3DHR.net

Izložba radova (4.7.2009. - Čakovec)_

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Pozdrav,
Evo da vam informiramo malo o jednom projektu kojeg namjeravamo realizirati početkom 7.mj.
Naime, radi se o izložbi na kojoj bi bili izloženi radovi korisnika sa ovog site-a, tj. vaši radovi. Izložba bi se najvjerojatnije  održala u Čakovcu, u dvorani Zrinski, u samom centru grada, kao jedan od sadržaja vezanih za Slobodni festival u Čakovcu.

E, sad; mi smo planirali izložbu konceptirati tako da bude podijeljena tematski na par cjelina. Cjeline bi pak bile definirane prema raznim područjima primjene 3D grafike, tako da u toj jednoj cjelini prikažemo nekoliko primjera, zatim sam proces nastajanja (kao mali making of u par slika), te da ujedno i objasnimo primjenu 3D-a u toj cjelini, te prednosti koje se ostvaruju korištenjem 3D-a u toj cjelini/grupi.
Cilj toga je ne da samo pokažemo posjetiteljima neke slike koje smo mi radili, nego da ih ujedno i malo educiramo o samom 3D-u, te im tako pružimo malo bolji uvid općenito u 3D, ali i u same izložene radove.

Prijedlog cjelina/grupa:
- arhitektura
- produkt dizajn
- vozila
- animacije
- likovi

Dakle, za svaku tu grupu bi stavili par slika kao primjera, te opis procesa nastajanja gotovog uradka, te opis primjene 3d-a za cijelu grupu.

Nadalje, osim tih slika koje bi bile izložene pod tim grupama, bile bi izložene još i ostale slike, koje ne bi bile grupirane, nego bi bile izložene kao zasebni radovi (naravno, kod svake slike bi bili prikazani i podaci o autoru).

Osim slika, imali bi i jednu ili dvije plazme (jedna sigurno), na kojoj bi se prikazivale animacije korisnika, te jedno ili dva računala sa kojih bi se mogao pregledavati site.

Da bi posjetiteljima olakšali pregledavanje i razumijevanje pojedinih radova, tiskala bi se i brošura izložbe, na kojoj bi bila dodatna objašnjenja za svaku sliku, te dodatne slike, kao npr. wireframe, shaded prikaz ili nekoliko slika iz procesa nastajanja, te pokoja riječ samog autora o toj slici. U toj brošuri bi bili još i dodatni podaci o 3dhr-u i o sponzorima.

Radovi bi se printali na A3 format i stavili bi se u staklene okvire (koje moramo pribaviti).

Ono što nam još preostaje, je naći neke sponzore koji bi nam tiskali slike, brošure i letke; pa ako netko zna neku tiskaru ili sl. koji bi bili voljni sponzorirati te materijale, samo javite. Inače planiramo više izložba, a pošto bi na svim materijalima pisalo tko je sponzorirao tisak, onda bi taj sponzor imao višestruku priliku za reklamiranjem. Plus, naravno reklama na site-u kroz članke o izložbama, u dnevnim i tjednim novinama koje budu popratile tu izložbu, te kroz suradnju koji planiramo ostvariti sa časopisom Vidi.

Ali tisak se već bude nekako riješio (imamo neke backup planove ;) ), ali ono što nam je malo problem, to su okviri za slike; pa ako netko zna gdje ima jeftinih A3 staklenih okvira, molim da javite.  ;)

Inače, što se tiče budućih izložba, planiramo jednu u Zaprešiću, Zagrebu, Varaždinu i Osijeku (tj. za te gradove imamo neke kontakte i otvorene mogućnosti za dobivanje na korištenje izložbenog prostora).
Nakon ove prve ćemo biti pametniji i točnije znati što nam sve treba, kako to voditi i sl. pa ćemo imati i bolji uvid u to kako čim efikasnije realizirati sljedeću izložbu, makar ćemo većinu stvari imati od prve izložbe (isprintani radovi, okviri i sl.).

