3DHR.net

Molim pomoć

Offline amater2

• Jr. Member
  • **
Početnik sam u maxu i imam jedan problem.
Model sam napravio u Acadu te sam ga prebacio u max. Dodao sam neke teksture pa mi se pojavio problem. neki kantuni su mi crni.

Molim pomoć

Unaprijed zahvaljivam

prilazem sliku

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
...nisam u tom poslu, ali mislim da ti nisu spojeni zidovi.
Nek me dopuni/ispravi netko tko se time bavi:)
doh!

Offline amater2

• Jr. Member
  • **
U autocadu su mi spojeni zidovi. Kad napravim render u maxu bez vraya to mi se ne događa

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
jel ima na tim mjestima duplih poligona? mislim na overlapping, kad su jedan na drugom. modeli iz drugih programa, pogotovo acada znaju bit "prljavi" :)
hmm.. ako je sve weldano, možeš još probat smooth modifier (ne meshsmooth)
i probaj pod global switches stavit secondary rays bias na 0 ili 0.001 (za vray, naravno)
« Last Edit: July 19, 2009, 11:53:17 PM by Dejan Šparovec »

Offline amater2

• Jr. Member
  • **
Sa smooth modifier sam uspio dosta toga ocistiti. Bio si u pravu bilo je previse poligona na tim mistima. e sad jedno pitanje. kako mogu modificirati poligone modela kojeg pribacim iz autocada.
mozda ce vamo ovo biti glupo pitanje ali sam pocetnik pa molim pomoć

jbrckovic

• Guest
Pretpostavljam da ti je model editable mesh, i na propertiesima, (odmah do create) možeš naći osnovne dijelove svakog mesha: vertex, edge, face, polygon i element. Odaberi polygon i izbriši sve poligone koji su ti viška.
Ne postoji glupo pitanje, nego postoji samo glupi odgovor, tako da se nemoj ustručavat pitat. Tome između ostalog i služe forumi.

Offline amater2

• Jr. Member
  • **
Hvala na pomoći. Evo uspija sam nesto napraviti pa vas molim misljenje koliko je to dobro i sto bi tribalo promjeniti

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
imho, sve je u redu, malo prejak color bleed, ali vjerojatno ce biti drugacije ako stavis teksture. Sad ti valja detaljizirati crijepove, ciglu, oluke, it.d. i sa teksturama i okolicom dovrsiti sto si krenuo:)
doh!