://www.maxplugins.de/max9.php
pa vidit da su ljudi vec izdali nove
F-edge, HairFx. greeble, Particle flow tools box3, PolyBoost, SkinFx i mnoge druge, bez nekih dodatnih naknada.
Ili su panichari u Cebasu, ili muljatori, ili imaju drasticno kompliciranije pljugove od ostalih.
Ako se misle izvuc da oni rade renderer, pa je zato kompliciranijei skuplje, eto vijesti od prije 3 dana iz rumunjske:
VRay 1.5 RC3 for 3ds Max released [18.10.2006]
A new VRay build for for 3ds Max 8 and 9 (both x86 and x64 versions) has been released.
- Najgori je Brazil, kojemu je zadnja vijest da imaju verziju 1.xx za max8, iz 2005... a ko sto rekoh, onaj svoj notorni brazil rs2 najavljuju godinama.
doh!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Hm.... Znaš što. Ovaj tjedan ću instalirati max 9 pa ću isprobati da li će mi pluginovi iz ver.8 raditi... baš me zanima... Znam da na osmici rade pluginovi za peticu, šesticu i sedmicu, pa da isprobamo koliko je devetka kompatibilna.
« Last Edit: October 22, 2006, 10:38:16 PM by Dejan Kober »
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Stari VRay ti neće radit na v9, probao je Ivan, a zato je izašao i RC3