Evo za sad bi to bilo to... Trebat ćemo i vašu pomoć oko ovoga, ali ćemo vam još javiti konkretno oko čega bi nam trebala pomoć, a do onda slobodno predložite neke prijedloge, ideje ili kritike na ovaj cijeli projekt.
« Last Edit: July 05, 2009, 01:44:43 AM by Dejan Kober »
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Kruno Jurenec

• Hero Member
Ovo je fakat dobro osmišljeno.
A netreba li taj prostor unajmiti, što dođe novaca ?

Offline Ivan Vuzem

• Authorized Rhino Trainer
  • Administrator
  • Hero Member
    • GEM-CAD

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Kaj se prostora tiće, praktički je riješeno, samo treba još neke detalje dogovoriti...

Forrest

• Guest
uuu...pa to bum obavezno došel pogledati... :D
naravno, to je otvorenog karaktera...?

Offline Kruno Jurenec

• Hero Member
A to bi slike od svih korisnika stavili ?
Rado bi došao ali mi je malo daleko.Dok bude u Zagrebu obavezno dolazim.

A, nije li to preskupo?

Offline Miroslav Brozović

• Hero Member
    • Blender.hr
Otvorenje izložbe se planira u sklopu Slobodnog festivala u Čakovcu koji počinje prvim vikendom u 7mj. a sama izložba bi trebala ostati oko dva tjedna u prostorijama Scheierove zgrade (mali ispravak Dejanu) u centru grada. Troškovi prostora su rješeni kako su napisali već Dejan i Ivan.

Možda bi dobra stvar bila da se te subote, 4.7. dogovore zainteresirani koji bi došli pogledati i podjele se troškovi prijevoza pa ne bi ispalo tolko skupo.

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
@Miro: tnx za ispravak... Spomenuo mi je Stjepan da se ta zgrada zove i Scheierova zgrada, ali sam ja zapamtio samo ono "dvorana Zrinski" :D

Nego, imam jednu molbu; bio sam danas u Ofertisimi da pitam za okvire (jer sam prije tamo vidio te staklene A3 okvire) i rekli su mi da ih trenutno nemaju tu u Varaždinu. Pa ako se netko od vas ostalih slučajno nađe pored neke druge Ofertisime (znam da ih ima po Zg-u), dajte samo pogledajte da li imaju tih okvira i po kojoj cijeni...

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
ima tu negdje u ozaljskoj, pa mogu ja sutra pogledat, a može se i nazvat uvijek ;)
i pohvale za ideju :)

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
ima tu negdje u ozaljskoj, pa mogu ja sutra pogledat, a može se i nazvat uvijek ;)

veli da ih već jako dugo nemaju... :(

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio

Offline Hrvoje Kmoniček

• Hero Member
  • Tride Studio
Super ideja, stvarno.

A recimo da sada nečiji rad završi na toj izložbi, hoće li on taj rad nakon završetka izložbe dobiti tako lijepo uokviren isprintan?

I da, možda kad bi bila još jedna cjelina/grupa nešto tipa fantasy slika, što ima recimo Toni ili tako nešto.

A kako će se birati koji radovi će biti na izložbi?

Mogli bi napraviti naprimjer natječaj, pa tko pobijedi njegova slika završi na izložbi ili slično.

Eto, samo par pitanja i prijedloga.

edit: aha, sad sam vidio drugu temu za odabir radova za izložbu...sve ok.
"911 emergency...there's a handsome guy in my bathroom...ooh...wait...cancel that..it's just me." -Johnny Bravo :)

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
@Hrvoje: Pa pošto će se printati ti radovi i kupovati okviri, onda s obzirom da budemo nakon prve izložbe imali 90% materijala spremno, ništa nas onda ne sprečava da tu izložbu organiziramo i u ostalim gradovima (a to je i plan); jer je poslje sve samo stvar prostora. ;)

Offline Hrvoje Kmoniček

• Hero Member
  • Tride Studio
Aha, kul, ajde onda što prije u Osijek  :D
"911 emergency...there's a handsome guy in my bathroom...ooh...wait...cancel that..it's just me." -Johnny Bravo :)

Offline Tomislav Damjanović

• Administrator
  • Hero Member
Aha, kul, ajde onda što prije u Osijek  :D

a sa mislis da se vec neradi na planiranju "3DHR-OS Izlozbe"??

:D