3DHR.net

Ima li Modo usera?

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Otvaram ovu temu jer sam primjetio da nitko vise nista osim mozda Lewis-a koji posta neke novosti o Modu ne pise o tom programu. Sjecam se da sam cak i vidio dosta dobrih uradaka u Modu na forumu ali datiraju negdje od prije godinu dve, a sada mi se cini da je potpuno utihnuo. Rado bi cuo nekog i podijelio iskustva s tim programom kad vec ima topic o njemu. Da li netko nesto radi u Modu.

Offline Dar Mar

• Full Member
Naravno da ima al ne bas puno koliko vidim :)
Uglavnom jako mi se svidja njegov workflow i taj princip "brzog" rada, jednostavnost macroa i predobre skripte.
Render engine od pocetka naginje fprimeu al ovaj puta u nativnom obliku tako da je i to jedan fini plus.
Da ne spominjem da dodje super kao model problem solving.. tipa artifakti il sta vec dobijes putem exporta iz raznih softwarea.. jednostavno u modi to zacas meshCleanup i sl. i put za mayu il gdje vec..
fbx, mdd i sve mi je dosada radilo besprijekorno :)

ugl. kupili su me :D

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Zanima me da li te katkad muci layer shader tree sistem? Zna postati dosta zapetljan kad se raspisu kompleksniji materijali.

Offline Dar Mar

• Full Member
Da muci me al ja sam ionako navikao skroz na nodalni sistem i shadera i kompozitinga.
U biti Modu najvise koristim za samo modeliranje ili ako treba nesto rjesit na postojecem modelu zbog njegovog super workflowa.
Nisam nesto pretjerano komplicirano isao rendat da bi znao ocjenit al me svakako smetalo sto svaki put moras layer otvorit/zatvorit prije edita..pa malo cudna selekcija image ili texture ..

Offline Kresimir Cosic

• Full Member
    • kresimir.sitesled.com
ooo da recimo ja volim modo koristim ga ćesto mislim da će modo 401 biti nešto jako !!! JAKO dobro
i već sada imaju najbolje razvijen polyworkflow za modeliranje poprilicno sam se ispraksirao u njemu i jako
mi je lagan za navigaciju, mislim da bi speed modeling tehnika bila jako dobra u modu :D
napola sam trnovitog puta daleko mi se vratit a daleko mi i kraj

Offline Kresimir Cosic

• Full Member
    • kresimir.sitesled.com
e i mislim da ljudi nisu svjesni koliko je zapravo modo moćan pa evo samo pogledajte malo
http://www.luxology.com/gallery/video.aspx?id=216
napola sam trnovitog puta daleko mi se vratit a daleko mi i kraj

Offline Kruno Jurenec

• Hero Member
Da modo je zaista jako dobar alat kao i 3ds max i maya... ali ga mući što je to tek maldi program i tek je u razvju pa do negdi prije nije imao animaciju .
Kažu da je render je jedan od boljih napraviti (ne kao realnost već da ima neke super funkcije).
Evo po meni par zgodnih slika iz Modoa :

Offline Ivan Leko

• Full Member
Htio bi reći da sam probao modelirat u Modu 302, ma čudo je, toliko je lakši od maya-e, probao sam prebaciti izmodelirani objekt u Maya-u i super radi!! Kako sam i sam početnik, preporučam ga drugim početnicima, jer postoji puno tutova za njega. Jedno pitanje za vas iskusne, Da li netko od vas koristi više programa, koliko je to dobro za početnika? I da li je ok imati jedan program u kojem bi modelirao (kao modo) a drugi za ostatsk posla, npr. Modo za modeliranje  i Maya za ostatak ?

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Naravno da mozes :) cak nema jednog univerzalnog programa, moras da kombinujes hteo ne hteo,ali i to zavisi od tvojih potreba, ja trenutno radim u Maya-i,Zbrush-u,Photoshop-u,Nuke-u i po potrebi koristim UV layout, Real Flow ... ali to je neki moj workflow, cak ponekad palim xsi, i houdini.
AVP je inace najmanje modo,tu ponajvise ima zbrush-a i photoshopa ili nekog slicnog kompozit programa :)
eat,sleep,nintendo

Offline Ivan Leko

• Full Member
Hvala na pomoći Aco! Ma kako sam probao ovaj modo, toliko mi se svidjelo modelirat u njemu, a nebi htio odustat od Maya-e jer sam uložio puno vremena i novaca za neke tutove (nisam sve kupio :) ).

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Ne moras odustajati svakako, modeling je tek jedna oblast, maya i dalje ima fenomenalne alate za animaciju,render,matching ...
eat,sleep,nintendo

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Sto vise aplikacija mozes kuzit to bolje. Svakako ni jedna nije za sve najbolja. Jedini problem je to sto da bi znao neki software koristit "do koske" treba ti dosta vremena pa cak iako si vec duze u 3d-u pa si vec upznat sa terminima koji se tu koriste (odnosno znas sto trebas).

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Pa evo, braco i sestre.... vjerujem da smo jos najvise 24 sata udaljeni od lansiranja nove modo 401 senzacije.
Nije me dugo bilo na 3DHR. Usput Lewis  (rekao sam ti)... Buhahaahahahaahahaaaa!!!!

Ako nekome nije jasno neka potrazi moje stare postove o modu.

Zivjeli
U potrazi za srecom neovisnoj o okolnostima.

www.darkspark3d.com

Offline Ivan Leko

• Full Member

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Danas/nocas bi treba izaci.

Tomislave - ne kontam ? sto si mi reko ??
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------