3DHR.net

Evo i nasi decki radisni:)

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Vidim da sitni sati pripremaju novi pljugin FUME FX, mislim da ce izvrsno popuniti postojecu ponudu za 3dsmax, jer iako chaosgroup, autori Vraya imaju slicnu "auru", kolko znam to godinama nije izaslo iz beta faze... Dakle kresho i drustvo, samo naprijed:)
doh!

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
wow... pogledao sam animacije i fakat sam oduševljen :)
ja sam mislio da je afterburn odličan, ali ovo je fenomentastično ;D

nolimit

• Guest

InTercepto

• Guest
Lijepo izgleda ... ali vec je to u Mayi od 5 verzije. :)

Nista nova ... svi ti algoritmi su ionako bazirani na radovima sa siggrapha. Developeri ih samo implementiraju da radi sto brze.

Inace aura nije u fazi mirovanja  ... kaze Vlado da su trebali kompletno izmjeniti jezgru kako bi je nastavili razvijati pa stoga izgleda prividno da je stao razvoj. U Chaosu tim ljudi koji radi na njoj neprestano koji je odvojen od dev tima VRaya.

Ali ipak svaka pohvala nasim deckima!

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Lijepo izgleda ... ali vec je to u Mayi od 5 verzije. :)

Ali ipak svaka pohvala nasim deckima!

Haj majstore! Pozdrav:) Vec sam te bio nahvalio ovdje na grupi;)
Da, naravno da je Maya vrlo mocna po tom pitanju, sjecam se da kad sam morao raditi neko slaganje logoa iz dima maya bila jedino rjesenje.
A da neki pljuginovi koji dolaze samo za mayu nazalost samo zazubice izazivaju kod max korisnika.
Meni osobno iz ovih domena Blastcodeov megaton http://www.blastcode.com/
i fenomenalni dodatak vec impresivnim maya fluidima od scanlinea http://www.flowlines.info/ (oni time radili i onaj rtl-ov design koji sada vrte po telki, ali jos se ceka da ga pocnu prodavat i obicnim korisnicima)
za oba pljugina, stavih malu cgi ilustraciju, da i vi malo slinite ;D
doh!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
(oni time radili i onaj rtl-ov design koji sada vrte po telki, ali jos se ceka da ga pocnu prodavat i obicnim korisnicima)
A nisu li to radili sa reallflow-om? čini mi se da sam negdje pročitao da je to bio Realflow, ali nisam siguran di. Ne mislim se sad praviti pametan, samo pitam. ;)
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
uhh uhh taj "kolutek" kaj gori... bokte dnevno bar 5 puta pogledam tu animaciju i nemogu se nadivit NADrealizmu! :D

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Daklem, fjume efiks sad je komercijalno dostupan, tako da su prešišali Chaostools Auru, koju Vrayovci nikako da ponude na tržište. Glede maxa, sve je manje potrebe za trećim samostalnim programima... Još da je autodesk štogod od toga inkorporirao u svoju verziju 9...
doh!

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana

Offline CyberDog

• Hero Member
E ne radi onaj link u vijestima na njihov sajt.

Ispravljeno.

Inace ove nove vijesti je Ivica postao, trebalo bi potpisivati autore u buducnosti, hehe :)

Jefferson

• Guest
Vidi Fume! A ja mislio da je jedino riješenje bilo Phoenix, kojeg je bilo jako teško, nikako naći....Maya to ima odavno, koliko ja znam, inkorporiranu.
Navode daje fume nenadmašan u simulaciji dima, vatre, explozija...čini mi se da je isto pisalo i o Afterburnu...
Nekada sam se pravoložio na Afterburn, ali kada sam shvatio koliko je komplikovan, malo sam se pokolebao...puno ustvari.
Inače fluidi i sistemi čestica su mi jako tanka strana, a i  inače ništa u 3d-u neradim ima več podosta, bazorao sam se na fax i na izadavanje knjige.
Sve to sup. izgleda, ali kada se ti toga dohvatiš susretneš se sa jedno 1000 nepoznatih matematičkih funkcija, krivih, svega i svačega....ne oduševljavaju me te stavri više kao nekad.
 ;D

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
...Sve to sup. izgleda, ali kada se ti toga dohvatiš susretneš se sa jedno 1000 nepoznatih matematičkih funkcija, krivih, svega i svačega...

Ne bih se složio s tobom.. Ove stvari koje ti spominješ (afterburn, sustavi čestica-maxov particle flow) imaju prilično intuitivna sučelja, neću reć da su jednostavni, uvjek treba vremena za naučit i prilagodit se...

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
...Moje iskustvo kaže: sila nepita:) Dakle, kad se mora takav kadar sa takvim i takvim efektom napraviti, navineš vijuge da dokučiš gdje si nešto slično načuo i vidio, pronađeš isto, proučiš onda upute, zapneš i naučiš. Istina, sad već mogu reć da sam više tehnika zaboravio nego neki naučili... jer ako se ne ponavlja, brzo ispari, posebno ako se to prokljuvi nakon 14 sati posla u 3 u noći;)
doh!