3DHR.net

3dmax2009 nije na 100%

Offline Hrvoje Sedlić

• Sr. Member
    • hrvoje sedlic website
neznam zasto al max2009 mi ne koristi sve jezgre 100%, umjesto 400% koristi oko 250%.zna tko sta bi to moglo bit?da instaliram drivere za proc?

rijec je o opteronima 265 na k8we maticnoj

edit: rijeseno. moze lock
« Last Edit: March 03, 2009, 05:37:25 PM by Hrvoje Sedlić »

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Zasto lock, pa tema zasluzuje pojasnjenje:) Kako si to rijesio i kako ti se javio problem? jesi li mijenjao affinnity u procesima, ili si u maxu neku multithreading upotrijebio? Znas da dinamika i u nekim rendovima prepass ne koriste vise od jedne jezgre?
doh!

Offline Hrvoje Sedlić

• Sr. Member
    • hrvoje sedlic website
nije stvar u ht-u, nego mi je u system prop od vray-a dynamic memory limit bio na 400 mb (neznam zasto tako malo) pa nije koristio max potencijal jezgri.stavio sam na 4000 mb i sad radi ko urica

Offline skaro

• Sr. Member
  • the cake is a lie !!
Mislim da ti te dvije stvari nisu povezane.
Dynamic mem. je registriran za vray objekte (proxy, displacement...) a ostatak (RAM-a u kompu)
koristi se za uobičajene stvari...windowsi, 3d max kao program, itd....
ako si napumpao toliko mem. limit onda ti je bolje da imaš barem 8 gigi rama, jer u protivnom će ti se renderi oduuuuuužiiiittttt užasno....
U biti račun za pojedinu scenu u maxu je da zbrojiš sve proxy-je koje imaš i malo dodaš i to bi ti trebao biti optimalni dyn. mem. limit
...arkit...arhtikual..ne...arhitertualna...ahri.....uff......vizalizacija..vuzaliza.....ne...vizauliz....umphhhhh...fak.....škafiškafnjak.....