3DHR.net

401 Sneak peak

Lewis · 13 · 3309

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Evo Luxology napokon predstavlja modo 401 (samo dio tj. bit ce jos nesto prije izlaska final verzije)

http://www.luxology.com/modo/401.introduction/
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Dar Mar

• Full Member
wow :)
tnx na linku.. a bas sam se pitao gdje su oni nestali

me very like replicator stuff + ta modo jednostavnost
dosta oni to polako i sigurno tjeraju, al svidja mi se gdje idu a i odmah su ubacili render tipa fprimea unutra (sto se previewa tice)... pametno, bar ce podrzavat sve nativno iz ponude alata.

Offline JoPPa

• Hero Member
  • .::zanimator::.
Da, meni je isto taj replicator und render - tj... jebo te!!

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Bas sam jucer pricao sa jednim modo insiderom (beta tester) i replikatori, hair i instace rade na istom principu/kodu "pod haubom" ali kaze je interface promjenjen za svaki od modova/alata i to tako funkcionira. E sad jel to dobro ili loshe (jer i hair je u biti polygonal tj. hrpe polygona se izgeneriraju) na duge staze bumo vidjeli ali bitno je da RADI :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
E da i napokon ce 401 biti 64 bit verzija je rovo je stvanro posltalo tlaka/banana sa 32bit only :(. Taman kad se postenu ufuras u scenu ponestane RAMa :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Dar Mar

• Full Member
Ajd na macu guta svih 8 rama bez bede al fino da su se sjetili za dozere izbacit, nisam znao da tu stekaju..
al da sjecam se da je 201 znao imat problema kod tezih scena .. posto sam od 301 na macu nisam primjetio slicnih problema
to bi mogao biti problem za nekog tko bi nes ozbiljnije :)

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Pa dosta usera se zali da je problem sa vecim scenama i nemogu docekati 64bit i Cocoa build za MACa. Valjda ce im sad napokon srce bit na mjestu :) :). Cini mi se da ce biti nesto opet prikazano (ili je to release date) 12.2.2009
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Dar Mar

• Full Member

Offline Ivan Blagdan

• Jr. Member
  • **
Verzija za mac je 32bita i bit ce jos koju verziju (tipa 402), nece da jede više od 3gb-a... što lewis kaže, taman kad te krene :)

Pokušavao sam nešto nekidan, eksterijer scena, nije loše išlo dok nije krenuo displacement, a i onda se da malo regulirat cache za IC i division. Mene više mući loadanje tekstura, veće teksture pojedu ram u čas posla.

Inače, aj lajk vat aj si, mislin da bi se njim mogao puno više ozbiljno koristit nakon ove verzije.

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Istina, sve je bolje i bolje ali jos cekamo da otkriju hoce li biti CA ili nece u 401 :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Ivan Blagdan

• Jr. Member
  • **
Eh CA :)

Da mogu učitat par tekstura većih bilo bi odlično.
Da se može čovjek izborit sa shader treeom ako ima više od jedne napolitanke u sceni.

E, a siguran sam da ce CA rulat :)

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Slazem se Ivane ni meni shader tree nije legao, jednostanvo je pre koplicirano kad scena postane veca :(. Neznam, izgledalo je ok u pocetku ali cini mi se da su se i sami programeri zapetljali u neku viziju sto su htjeli postic sa tim shader treeom. Morat ce prije ili kasnije napravit neku node based verziju za vece scene.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
luxology je otkrio jos neke novosti koje stizu u 401. Direct light caustics, light dispersion etc. Meni zvuci vrlo primamljivo mljac.